Duch ve stroji: SAC_2045 (2020) (seriál)

Cože? To je konec? AARGH. wtf První série = půlka série. No nic no tak teda recenze. Většina mínusů co zde byla psána je pravdivá. Téměř každý díl končí cliffhangerem a ani se nesnaží zakrýt onu cliffhangrovitost a to je až to uvidíte, velmi smutné a zbabělé. Spousta dílů by chtěla dále rozvést, protože se evidentně drží té hlavní nudnější linky, ale když se narazí na nějaké zajímavé téma, brzo se to utne. prostě příběhově dobré až od poloviny série(ale zase opakovačka). Problém s pohybem postav tam určitě je, ale to i celková existence některých postaviček v pozadí. Ještě větší problém je, že ten "casting" vypadá fakt jako barbie na provázku a tudíž vypadá jako by tam tu barbínu strčil těsně před záběrem a bije to do očí jak sviňa. Fakt to je na úrovni počítačových her kdy se člověk prochází po tržišti před velkou přestřelkou a obchodník kouká na jakbo, vyleští ho, a takhle dokola půlminutová smyčka. No dejme stranou i ty technikálie. Nejdůležitější - pocit z prostředí a chování postav. Opět - první díly, fakt ty přestřelky kdo dělal to mohl dělat kterejkoliv českej režisér. Když je to počítačová animace a člověk má rozhled, tak se počítá, že tačikimora(či jak se jmenuje) nebude skákat výš jak spiderman, ale max několik metrů, aby to bylo uvěřitelné. Místo toho po sobě půl hodiny střílej bez valného výsledku na sto metrů s pomocnými AI zaměřovači apod. a tačikimory skáčou 50 metrů do nebe. Když jdou od kreslenýho k počítačové animaci, proč to aspoň neudělaj pořádně, fakt odporný. První díly jsou o znovusetkání sekce 9(už sem někde viděl), které se moc nepovedlo. Druhá půlka je pak podobné to co známe ze skvělého Stand alone Complex, ale zase dost opakování. Nejlepší takové ty maličkosti: a) je ti 14, jak můžeš cítit nostalgii b) no dovol! abych mohla pracovat v sekci 9 přesunula jsem většinu sentimentu do vnějšího uložiště(kybermozku), takže mé tělo má tendenci pociťovat nostalgii. Dávám tomu 40%, doufám že neusnou na vavřínech. Dobré, ale asi nejhorší GitS věc co jsem viděl. Po všech těch zážitcích by člověk řekl, že v tomto navazujícím seriálu hlavní postavy budou ostřílení gerojové a budou se bavit třebas o spodním prádle nebo negrech cynicky, sprostě, a věcně, ne že budou všechno vysvětlovat jak pro malé děti. PS: hraný film je pořád slušný remake origo anime a tento seriál mu nesahá po prsa.

Maximilian: Das Spiel von Macht und Liebe (2017) (seriál)

Někteří z vás budou znát film Gettysburg, kde jsou vidět obě strany konfliktu a každý američan na film musí být hrdý. Pak to má ale pokračování Gods and Generals, které je pouze o generálech, a to je při stejném času jako tento seriál, čtyřech a půl hodinách už nudné, když tam neproběhne pořádně žádná bitva. Maximilian je z jednoho pohledu totéž. Člověk kouká na Rakušáka, Burghunďana, Francouze, i další státečky které se každý snaží uzmout peníze a moc a to nejlépe pro svou vlastní rodinu, nikoliv pro stát. To ale znamená povětšinou skoro totéž. Prostě se snažili, ale nezáživné plotikaření a pletichaření. Ta důležitější stránka seriálu(já viděl rozdělený do 6 dílů, verze pro cizince) jsou ale mezilidské vztahy. A to jak anglický název napovídá, hlavně Maximiliána Habsburského a Marie Burgundské. Bez emailu nebo messengeru jim to teda dalo zabrat x). Klišovité love story citlivých lidí mezi burany a bezcitnými státníky mě nijak nezaujalo, ale pro každou ženu bude pro tento seriáll lákadlem. Za třetí bych zmínil technické provedení filmu. Je úžasné bez počítačových animací, ale bohužel právě bez bojů, kde bych se mohl olizovat :-(. Uvidíte tak přibarvené pohledy krajiny, poetické deštíky a mlhy, efektní ježdění kamery a bohužel až přehnaně efektní prostředí, které tomu jen ubírá na realističnosti. Mě osobně scházelo více venkovního prostředí a vůbec zachycení pohybu postav z jednoho místa na druhé, to tam bez výmluv chybí jak sůl, i když trochu k dobru je jasné, že to venkovní prostředí už dnes narozdíl od hradů a zámků je dnes poseto moderními baráky a elektrickými vedeními. Ve filmu prostě vše šlape jak na drátkách a to mě taky sralo. Castové postavy a vedlejšáci jsou hadroví panáci, strážnící figuríny bez větší mysli, nebo jen evidentně odříkávají svůj part. Dávám rakouskému seriálofilmu 50%. Je to přeci jen historické, tak ta částečná nuda byla alspoň edukativní. Pokud bude velké štěstí, tak rejžda dostane příště lepší scénář, nebo i lepší rozpočet.

