Krvavě rudé nebe (2021)

Wow. Horory nemám rád, ale tohle bylo spíš akční drama horor. Vlastně nevim jak bych to hodnotil. Není to ani úplný no brainer.

Hořká chuť sedmikrásek - Série 1 (2018) (série)

Nevyznám se ve španělské kinematografii a už vůbec ne v televizních detektivkách, ale je hodně podezřelé, že o tři roky starší El Inocente mělo příběh z podobného prostředí. Tenhle seroš je něco mezi Forbrydelsen, True detective, a českou Expoziturou. Mělo to málo oslích můstku, více trapných pocitově nereálných scén a nejsilnější zbraň je jako vždy ta jedna, klišovitá. Posledním dvěma dílům už taky spadnul řetěz, ješte že sem tam pořád něco děje. Mimochodem hrát tu náctiletou pipku chtělo asi hodně sebekontroly, herečce nezávidím. Ale jsou tu skvělé vymazlené detailíčky a ty prostě nejdou odpárat 80%. Bez násilí, bez sexu... takovýhle seroše by sme mohli točit i v čechách... jen chtít, viz. horší, ale na úrovni - Pustina.

Čističi vesmíru (2021)

70% Je to moje premiéra s asijským hraným space sci fi a líbily se mi některé věci, které v euroamerické produkci nejsou. Ale zase naopak. Bohužel jsem tohle už někde viděl, akorát nevím kde. Prediktivní a klišovité jak prase.  Vcelku solidní mainstreamové scífko se vším všudy pro každého. Pár efektních hloupých oslích můstků a příběh je tam, kam ho potřebují dostat. A ten závěr trochu zamrzí, ale jo, holt to tak maj postavený.

9. rota (2005)

Full Metal Jacket po rusku? Kdepak, na druhou stranu je to spíš oslava té jedoduché krásné války. Bohužel špatné počítačové efekty, ještě horší byla hadrová logika nepřítele, který se nechával krosit na volném poli, jindy to ale bylo superkomando s připravenými cestičkami ve skalách. Že měl nepřítel pomnožně ruského vybavení napovídá, že to není žádný vysokorozpočťák. Něco vata,  něco skvělé chvilky. Líbilo se mi vykreslování postav a ne/zakončení jejich příběhů. Herce musím pochválit, ale rejža si mohl odpustit ten mlhavý hrdinský patos v průběhu celého filmu.  65%

Základna (2019)

To okaté množství a zabíjení Talibánců bylo prostě přehnané. Když přiletěly ty apache na pomoc... velmi špatná trajektorie počítačových vrtulníků. Ale jinak, pokud máte rádi válečné filmy, je to film, který byste měli vidět. 70%

Hlupák (2014)

Škoda té přehnané teatrálnosti. Na druhou stranu to je to na čem film staví. Bez jakýchkoliv drahých efektů je to o něčem.

Babka (2003)

Musím říci, že film mne trochu oslovil, ale asi protože jsem už pár recenzí zde četl, nijak mne nepřekvapil. Co mě na něm opravdu přišlo jako pěst na oko byl hlavně herecký výkon babči. Já vím, že byla hodná, ale ona byla úplně bez citu. Navíc vypadala dost vitálně. Jináč hezké vidět to, co se děje všude. Narozdíl od čech to ale v rusku podtrhuje "vyběhal jsem důchod". Jako by to bylo něco těžkého nechat si vyměřit důchod. A ono to asi v rusku těžké bylo. Že váleční veterání žijí/žili ještě 2017 v rozpadlých kulnách a nedostali přidělený byt, jak jejich zákon káže, to jen dokazuje.

Nevina (2021) (seriál)

Tenhle počin vypadal jako ischemicky schizofrení detektivka, ale v druhé polovině se přešaltoval na moderní objevovací seriál(v současnosti se prakticky moc neděje, ale divákovi jsou s velkou pompou ukazovány časy minulé, které se nevážou ke konkrétní postavě/hrdinovi). Ač jsem uvažoval o 50%, myslím, že konec tomu přilepšil, zklamání to nebylo. Celkové poselství seriálu spíše zapadá a hlavní hrdina byl prostě moc prkno. Já vím, že takový by v reálném životě mohl existovat, ale oproti ostatním vytemperovaným postavám je to jako bych se díval na kena od barbie. 70%

Had (2021) (seriál)

Obsahově ten seriál v podstatě nemá chybu, ale stopáž je přepálená minimálně o dva díly. Osobně mám radši klasické kriminálky, kdy se něco opravdu zjišťuje, takže mě to nepřijde až tak zajímavé, i když mě to chytlo pěkně. Ale buďme upřímní, po třetím díle už člověka nemělo co překvapit a vše důležité řečeno bylo. Takže... asi dobré a zaujalo, ale ku konci nuda nuda, prostě psychopat. 50%

Dračí dvojčata (1992)

Asi nejlepší honkongská akční komedie co jsem viděl. S těmi americkými se dá směle porovnávat 80%.