Naušika z Větrného údolí (1984)

Nevím moc co k tomu napsat, takže subjektivně 4 hvězdy. Chytlo mě, bavilo mě. Ale logika světa zdá se mi jaksi více než podivná. Mimochodem se mi strašlivě líbí kresba. Animace v podstatě dle mého gusta.

Půjčovna masa - Série 2 (2020) (série)

Kvalitní novodobé sci-fi okoukávající všechno ze všeho. I přesto, že jsem dopředu tušil co se bude dít a zároveň jsem viděl, jak se mne tvůrci snaží porcovat, stejně jsem se tomu poddal a nechal jsem se unést. Prostě jsem to zhltnul. A že je tam hodně věcí, tkeré se mi nelíbili(najít seriál s kvalitními bitkama je nemožné), nestíhal jsem si je pamatovat, protože jsem byl pohlcen mišmaš story. Dávám 65%.

Turbo Kid (2015)

Bohužel je film moc dlouhý a slušel by mu kratší čas. 30-60 minut. Narozdíl od novějšího Summer 84 jsou taky postavy krom Apple docela nezajímavé. Kulisy měly být více přehnané. Takhle člověk skoro radši doporučí starší derivát - T for turbo.

T is for Turbo (2011)

Skvěle ztrávených 8 minut. Napodobení amerických postapo béček. Rozpočet už slušnější, ale zase filmeček je až moc krátký, než aby si člověk užil tu atmosféru nebo se sžil postavama, takže zbývá jen ta kvalitní primitivní zábava.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Harrison Ford, Daniel Craig, Olivia Wilde. A stejně je to úplnej brak.

Skřivánci na niti (1969)

U moc filmů já nepláču, ale tohle je jeden z nich. Amatérsky bych hlavní výplň filmu nazval - existencialismus. Prostě to co hrabal dokázal nejvíc. Spíše poeticky, než reálně. Dnes jsem si ten film pustil znovu, protože jsem měl pocit, že život mi není moc dobrý. Slzu jsem neuronil, ale dojatý jsem byl. A to je mi teprve sedmadvacet. Nemůžu tak nedat pět hvězd, třebas si film zaslouží spíše čtyry. Jedná taky o ukázku našeho československého komunismu a jde tudíž s jistým odstupem nejen o filisofický nebo zábavný film, ale tak o naučný.

Batwoman - Pilot (2019) (epizoda)

Škoda. Líbí se mi kamera, hovory, pacing, akce není marná. Ale to že předělat oblek z batmana na batwomanku trvá pět minut, že hlavní představitelka dokáže s high tech gearem zacházet na první pokus, že podle očí a úst nepozná člověk svou první lásku... uspěchané. Dál nekoukám, neboť je mi jasné, že mě seriál bude zklamávat dál a dál svými přehmaty a já pak budu jen otrok příběhu, který budu chtít dokoukat, aniž by mě bavila forma.

Učú no senši (1988)

No já vám nevím lidi. Unylé je opravdu to správné slovo. Ale jak je to krátký, tak se to přežít dá a myšlenku - život je k něčemu i když je k ničemu - to přenese. Seriál to fakt bere hodně postupně a první 4 díly jsou výcvik a jen dva jakš takš akce. Jak to bere postupně, dává si záležet a všechno vám to vysvětlí a nic vám neunikne. Rozhodně lepší jak nicneříkající seriály se super efekty a rychlým spádem. Na nic si nehraje. Army theme - romance - bro - mecha anime. 50% Nejvtipnější jsou na něm ty oslovení: Karmelčíta, Džoný, Qureku, Patá/u apod. :-D

O patro výš (1923)

Jsem spíše neznalec němého filmu, ale viděl jsem některé známější Chaplinovi věci které mě docela učarovaly a po shlédnutí výborného hodnocení zde jsem se dnes odhodlal i na Safety last. Úměrně době, je safety last skvělým filmem. Skvělé prostředí, obsazení, sešroubovaný příběh působí akurátně. Z pohledu dnešní doby však musím dát za pravdu mým kamarádům, že němý film byl již překonaný. Je zde ne úplně málo čtení, které by dnes mohlo být nahrazeno mluvou a pro psané vtipy ve filmu samozřejmě místo není. Není to chyba filmu, ale doby, jenž pokročila a tento film tak zestárnul o trošku více, než jsem původně předpokládal. Přesto si ode mně odnáší zasloužených 70%. Harold Lloyd docela BOREC