Final Space - Série 1 (2018) (série)

Popsal bych vám co tam hraje za postavičky a o čem to je, ale nemusím. Celý příběh první série Final Spacu se rozvíjí hezky sám a servíruje vám to všechno na podnose. Postavičky se představují sami agilně a nenásilně. Dostatečně krátké díly aby jste nezačali ztrácet pozornost a dostatečně dlouhé, aby příběh stál za to. Co musím vypíchnout první je anglický dabing. Znáte, jak, v některých Bčkách nebo v divadlech mluví hrdina takovým zvláštním zastřeným supertvrďáckým hlasem? No, tak tady taky tak mluví. Sice to střídá s trochu upištěnějším hlasem pro vnitřní dialogy, ale je to dosti kvalitka to poslouchat. Hlavní ženská správně confident sexy hlas, přesně jak ho popisuje hlavní hero. Každý další hrdina má tón hlasu přesně takový, jaký má být. Je vidět, že s tímhle si fakt vyhráli "Čukydy čukydý"! A to to ani nenamlouvalo tolik lidí. Musím taktéž zmínit kresbu a animace. Perfektní každičkým kouskem, sedící úpřesně na míru. Normálně používám slovo kopie, ale tady je to fakt vykrádačka x). Jestli nemáte rádi vykrádačky, nebudete rádi, ale pro většinu lidí je opakování přesně to co vnitřně chtějí. Jak je to udělané je prostě super, ale ten obsah... je to vykrádačka, kde není tam je to umně poslepované. Ale to je tak všechno. Svým způsobem to prostě vzdává poctu Ačkovým hraným filmům. Semtam jsou plonkové některé věci. Kravinky a nesmysly jsou součástí seriálu a to přináší tu nevýhodu, že přestáváte brát vážně i hlavní příběh a proto mě ani tolik nevzal. Prakticky všudepřítomné ticho po blbých a ještě stokrát opakovaných vtipech, aby se měl divák čas zasmát, je leckdy hooodně trapné. Lepší tři hvězdy.

Blood Brother (2018)

Dávat tomuhle filmu jednu hvězdičku není hezké, sám sjem uvažoval o třetí. Je to dobře natočené, nějaká krev, nějaká story o bratrech, nějaký překvápka a nějaký akce. Ale není to až tak zábavné jak by mohlo být. Možná střihač, možná režisér. Oba se snažili... možná něco jinýho. Ale malý rozpočet já tam na první pohled určitě nevidim. 45%

Mrtví neumírají (2019)

Jestli tohle mát bejt horor, tak je to největší sračka horor co jsem viděl. Jestli tohle má být komedie, tak je to fakt neuchopitelný. Dějová linka dětí? K hovnu. Dějová linka hipsterů? K hovnu. Dějová linka děduly z pralesa? K hovnu. Já snad ani nemůžu pokračovat... Chtěl jsem dát dvě hvězdy, ale ten závěr to byla zase podívaná... Nějaký easter eggy a pododbný slušný odkazy nemůžou tomuhle posranýmu filmu zvednout hodnocení. Je možný, že je to taková sračka naschvál, ale aspoň si mohl debilní rejža s plejádou hvězd odpustit nelogické chování postav a nelogické chování celého světa. TFUJ to je humus až se z toho ošívám vůbec natočit tohleto. Já jsem člověk, pro něhož je situační humor to nej, ale kreténa ze mě nikdo dělat nebude. Možná že až vyjde extended verze, tak bych mohl až o 10% zvednout hodnocení. 20% za vizuál.

