Umbrella Academy - Série 1 (2019) (série)

Je jasné, že když se člověk kouká na fantasy, tak musí počítat s nesmysly. Čím víc se ale od půlky blížila první série ku konci, tím větší bullshity tam byly. Z nejzajímavější Pětky nebo Klause musel nakonec člověk fandit Sedmičce. Proč by ne, dlouhodobá křivda, kterou divák s hlavní postavou sdílí se málokde vidí tak silně a dobře. Problém ale bylo to jak se stala :-(. Ostatní postavy byly ve stěžejních chvílích jen svaly, emoce a machovství. Cameron Britton zaujal díky akčnější roli mnohem víc než ve velmi dobré první sérii mindhuntera. Některé situace, například narážka na židy, se mi zdály řečeny s nadsázkou, ale moc se mi tomu nechce věřit. Jsem zvědav na druhou sérii, zda mě zklame, nebo mají tvůrci aspoň trochu koule. Aby to nedopadlo jako naprosto trapný, ne, šokující hrůza, Danny the Street z Doom Patrolu.

Nikdy nezestárnou (2018)

Tento dokument není až tak dlouhý a není až tak krátký. Není až tak dokonalý, ale vypovídající. Přínáší kolorizované záběry té doby a výpovědi mladičkých britských vojáků té doby. Pokud vám tam schází akce, můžete ji směle doplnit blockbusterem "1917" 70%.

Hračky našeho dětství - Power Rangers: Strážci vesmíru (2019) (epizoda)

Přátelé pozor. První věc od Netflixu, které můžu dát pět hvězd. Jednoduché, edukativní. Prostě jestli chcete chápat Power Rangers, tak si tohle pusťte, protože ten kdo tohle dělal si s tím nějakou tu práci dal a myslím, že zachytil i veškeré myšlenky okolo. Žádný pofidérní dokument, ani reklama na hračky. Power rangers jsou vlastně z velké části natáčené v Japonsku a vznikly jen kvůli tomu, aby se mohli prodávat hračky, které byly, světe div se, vlastně z Japonska. Je to bezostyšný tvrdý byznys řízený jew-rangerem x). A přesto si s intonací přepovídávám oblíbenou frázičku: Gou gou pau-erenžrrrs!

Dorohedoro (2020) (seriál)

Na anime udělané po roce 2005 koukám skrz prsty a po 2010 už jen pokukuju z dálky. Dorohedoro mě spíše překvapil, na druhou stranu zůstává v pevně daných kolejích. Prostě kontrolovaný anime od začátku do konce, money machine. Jedna bláznivá scénka na epizodu, jedna hustá bitka za episodu, jedna rádoby romantická scénka na episodu apod. Některé zajímavé postavy nerozpracované, zároveň charisma a duše hlavních hrdinů jako by nebyly. To v kontrastu s punkovým a bláznivě barevným a šedým světem, ve kterých z nespecifikovaných důvodů lidi nosí masky, je bohužel největší slabina seriálu. Scénář dobrý, režie horší, střih průměr. 70%

Hakaima Sadamitsu (2001) (seriál)

Tak tento seriál nezapomenu. Znělka jako zoro, motorka jako knigh rider, helma jako zmorfovany power ranger. Na jednu stranu jsem byl hrozně moc zklamaný, že deset dílu a šmitec, další díly nebudou. Opravdu jsem chtěl vidět ten fight proti velkým monstrům. Na druhou stranu pokud by vznikly a neskončiloi by to v tom nezajímavějším a tak by to byl průměrňákov. Nepoušťejte, pokud nemáte rádi nedokončené příběhy.

Hunter x Hunter (2011) (seriál)

Viděno 6 dílů, na víc nemám. Pohádka která mě nebaví.

Nejhledanější zločinci světa - Semjon Mogilevič: Kápo ruské mafie (2020) (epizoda)

Nevím jak ostatní díly, ale tento je velmi slabý. Prakticky se to dá shrnout pár větami. Mogilevich byl největší mafioso. Šli po něm xkrát a xkrát ho nezatkli, protože jim vždycky díky dobré informovanosti utekl. Dnes žije v Rusku skoro obyčejným životem důchodce. Je zajímavé vědět, že to byl dobrý ekonom, vlastnil značnou část energetického průmyslu na Ukrajině, že nechal zabíjet stovky lidí, nebo že měl kamarády u policajtů a tím to nějak zmáknul. Ale jak přesně praktikoval svoje mafiozování tam není, jen obecně. Plně nezapamatovatelné. Hodně svalů, málo vědění. Já nemám nic proti popular pojetí dokumentů, ale toto(jak napsal Dobrý člověk) klouzání po povrchu je o hovně. PS: nejlepší ty dva amíci co si vymejšlej k Mogilevichovi přídomky za pochodu. Daj mu ukázat na tabletu rozmazanou fotku jak je Mogi na pohřbu a jak vypadá smutně. A on hned hláškuje - "Nojo, to mu připomíná smrtelnost, že ho to taky čeká." Ty kjávo to je snad jasný. Na závěr pak ten druhý dědula hláškuje zas nějaký komentář jak Rusáci ho můžou zatknout, ale nejspíš se to nestane a u toho má vykulený voči jak když když říká breathtaking news x). Co víme z předchozích pěti minut je to ale naprosto jasný. No prostě celá ta dlouhá reporáž se jako dokument může tvářit, ale není jím.

