Spawn (1997)

Nečekal jsem mnoho, ale toto bylo fakt špatné i na Bčko. Čert vem počítačové triky. Klaune tahej vtípky prdelí i nosem. Ale stejně tam je ten ukňouraný hlavní hrdina který neustále popírá sám sebe. Asi by to chtelo delší stopáž, protože jsem se neměl s kým ztotožnit ani u záporáků.Jedině ta malá holka tam byla roztomiloušká... ale to mi zase připomnělo Grinche, který když se naštval, tak byl hrozivější. 30%

91 Days (2016) (seriál)

Anime je to určitě kvalitní. Narozdíl od jiných anime se mi to zdá ale moc podle pravítka. Nemá to duši. U ostatních anime je hrdina tak trochu tupec nebo nováček a probouzí v sobě nějakou neznámou sílu, ale stále je naivním. Zde je zase hrdina superhrdinou protože má všechno vymyšlené dopředu a když ne, tak hned ví jak ze svízelné situace. Jediné co ho limituje je jeho moc. Ač se u hraných filmů přikládám k tomuto typu hrdinskosti a přehlednost by tomu ještě měla přidávat... ne. Nemám jak obdivovat herecké výkony. Ani animace ani grafika mě nezaujaly. 60% Zaujme tak abyste dokoukali, ale nezapamatujete si to. Hlavní hrdina není sympatický, je až ledově chladný. Druhá nejdůležitější postava pak více přilnula k srdci, ale ta bohužel až na výjimky jen plní co od ní děj klišovitě žádá.

Paprika (2006)

Normálně se moje hodnocení od mainstreamu příliš neodlišuje, ale tentokrát 50%. O čem ten film vlastně byl? Že láska je to nejdůležitější, nebo že není důležité co a kde prožijeme, ale hlavně jak? A nebo možná opak. No jisté je, že jsem asi přemýšlet měl. Pochopil jsem policajta, který se u Pápuriky léčil, ale hlavní hrdinka je mi záhadou. Přišlo mě to podobné filmu Ghost in the Shell, který jsem možná taky nepochopil, ale rozhodně mě bavil víc. Americký GitS mě také bavil, ale zase tomu něco scházelo. Nejvíc mě pak bavil (pro mě)přímočarý GitS: Stand Alone . U nás ve škole jsme měli dva předměty v jednu hodinu celá třída. Byli výtvarkáři a hudebkáři na druhé straně školy. Já jsem byl hudebkář, ale co jsem z dojmů při přenášení třídní knihy získal, myslím, že tento film by výtvarkáři jistě velmi ocenili :-).

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Dobře zpracovaná japonská fantasy anime rubačka. Nebyl absolutně žádný čas na to se nudit :-). Zpočátku to vypadalo i na něco hlubšího, ale závěrečná slova jasně dávají vědět, že toto není žádný vzkaz smyslu života. velmi solidních 60%

Perfect Blue (1997)

PERFEKTO BLUU Název mluví za sebe. U většiny filmů jsem se závěry tak trochu nespokojen. Zde jsem ale se závěrem velmi spokojen, jak mám být. Stejně jako v průběhu filmu správně znepokojen :-).

Bókjaku no senricu (2004) (seriál)