Kruhy + Kříže (2020) (seriál)

...and they lived happily ever after. Osobně vidím tento seriál spíše jako velmi kvalitní telenovelu, protože na sci-fi drama je tu až moc nelogičností. Dvě silné ženské hrdinky a jeden mladík jsou hlavními hrdiny. Všichni kdo tomuto dali odpad by se nad sebou měli zamyslet. A teď tvrdá recenze. Že se africké imperium pozvedne a dobije evropu... a stejně to tu bude v alternativní realitě vypadat skoro jako teď... no jasné, tak velký rozpočet nemá nikdo. Černí a bílí žijí s americkým prezidentským systémem v zemi Británie. Bílí nemohou volit a mají oddělené nemocnice a jiné úřady. Bílý mladík služky se zamiluje do černé dcery ministra a už se s nimi točí kolotoč v tomto prapodivném světě. Do toho jim kecají matky, sourozenci, a aby se neřeklo tak trochu i otcové. Bohužel ti černoši byli moc mírní a prakticky vůbec nebyly rasističtí, spíš jen poťukávali. Nedalo se tomu věřit, spíš romantismus, telenovela. Herecké výkony super, ale scénář... ten scénář a režie to už vůbec nemá cenu mluvit... Oni by to uměli, viz. scéna v modré ústřici, ale jsou příliš zabedneni předsudky. V druhém dílu jsem to chtěl kvůli velkým nelogičnostem vypnou, ale dal jsem to. V pátém dílu jsem to chtěl kvůli absurdním nelogičnostem vypnout, ale když jsem zjistil, že dílů je jen 6, tak jsem to dal. Oproti Altered Carbon, které je taky moderní sračka, je to prostě slabší. Některé filmařské výtvory využívají postav, aby ukázali nějakou velkou myšlenku. Ty jiné, a to je dle mého spíše bohužel tento případ, využívají velkou zajímavou myšlenku, aby ukázali zajímavý vývoj postav. 40% za dost dobrý seriál pro ženské, ale nic moc seriál pro action-sci-fi fanouška(já :-D).

Jedna ruka netleská (2003)

Film jsem viděl již asi potřetí a zraje pro mě jako víno. Až teď jsem asi pochopil vše co mělo být pochopeno. Hezká přičmoudlá komedie s příběhy přitaženými za vlasy tak jak je češi umějí k připodobení svému. Film je na české poměry hvězdně obsazen a o individuální herecké výkony a jejich linky tak není nouze. Dát z toho ale dohromady příběh je už trošku těžší. Ve změti prapodivných událostí s prapodivnými lidmi je Macháčkova role ta hlavní. Ta, která určuje trochu nejasnou linku a která je prakticky ta nejhorší. Je to podivín a vlastně sám neví co dělat ani čeho dosáhnout. Ale o to jasnější je vyznění role na konci SPOILER - být šťastný je v životě to hlavní bez ohledu na to v jakých je člověk sračkách. Pokud bych bral film vážně, narazil bych na spoustu chyb - proč tohle, proč ona neudělala tohle a proč on naopak udělal to - no dosadil jsem si všude vysvětlení - protože je to ťulpas. Dávám solidních 70%. Za Hitlera, za maminu mimo, za "Poldu", a za "Samotáře". PS: jdu stahovat a zkouknout Bodyho a Doyla x)

GPTV (2019) (pořad)