Jú jú hakušo (1992) (seriál)

Tuhle věc jsem ještě na A/+ku přepínal. Později jsem to ale chytl od bitev v aréně a dost mě to chytlo. Teď viděno znovu na Netflixu ve slušné kvalitě. Prakticky můžu říct, že tohle je klučičí seriál. 12 nebo 24 let, to je jedno. Já prostě chci být taky jako Yousuke, nebo alespoň už tak silny jako Hiei, nebo alespoň být v týmu jako Kuwabara. O Kuramovi s červenými vlasy jsem si první promítání dlouho myslel, že je to holka, nebo aspoň transka. Takže to je tak jediná postava, které se můžou chytnout snad jen holky :-). No a i když by to nestačilo, tak se můžete jedním očkem koukat po holkách. Bohužel k sexíku to má daleko. Nu což je to pohádka pro kluky. Bohužel, příběh je jednoduše o frackovi co se vypracovává, pak těžce bojuje, a pak znova bojuje x).Příběh je rozdělen do tří částí, kdy v první je to opravdu naivní kluk a každý divák má radši ostatní postavy, třeba Botan nebo Kuwabaru. Ale v druhé části je to už hrdina. Druhá část končí nemastně neslaně a příběhově se seriál bojí rozhodnout. To se pak projeví v naroubované třetí části, která už semůže zdát jako nastavovaná kaše. Na druhou stranu vysvětluje spoustu věcí, se kterými se určitě počítalo, že vysvětlené budou. Takže to spíš vypadá, že koncept dobrý, ale provedení všechno důležité sázelo na druhou část a se třetí jako by už počítali jen napůl. I ta třetí má ale něco do sebe.Můžete se ale fakt těšit na "lej gan!", neustálé pořvávání jmen hlavních postav aby to znělo dost cool, nebo na ódu na přátelství. 70%

Generation Kill (2008) (seriál)

Ten reportér a ti vojáci v seriálu vidí tento seriál jako ukázku toho jak se hrozně sporstě mezi sebou baví, a že občas se u mariňáku vyskytne nějaký blázen nebo inkompetent, a nebo že se prostě občas vyskytne nějaký nečekaný problém. No to jsou věci co mě fakt nezajímali. Scénáristi ale evidentně vědí co dělají a občas možná až moc tlačí na pilu právě ohledně zabitých civilistů nebo totální neschopnosti roty či čety(moc se v tom nevyznám) jako celku zorganizovat nějaký útok apod. V podstatě seriál ukazuje, že mariňáci jsou hlavně co k čemu jako jednotlivci s všťípeným výcvikem společně s kamarády v boji. Ale jako organizace nebo boj za správnou věc to prostě moc nic neříká. Jako film je to tak na 50%, ale beru to jako dokument a dávám 90%. Ignoruju tak repetitivnost prakticky všeho, nelogické chování charakterů, i tomu odpouštím některé nepřesnosti. Ale sakra ukazuje to realitu, a který film je přesnější? Je to prostě bomba, na kterou ale potřebujete docela dost chuti se podívat - Jak můžou takoví divní mariňáci vůbec existovat?

1917 (2019)

To Kredy: Správně řečeno. A o tom to je. Něco jako Rychle a zběsile XXX, ale ani se to nesnaží na něco si hrát. A ještě ke všemu hezčí. Filmy o hovně, ale dobře natočený nejsou od základu špatně. To hovno je ale dnes navíc docela malý, pokud se džím tvý metafory. No prosostatní - výjimečný den dvou britských desátníků v První světové. A že se bylo na co koukat. Prostředí super. Často to neříkám, ale za mrtvoly pochvala. Možná jich je o ždibet víc, ale fakt šli do toho naplno a to se cení. Kamera atypicky "jednozáběrová" je suprová věc občas to vidět. Myslím že po všech coulech vyvážeý film a v rámci žánru - válečný-akční-psychodrama splňuje všechno na jedničku, takže nezbývá než výjimečných 5 hvězd. Jediné negativum - občas ty počítačové efekty v přírodě... bohužel, bylo to rušivé. 90%