Warhouse (2012)

Dve hviezdičky udelujem iba vďaka sympatiám ku hercovi Josephovi Morganovi a jeho dramatickému prejavu, avšak ani tento herec film nezachránil. Film som si ale pozrel dokonca. Páčila sa mi hudba, ale Bohužial moc hororová nebola ...efekty, ako z Céčkoveho filmu ( žiadne ). Démoni napádajúci hlavnú postavu mi pripomínali škriatkov z pána prstenov. Kamera taktieš dosť slabá už od samého začiatku odradzovala. Ešte štastie že si to preblikávanie (svetlo / tma) pán Massey po zvyšok filmu odpustil, inak by som to nevydržal. Téma filmu dosť podobná filmu ( Pokoj 1408). Neodporúčam pozerať.

jOBS (2013)

Myslím že Ashton Kutcher zahral úlohu Steva Jobsa na jednotku .Chôdza a pohyby tela boli ako cez kopirák v porovnaní s originálom. Na záver filmu je možno vidieť postavy herecké v porovnaní s postavami skutočnými .Na podobnosti postáv si dali tvorcovia filmu záležať. Životný príbeh chytí za srdce, avšak iba človeka ktorému je informatika blízka .Film nieje určený pre celé spektrum divákov avšak mne sa páčil. Je to návod ako z garážovej firmy urobiť impérium.

Atlas mraků (2012)

Na tento film človek musí byť sústredený. Po prvom vzhliadnutí a priznám sa, nevenoval som filmu veľkú pozornosť, som udelil dve hviezdičky pretože som mal z celého filmu jeden veľký guláš.Avšak nedalo mi to.Videl som komentáre a hodnotenia od ostatných užívateľov a film som si pozrel znova. Tentokrát plne sústredený som zachytil pointu ktorá sa mi veľmi páčila a hodnotenie som musel zmeniť. Neviem dokonca ,či sa dá tento film brať ako žáner sci-fi, pretože ide hlavne o chápanie posmrtného života a vieru v to ,že súčasný život ovplyvní život budúci.

Vedlejší účinky (2013)

úplne súhlasím s komentárom DaViD´82 ak by som nevydržal pozerať a nevidel by som aj posledných 10 minút, film by mal u mňa o polovicu horšie hodnotenie.

X-Men: První třída (2011)

Tento film sa mi veľmi páčil až na jednu vec .Viem že režisérom nebol Gavin Hood ale aj tak mi to príde ako keby pán Matthew Vaughn nevidel film X-Men Origins: Wolverine ...v ktorom profesor X nakráčal po svojich a už plešatý ...tu v tomto filme som mal možnosť vidieť profesora x vlasatého a na konci filmu bez citu v nohách .Okrem tejto dejovej malichernosti ale nemám čo vytknúť a rád si tento film pozriem aj znova. Nikto nezahrá lepšie židovského Nemca ako Michael Fassbender .

Jean od Floretty (1986)

Útržok z filmu ako Jean chová zajace si pamätám od detstva ,zakotvil mi v pamäti a čakal ,pokým som na tento film náhodou nenatrafil a nepozrel som si ho celý ,pekne od začiatku do konca . Film o ľudskej závisti a pretvárke na jednej strane a ľudskej snahe , pracovitosti a dobrote na strane druhej .

VyVolení - Dom Snov (2013) (pořad)

Nemám rád Reality show (ako každý súdny človek ) ale dve hviezdičky dávam preto lebo je v tejto show zaznamenaný priebeh stavebných prác ,čo vlastne obdivujem keďže to robia tí ľudia vlastnými rukami a nevolajú si na všetko odborníkov . Ku stupidite súťažiacich a k show samotnej sa ale nevyjadrujem pretože by som musel dať odpad ! ..ako väčšina :)

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Pri sledovaní seriálu Battlestar Galactica som postrehol veľa podobností s SGU .Nevedel som kto sa po kom opičí ,ale SGU sa mi páčilo stále o niečo viac aj po zistení že bola natočená o päť rokov neskôr ako Galactica. Môžem vytknúť iba to že seriál skončil tak nejako nijako .Očakával som ešte nejaké tie časti .Pravdepodobne seriál vytvára závislosť.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Najlepšia komédia ! Pôvodne som videl film v anglickej/nezdabovanej verzii a tak trochu chápem horšie hodnotenia ,ktoré sú teda podľa môjho názoru výsledkom zlého dabingu. Film som videl už veľa krát a myslím ,že si ho ešte pár krát pustím. Adam Sandler to zahral perfektne !

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nespravodlivosť , nenávisť , krutosť , porozumenie ...bravúrne vykreslená pestrosť ludských vlastností či kladných alebo záporných . Je ťažké písať komentár k filmu takého formátu ako je Shawshank Redemption . Je to to najlepšie čo som videl a neviem či niečo lepšie niekedy uvidím . Režijná a herecká dokonalosť tu len ťažko môžu hľadať súperov.