No už je to rok od vydání tak taky přicházím s recenzí. Jedná se o projekt lidí co dělali snad první TV pořad o hrách v ČR - GamePage. Na FB sice mají vlastní profil, ale na youtube pod CZC a samotné CZCčko má tento pořad jako součást Geek magazínu, taková připnutá semi-nezávislá novinková část. Samotný pořad trvá necelých dvacet minut a vychází jen jednou za měsíc. Novinky jsou částí relativně nicneříkající a z mého pohledu moc nedávají smysl. Protože už dnes vycházejí hry ve větším množství než před lety a tak ta krátká část vypadá jako nefiltrovaný seznam právě vycházejících her x-). To co dnes člověk pobere z reklam nebo z hovorů s kamarády je v podstatě půlka novinek. Za něco stojí recenze, kde se i nějaké negativní slovo vyskytne, takže je vidět, že to není úplně nekritické. Nejlepší ze všeho jsou přechody/úvodníky mezi číástmi pořadu, které jsou legendární právě už od starého GP a kde se moderátoři ztrapňují jak to jde. Bohužel množství a síla nápadů není vždy úplně vysoká, nicméně je zatím až kupodivu nevysychající :-). Z tohohle pohledu je nejlepší díl #10 Star Wars. GPTV chybí dostatečná délka, aby stihl pokrýt rozumně vše co zrovna vychází. Nemá žádnou strukturu, o které člověk může říct, že jí věří, že se cítí doma, že se cítí mít přehled ve hrách. Je to spíš takový doplněk k ostatním pořadům či webům o hrách. Určitě schází nějací hosté nebo odbornící, aby řekli insider informace z vývojů her nebo rozebrali trendy doby. Myslím, že nynějších 80% je značně nadhodnoceno a hodnoceno lidmi s nostalgií. Dávám 50%. PS: Máša sice chybí, ale můžu říct, že jiný element Naomi zase něco přidává. Rok jsem si ale zvykal x). PSS: Zajímavý, teď jsem zjistil, že v Re-play skončila Trojanová-Tuček a šli dělat kopii New Game+, která to finančně neutáhla a šluss. Tak teď je místo pro krále volné, protože lidi Re-play 2.0 hejtí x). Jo, třeba bych potřeboval reportáž o českých videoherních pořadech, ale pořádnou, tak chop chop, nebo si ten přehled snad budu muset udělat sám. PSSS: stejně ta ČT to byli takoví kokoti nevizionářský...

Avenue 5 (2020) (seriál)

Příjemné potěšení. Je pravda, že než se cast rozehraje trvá to bohužel víc než půlku seriálu :-(. A první dva díly jsou v pdostatě úvod. V prvních dílech jsou některé fakt nudné pasáže, hlavně to s koordinátorkou pasažérů. A ta kamera mohla být hned ze začátku taková... statičtější. Můžete se ale těšit na dokonalou strojnici, která v podstatě velí lodi a tak nějak prezentuje normálního člověka. Pak na postavu "customer relations", který má komentář snad ke všemu, hlavně aby kolem toho nevznikl spor. Poslední z dokonalých je Ajris, hlavní poradce majitele přepravní společnosti, která ho drží na uzdě a chrání před ním okolí. Zároveň si ale chce zachovat jeho přízeň. Dále postvy s chybami,a le též dobří jsou kapitán/nekapitán Hugh Laurie tak jak ho znám. Bohužel chtělo mu buď dát míň prostoru nebo ho víc ve hraní držet na uzdě a správně ho nasměrovat. Zmiňovaný megalomanský, asociální, vůbec přiblblý majitel společnosti, velmi solidně zahraný. Poslední bych zmínil vedoucí letu umístěnou na zemi na základně, kterou jsem zezačátku nedocenil, ale do sestavy hvězdné pěchoty zapadá. Je možné, že si najdete další oblíbence, ale jedná se především o pasažéry a ti mě nepřesvědčili. Myslím, že kdyby aspoň pasažéři jeli na 100% britský humor, tak udělají líp. Vůbec měli mít mnohem větší tah na branu, ne to držet polorealistický. Vím, že vám to nic neřekne, ale já je s nadšením vyjmenoval, protože vám přece nebudu spojlovat x). U poslední epizody o které jsem nevěděl že je poslední jsem se tak těšil na další díl :-(. Teď když vím, že je konec, tak nevím zda se těšit na pokračování, nebo radši ne, aby to nešlo jenom k horšímu, protože v naprosté většině případů se jakýmkoliv tvůrcům špatně obnovuje atmosféra. 70% FLY SAFE!