Ricky Gervais Live: Animals (2003) (pořad)

Ricky valí v naprosto přirozené, přátelské a svižně ubíhající šou, která je jako zajít si s někým hoodně vtipným na pivko. Plynulost a "drive" tohohle stand-upu je možná největší rozdíl oproti ostatním komikům, kteří ač chvílemi sází, mají i slabší místa. Tady mi nic takového nepřislo. Jeho humor je inteligentní, má švih a prostě ho žeru. Pro ukázku : Gay animals - http://www.youtube.com/watch?v=OIcrCZQkSlg.

Princ z Persie: Písky času (2010)

V důsledku naprosto nepřekvapivé a nic extra nenabízející letní "pirátovka", na které mi ze začatku vadilo směřování hlavně na mladší věkové kategorie a celou rodinu, což tak úplně nesouzní ani s duchem předlohy ani s mými očekáváními :-) Zvlášt některé herecké kreace Bena Kingsleyho vypadaly jak z kouzelné školky. Ale po chvíli jsem to všechno nějak přestal vnímat a docela dobře se bavil..Nic extra ale na příjemné zabití dvou hodin dobrý.

Čelisti (1975)

Spielberg zasadil mým podvědomým strachům tak silnou doživotní ránu, že už do konce života budu při koupání v moři vydešeně vyhlížet pověstnou hřbetní ploutev. Měl k tomu sice užasného a fascinujícího hlavního představitele (myslím žraloka..), ale stejně vytvořil masterpiece, který nemá obdoby a ještě pořád rezonuje v lidské kultuře a jejího vztahu ke žralokům.

Mamma Mia! (2008)

Tak, že mám dobrou náladu a aspoň nějaké ty písničky tam docela přirozeně sedly...

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Víc Dylana Morana jako povinnost pro fanoušky Black Books, jejichž stylu humoru se docela drží a dočkáme se rozcuchaného, zmateně přiopilého-like blábolení, které je ale občas slabší, ale občas zas tak vtipné, že se od něj skoro nedá otrhnout a nejlepší kousky mi zůstaly v hlavě ještě nějaký čas a donutili mě občas se jenom tak zničehonic přiblble uchechtávat. Ostrovní stand-up comedy u mě sbírá body a vrhám se na Rickyho Gervaise. Jo a na jůtůbu je fajn česká verze.

Stopy zmizelých (2008)

Škoda toho dlouhého rozjezdu, který se docela vleče a udržela mě jenom vidina lepších druhých polovin, která se tady ale zrealizovala a spokojenost byla. "Burroweři" jsou docela šik a způsob jejich lovu by mohl v slabších kouscích vyvolat i pár lehčích nočních můr. Jinak v rámci DTDVD fajn věc a na jedno shlédnutí přijemná odpočinková bubákárna, kterou bych ještě za časů vybírání v půjčovně podle obalů (před odhalením krás PTP :-p) uvítal.

Přednosta (2003)

Malý a tak trochu i obyčejný film, který potichu a přirozeně vypráví o samotě a možná vám ukáže před čím vším se může člověk ochránit a o co všechno se dá zároveň přijít, uzavíráním se před světem. Ale jeho krása je právě v tom, že bez patosu ukáže, že jen málo životních bolestí stojí za to, být dobrovolně a usilovně sám. Moc se mi libí komentář od charlosiny, po kterém mám chuť si to pustit znova;-)

Účastníci zájezdu (2006)

Docela pěkné 3 hvězdy, protože na poměry na českých komedií vyjímečně zábavná záležitost, kterou pro mě potápěla docela nadměrná stopáž. První polovina hoodně zábavná, ale na to aby to vydrželo bavit i v druhé půlce tenhle druh hloubky a zábavy prostě nemá a všechny ty postavičky, které mě ze začátku tak bavili,mě trochu i utahávaly. Ale jinak to má tu přesně nadávkovanou plasticitu postav a humoru, aby to byl ten nejtypičtější mainstream, který se snaží o něco víc...nic víc většinou nepotřebuju, ale občas mě to tak mlátilo do hodnotících očí až to nešlo.