Očista: Anarchie (2014)

První díl mě velmi zklamal! Naprosto nevyužil potenciál, který téma nabízí, takže na dvojku jsem se moc netěšil. Nicméně se mi náhodou dostala do ruky, tak jsem to pustil a světe div se - ono to bylo opravdu dobrý!! Není to bůhví jaké filmové umění, ale oproti jedničce rozhodně posun dopředu. Hlavní bijec je sympaťák, atmosféra funguje a akce taky běží jak má. Dávám tedy 4 hvězdy hlavně proto, abych ukázal zvýšení úrovně oproti prvnímu dílu.

Želvy Ninja (2014)

Jako malý jsem Želvy miloval, ale filmu jsem se trochu bál... Nicméně to jelo od začátku do konce, Želvy skvěle udělané a ani ten moderní nádech mi nevadil. Byl to zkrátka ten klasický hollywoodský blockbuster s šablonovitým dějem, častou akcí a správnou dávkou humoru. Nic víc, nic méně. Čistě z osobních sympatií k Želvám dávám 4 hvězdy.

Flash (2014) (seriál)

Flash je v současnosti bezpochyby nejlepší komiksový seriál od stanice CW a z konkurence mu šlape na paty pouze Lucifer. Po většinu času odlehčená atmosféra jen umocňuje zážitek z temných dílů (kterých rozhodně není málo) a nečekaných dějových zvratů. Rozhodně zde máme (minimálně v prvních dvou sériích) nejzajímavější záporáky, kteří by strčili do kapsy i lecjakého superpadoucha z komiksových hollywoodských blockbusterů a to je přesně důvod, čím je Flash tolik přitažlivý a vtahující. Vedle toho tu máme i dost slušné efekty a sympatické herce v čele s Tomem Cavanagh, takže pokud máte alespoň trochu rádi komiksy, tuhle záležitost si nenechte ujít. :)

Gotham (2014) (seriál)

Očekávání byla velká a řekl bych, že je seriál i předčil. Po polovině první série jsem nadšený!! Atmosféra, příběh, herecké obsazení (hlavně ten Tučňák !!!), no prostě všechno hraje, jak má v dobré detektivce. Akorát hudba trochu pokulhává, ale to nemůže snížit zasloužený plný počet hvězd.

Teď vaří šéf! (2014) (pořad)

Velmi příjemné překvapení! Pohlreich neztrácí tempo ani na minutu a hlavně pořad nabídne za relativně krátkou dobu hodně receptů. Nemám co vytknout, takže 5 hvězd jak nic.

Méďa (2012)

Konečně komedie podle mého gusta! Společně s We're The Millers asi nejlepší komedie posledních let. Bohužel většinu fórků pochopí jen lidé s podobným životem jako mají Wahlberg a Méďa. Nemám co vytknout - zaslouženě 5 hvězd.

Na vlásku (2010)

Ajejej... Tak tahle kýčovitá zpívanka šla úplně mimo mě. Jedna hvězda za animaci.

Transformers: Zánik (2014)

Co se týká celé (podle mě naprosto nadhodnocené) série o Transformerech, tak ta mě úplně minula. Viděl sem sice každý díl s očekáváním NĚČEHO, co by mě zaujalo, ale to se nedělo... Až doteď!!! Tento díl beru jako nejlepší z celé série a zase mě udivuje CSFD nízké hodnocení. Mark Wahlberg do hlavní role sednul a vůbec mi nevadila absence nesympatického LaBeoufa. Efekty parádní, akce bylo dost a hlášky fungovaly. Jednu hvězdu strhávám za prvé kvůli dlouhé stopáži a za druhé kvůli celkově chladnému postoji vůči Transformers. Suma sumárum 4 hvězdy.

Památkáři (2014)

Jedno z největších zklamání roku 2014. Tak skvělé herecké obsazení a tak ho Clooney promrhal... Chvíli je to komedie, která nefunguje a chvíli je to drama, které nefunguje. No ale pár světlých chvil tam bylo a Cate Blanchett to snad jako jediná úplně nespackala, takže s přimhouřeným okem 2 hvězdy.

Tokyo Gore Police (2008)

Ty Japonci jsou prostě blázni! :D Někomu to sedí, někomu ne. Ve mně nechal tento film vcelku rozpačitý dojem, ale ve finále spíše pozitivní, takže naprosto pohodové 3 hvězdy.