K zemi hleď! (2021)

V pohode multizanrova komedie, typem cechum docela blizka, ale realiemi dosti vzdalena.

Kaštánek (2021) (seriál)

Je to na klíč. Žádné novoty, ale dobře natočeno 70%.

Džošú sasori: Dai 41 zakkjobó (1972)

Škoda. Druhý díl dost neinovativní. Protože jsem už měl dost času nad tím přemýšlet(v průběhu filmu), přišlo mi to víc jako obrana odsouzených žen a poukázání na jejich nešťastný osud. Kdyby neexistoval první díl, tento druhý bych jistě bodoval výše, ale opravdu nic nového pod sluncem. Hlavně tam nebyl ten tah na branku. Narozdíl od prvního dílu zde Sásorku taky drželi v chladném vězení, takže měla být z hlediska příběhu dost vyčerpaná, přitom ale nádherné vlásky a pohyb čerstvé laňky. Co tam zůstalo je dobré zpracování, opět někdy až divadelní. Ale ve třetí třetině obzvlášť už i v tom zpracování byly mezery. 40%

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (seriál)

Netflix mi zničil už druhou srdcovku. To oni umí. Ale pokud alespoň zezačátku mám být objektivní... Zaklínač i Cowboy Bebop maji stejný problém. Hlavní hrdina, se stává hlavní přítěží. Spike je vykreslován jako největší naiva a čurák. Jet je černá opice s emoční inteligencí dělníka v montovně. Druhý a ještě důležitější problém - naprosté nepochopení geniality původního díla. Převzít jména, tváře, věci, události... a změnit kontext? Není to už úplně jiný příběh, jen s renomovanou nálepkou? Proč nemohli nechat originální postavy s jejich traity a předělat okolnosti? Ještě bych rád řekl, že divákům neznalým předlohy se to může líbit stejně jako jakýkoliv průměrný Netflix seroš. Dále už jen vyjmenovávání co mě napadne: Faye je předělaná, určitě nepovedenější postava, v původním seriálu hodně podobná Spikovi, jediný velký rozdíl byl nasunutý smysl života - pro ni byly peníze, Spike žádny neměl. Všimnete si podobnosti geralt+spike = nýmandi, faye+yeneffer = velký borkyně. Jet, v původním seriálu podprahově spojující prvek pro dlouhodobé soužití hlavních postav, prakticky srostlý se Spikem. Teď je spíš zástupcem tupého lidu, který podezřívá své nejlepší přátele a hrozí jim zastřelením. Kdyby ho předělali na černošku, sedělo by jim to líp. V původním znění Spike vs Vicious, oba skvělí pokerface, souboj prezentován jako souboj cti, naplnění osudu, povinnosti, spiritualita. To vše s ženským prvkem zataveným do křehkého skla. Nyní, jeden kokot, druhý ještě větší kokot. Souboj z nutnosti, ženský prvek je tak silný, že převezme roli hlavního záporáka. *smích* no tvle... fakt děte do prdele Zasraný levičácký progresivisti a ženský co nemaj rády chlapy - kundy. Vymyslete si jiný seriály ke zprznění. Nikdo nekouří, jen Spajku je víkendovým kuřákem. Původní závěrečná bitva je přesunuta dějově doprostřed seriálu.

Džošú 701gó: Sasori (1972)

Rok 72? Tohle je panove bomba. Na nic si to nehraje a dokonce i vyuziva divadelni vstupy. Neni to Bcko. Prakticky celou dobu se neco deje a vsechno klape presne jak ma. Idealni na zamysleny vecer i k popkornu. 80%.

Hard Boiled (1992)

Blbost na blbost. Superakční scény o kterých nevíme proč by měli přicházet. A když přijdou, tak i přes zdařilý prvotní feeling jsou nepřátelé tupí paňáci. Třeba z výtahové scény jsem ale vrněl blahem.

Bláznivé poslání (1983)

jedním slovem: WAU! Nejsem nostalgik a tak... některé scény perfektní, jindy jednoduše hloupé, hlavně vysoce nesourodé. Triky někdy levné, jindy obdivuhodné. Pro fanouška, možná prostě jen rodinná komedie. Božský a trapný najednou.

Cesta za smířením (2021)

Začátek jako nudné sociální drama a konec jako krvavé Bčko. 70% Jako novodobou jednohubku doporučuju.

Parasite Dolls (2003)

... první epizoda špatná, druhá se dobře snaží o epizodický příběh, třetí je vyvrcholení seriálu... který je ultrakrátký, takže taky na houby. Stejně jako Ghost in the Shell: Stand alone complex vyšlo 2003. Jediné co bych GotS vytknul je unylý svět a události v něm, vidění devadesátých let. Ale jinak je to úplně jiná liga. Zde používají diskety... to tak možná bylo kresleno v polovině devadesátých let a pak to vydali kvůli fanouškům nebo penězům. Divák nemá naprosto šanci přilnout k hlavním postavám vzhledem k délce seriálu, přesto jsou vytahováný privátní věci hrdinů a řešeny, bohužel absolutně bez odezvy diváka, který je nestačí vsáknout. Oproti kterémukoliv Bubblegumu je tohle bez skvělé muziky v pozadí a to dělalo taky dost 30%

Extreme Job (2019)

Dal jsem jen půl hodiny. Nuda.