Django (1966)

Tenhle film jsem asi viděl když jsem byl menší u babičky, ale... Ale i tak jsem teprve teď náhodou díky Vapetu(youtube) poznal, odkud se Tarantino inspiroval nejen pro svůj masterpiece Unchained Djanga, ale i pro Kill Billa. O silných ženských rolích nebo originálním příběhu si můžeme nechat zdát, ale je to prostě westernovka na pomezí uvěřitelnosti a totálního Bčka, ke konci už jasné B. 45%

Poslední skaut (1991)

75%, bezesporu prezentuje svou dobu, příjemná oddechovka, co baví a má smysl Za mě jen škoda těch nic moc akčních sekvencí, které jsou až příliš nerealistické a nepřehledné.

Podraz (1973)

Jestli nějaký film zestárl, tak nejvíc ten, který byl hodněkrát kopírován :-).

Red Force (1986)

Přemýšlím, jestli existuje nějaký průměrnější Honkongský akčňák a bez úspěchu.

Police Story (1985)

Úchvatné akční scény. Jak ta první na svahu se slumy, tak ta poslední v obchoďáku.

Jui hung 20 nin (1998)

Bohužel nedostatečně vtahující, nedokončené linky, a seskládáné minipříběhy jsou klišé. Není to ani ujeté, ani bláznivé, ani ne komicky vážné... ani nemůžu říct že vyloženě špatné, je to prostě tuctovka s více krve. Snad jediné co se zadařilo je prezentace myšlenky hlavní dějové linky. 40%

České Vánoce (2022) (TV film)

Zajimavy dokument a o krestanskych vanocich v Cechach. Dokument byl relativne kratky a poucny.

Křižovatka smrti (1998)

Profesionální, ale nuda po stránce příběhu, logiky, i akce.

Zi yu feng bao (1999)

Konečně shlídnuto. Je to drámo s akcí a cmrndnuté kriminálkou. Příběh dobrý a potenciál taky, ale provedení na rok 99 jaksi zaostává. Zatímco dramatický relativně zajímavý aspekt filmu je tak za 4 hvězdy, akční na 2,5. Mě bavilo a až kupodivu nelituji, že jsem si koupil fyzickou kopii.

Dangerous Encounters: 1st Kind (1980)

Tady opravdu nevím jak to hodnotit. Viděl jsem verzi sestříhanou, blíž originálu. Myslím, že mi to dalo úplně všechno co mělo. Bez hluchých míst. Jak je, tak to bylo, dokonalé. Fakt, že občas nepřehledná kamera, nebo ten střih, ale komu to dávat za vinu... Má to Honkongské pozadí, ale není v tom ta HK komedy duše filmu co jsem zvyklý od Wooa nebo Lama, kteří nechávají o půlsekundy navíc divákovi pro uvědomění si situace a dotahují myšlenky do konce. A ano, chybí tomu trošku konec s nějakou reflexí. 75% Jo a přišel jsem na super song.