Duna (2021)

Je to takové hodně hezky obalené nic. Nebo jsem to alespoň nepochopil. Možná až moc klukovské fantasy. 50%

Frontline - 20 dnů v Mariupolu (2023) (epizoda)

Je jasné, že v době kdy natáčeli nešlo tak jednoznačně vědět, na co se zaměřit. Ale pro rok 2023 je to biased pro podporu Ukrajiny a jedná se tak spíš o takový reklamní zákusek toho co dělali tito specifičtí reportéři.

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Z čtvrté série True detective číší nízkorozpočtovost nebo taková levnost víc než z té první. Scénáristi si zaškrtli všechny kolonky toho co do seriálu umístit a za to jim dík, ale musí se to umět. Když pak rejža všechny(skoro) ty mystična nedokáže natočit uvěřitelně, co zbývá než říct že se to stáčí k Bčkové tvorbě. Bavilo mě to asi o chlup více než třetí série kvůli zajímavějšímu prostředí a zajímavější zápletce, ale kulhá to ze všech sérií nejvíce právě na provedení. Co že nejdůležitější mužská postava dělala mopslíka jedné z hlavních hrdinek. Co že druhá nejviditelnější mužská postava byla jen nástroj pro ukojení citů druhé hlavní hrdinky. Ale že i všichni neschopní záporáci byli muži a že jediný relativně schopný záporák byla žena... to už je trochu moc i na mě. S kým se pak má člověk v té nehostinné pustině plné stigmatizovaných žen a tupých chlapů sžít? Navrch toho noční zima nebyla na pohled tak chladná a to mě mrzelo, když kulisy byly tak příhodně bílé.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Nevim proč, připadalo mi to jako fork Clinta Eastwooda. No, asi neznám kult Niccolase Cage, abych mohl tvrdit, že to bylo špatný... ale říct že to byl přůměrňákov si dovolit můžu. Lehce absurdní akční komedie, která zvládla nudit v každé minutě.

Domácí mazlíček (2008)

Je strašně těžké hodnotit. Dá se tomu totiž dát  hvězda za tupost a prázdnotu, ale pro někoho to bude čtyřhvězdicová absurdní pomalejší komedie s nadhledem a hlavními ženskými rolemi. Anna Faris jako vždy dokonale hraje tupou blonzku a zbytek castu bohužel kromě Emmy Stone ustupuje do pozadí po prvním výborném seznamování v baru. Je to celé ujetě brané a seskládané ze skečovitých záběrů s dlouhými prodlevami, aby vyzněly vtipy o blondýnkách. Chlapi jsou bezmozci lačnící po dívčí kráse. Bohužel nedostatek sexualizovaných scén a hovorů tomu těžce sráží hodnocení. Jsou tam jen lehoučké vtípky. Po zvážení dávám hvězdy jen dvě. 45%

To se mi snad zdá (2023)

Film se rozehrává pěkně pomaloučku, Nicolas Cage předvádí, že komorně taky umí hrát...Od půlky filmu ale rozjíždějící show padá a nevygraduje. Nejhorší je velmi uspěchaný a nevysvětlený konec. Kdyby alespoň celou dobu měl čím zaujmout, ale ne. Jediná dobrá stránka filmu byly trapné scénky ala kancl. 40% Mým omezeným pohledem to bylo nejblíže k filmu K zemi hleď!

Reality (2023)

Na to že se to jmenuje Reality to jako realita nevypadá(ano, jmenuje se tak předobraz hlavní hrdinky). Chápu, že hlavní hrdinka nebude průměrný američan, ale hned od začátku ta první konfrontace byla dost trapná. Občas kouknu na videa s policejních záběrů a nějaké americké běžnoživoty. OK, co řekli bylo z nahrávky, ale to jak se chovala a intonovala hlavní hrdinka nebylo přesvědčivé. Navíc ty small talk výkřiky FBI agentů byly falešné jak Vlasta ze Záskoku. /offtopic: Z tohodle je nádherně vidět, že když občas tvůrci natočí úspěšný film a snaží se svůj úspěch zopakovat, nezvládnou i při větších financích a "promakanějším" příběhu vzít atmosféru prvního filmu a - bác, realita je taková, že si člověk tu skvělost filmu musí domýšlet./Na druhou stranu mě to přivědlo k tomu přečíst si o tom na wiki na co se vlastně po tom vyšetření přišlo a to je určitě super. Akorát to nemuselo být tak dlouhé - aneb - byla naštvaná na politicko mediální scénu, proto vynesla informaci o tom, že volby na amerického prezidenta mohlý být ovlivněny.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Az prekvapive ne tak spatne jako uondana a nelogicka trojka. Zacatek pomalejsi, druha polovina klasicky survival. Vetsina veci davala smysl. Vysvetlovaci pauzy prehnane, ale po kazde rekl Pearlman nejakou radoby vtipnou hlasku, tak to trochu zachranil, prinejhorsim zparodoval. 60% za dobry alien akcni horror. A ano, sceny pod vodou nejsou zazrak, ale zazrak je, ze se v nich da vyznat a vypadaji uveritelne.

Oběť (2022)

Zaver byl dobry. Ale asi pulku filmu jsem proskakal, protoze me to nebavilo. Asi nejsem cilovka.

Stvořitel (2023)

Dobry rozpocet, dobre prostredi. Pekne city a solidni, i kdyz velmi znamy namet. Na druhou stranu jazykova nekonzistence. A ta logika je tak zkurvene debilne kokotska, ze nestacim zirat.