Mno... průměr. Nechtě mě trochu se nad anime zamyslet. DEEP SPOIL Jak většina z nás ví už jen díky filmu Akira, japonci mají rádi silné motorky a kdo ji má, ten je pro ty co ji nemají prostě bůh a cool. V tomto seriálu je motorko-koňo-mecho-android. . . . Dalším zajímavá věc je vztah hlavní postavy ke své milé. Prakticky to kopíruje Planetes. I ve společnosti i v anime je asi v Japonsku pro muže běžné odloučit se na velmi dlouho od své paní. To se stává i zde a ospravedlňuje se to jen částečně. V Planetes to je kvůli obecnému blahu lidstva(a vlastnímu zájmu) a zde sice kvůli ochraně země před monstry(a vlastnímu zájmu), ale na té vesmírné lodi je spooousta místa a nikdo kdo by zabránil tam jedné z nejdůležitějších vstoupit. Evidentně seriál reflektuje a snaží omluvit absenci muže v domě a vůbec v životě ženy, což mě přijde jakožto domácímu typu ubohé. ... Dnes je už standart dělat anime o středoškolácích. Ale v tomhle je jasně cítit ta pachuť. Škola je evidentně pro japončíka něco ultranudného a pohledem zpět neužitečného. Tvůrci jako by říkali - škola nám vzala nejlepší roky našeho života. A protože jsou to japonci a ti rádi vzpomínají, jakoby přemalovávají realitu a v seriálu je hlavní postava středoškolák, co se od systému odpoutává. Holky se na něj lepí jenom kvůli tomu kým je, musí je odmítat. Musím tvůrce až litovat, co pro ně škola znamená/znamenala. . . . SPOIL Co se mi ale na seriálu líbilo jsou okamžiky jako - pravá tvář netvora. Je to nějaká opravdová skrytá tvář opravdového netvora, nebo jsou to jen stejní nadlidsky schopní lidé stejně jako Melosáci akorát ve zvrhlém provedení? A co úplný závěr, je blonzka skutečná, nebo není skutečná? Trochu jako zamyšlení nad káčou na konci Inception. . . . Situace, jako: Lubrikování modrovlásky, její rajtování na modrorožci, poplácávání jeho hýždí bičíkem, hekání, a následně její postříkání. No není to už trochu porno? :-D Čistýých 60%. PLUS Skvělé nahlédnutí do reality, lechtivé obrázky. MINUSPLUS je splácávání všeho dohromady. MINUS je zpočátku loudavé tempo, pak nepřehledné a zkratkovité situace. A jako snad úplně vždy - nelogické chování postav pro mě jako čecha. krom jednoho dílu je vše na ul oz to s českými titulkami v povedené kvalitě doporučuji

Zaklínač (2002) (seriál)

Za mě 50%. Pokud ale neznáte ani knížku ani hru, nejspíš se nebude líbit. Já to mám jako přípravku na nový seriál a musím říct, že jsem špatně dělal, že jsem to odkládal. Jsem rád, že jsem mohl vidět. Tvůrci mi dávají pochopit i některé věci, které jsem z knihy nepochopil. Tím, že je zjednodušili a snažili se je podat divákovi neznalému. Ale stejně to pro neznalého diváka není :-D. Jako velký plus můžu jmenovat dovednosti hlavního představitele s mečem a koněm a v posledku i sekerou. Kam se hrabou Star Warsy se světelnými meči nebo středověké rytířiny se vším možným. V seriálu je vcelku dobře i viditelný duch z knihy Sapkowskeho, občas i jasněji, než v sáhodlouhých knihách. Například Marigold je zde mnohem uvěřitelnější a lépe Geralta doplňuje, příběh je psán na míru i jemu. Správně teď chápu jeho roli. Nesmím zapomenout taky na nahotu a sexy ženy, které mě určitě zaujaly. O mínusech můžu psát do nekonečna. Spousta nedovysvětlených věcí a detailů. Pro seriál je tam hodně zbytečných postav, bez kterých by ale sága dle knihy nebyla celistvá, ovšem takto matoucí. Příšery, teoreticky spolu s člověkem velký Geraltův nepřítel, jsou zde i kvůli tehdejším trikům takové Jů a Hele. Doporučuju ke shlédnutí tomu, kdo je připraven.

Zaklínač - Údolí květin (2002) (epizoda)

Zatím jako každý díl. Vysoký potenciál, ale nedotažené linky, odfláknuté stopy a nedovysvětlené náznaky. Slované, my Slované(?), máme kromě nízkého rozpočtu pro ty seriály oproti amíkům takového velkého skvělo nedovysvětleného ducha. Každý ho vidíme jinak, ale zjevuje se pořád stejně. Američani jsou schopni vymáčknout ze svých serošů v daném čase maximum, ale chybí tomu ten duch. Jsem zvědav, zda to nová adaptace 2019 dokáže pokořit.

Zaklínač - Calanthé (2002) (epizoda)

Je to... průměrný seriál. Co ho dělá dobré oproti ostatním jsou bojové a lechtivé scény. V čem je ale úplně tupý jsou emoce. Scény s hrozivou příšerou nejsou hrozivé. Dojemná scéna vylití si citů o tom, že už není čím má být a že někoho miluje tu další nesnáší... sakra vůbec není dojemná. Chosé Armando je na tom lépe x). Dobré pro fanoušky série, ale podprůměrné pro neznalé.

Zaklínač - Učednická léta (2002) (epizoda)

Proč by ne. Svět je jiný než v knihách. Ale teda že by ten souboj měl vyhrát... průměr průměru.