Sedm psychopatů (2012)

Nemusí být všechno o nečem. Hlavně že je to dobře natočené x).

Neznámá bitva (2019)

Vizuálně skvělý film, který si pohodově do poloviny držel tři hvězdy, s tím, že závěrem může dostat i čtyry. Ale co čet nechtěl, uspěchaný konec, supermega klišé nedohrané do konce, zlatý americký patriotistický filmy oproti tomuto. Kdo četl záznamy četl správně, ale interpretace je relativně lichá. Tohle nejen že není velká bitva o Ržev, jako spíš bitčička, ale hlavně duch postav není prostě reálný. Česky řečeno, pravá blbost.

Terra Formars (2016)

NES-kuteč-ná kokoťárna. |EDIT: Kienast a Solverino mají top komentáře.| Začíná to jako tak trochu zajímavá psycho scifi, ve druhé půlce se to zvrhne na akční Bčko. Bohužel, trpí to naprosto šíleně japonským zasazením. "Hurá, enemáci před náma a za 2 sekundy ke mně můžou přiskočit a zabít mě... ale já si ještě chci zavzpomínat na mládí a pak se čestně dohodneme kdo se obětuje a kdo půjde dál s splní suicide mission, na kterej jsme se sice nikdo nepřihlásil, ale stejně se jako kokoti obětujeme. No a za ty dvě minuty co zatím uběhly, můžeme začít fightit" Minuta akce. místo tří brouků milion, takže za cca 10 sekund můžou být všichni mrtví. "ale ne, dáme si ještě pauzičku a budeme se vykecávat o našich emocích, uvidíme, jak z nás bude stříkat tekutina a jak vlastně nevíme coby a vůbec nic nedává smysl". Po dvou minutách následuje rádoby akce úplně to samý jako předtím atp.... Prostě ucházející vtipy ala avengers(ano, připitomnělí, ale spoň trochu zábavný) smíchaný s psycho, ale přerušováno nějakým emočním nevimco. Ve druhý půlce už se neděje vůbec nic. Sem facepalmoval celou druhou půlku filmu z toho, jak někdo může tak zesrat akční Bčko a navrch aby toho nebylo málo je na konci superemoční pěti nebo desetiminutová sekvence, kdy celé, co hlavní hrdina řekne je " Vrátím se sem." Posral jsem se z toho. Ne, ne ne. Prostě nemůžu vyprávět dál o reklamě na Dotu na čelách enemáků, nebo tomu snad dát nějaký smysluplný komentář. Protože už z toho bleju! Vlastně tomu chci dát celým svým srdcem odpad, ale tvůrci se sdnažili, tak srdce říká nechci být nespravedlivý a dávám hvězdu.

King of Thorn: Ibara no ó (2009)

Bčková apoakce a psychopohádka v jednom. V těch pohádkových chvílích jsem si duševně trochu připadal jako v Mijazakiho pohádkách. Čekal jsem něco jiného, ale výsledek mě překvapil. Na myanimelistu řazeno jako podobné Blue Gender, ale... inu pár těch blue tu taky bylo :-). Co tomu opravdu ubíralo bylo údajné mezinárodní osazení hlavních i vedlejších postav, kde se ale stejně chovali všichni tak, že jsem si připadal jako kdyby v japonsku postavili napodobeninu skotského hradu a jeho stálí i dočasní obyvatelé si změnili jména na evropsko-americká. Zkrátka chybí správná mentalita. Chování postav bylo i vcelku logické, ale ty jejich tiky, kterými se dostávaly do svízelných situací byly na evropu prostě nefamiliérní. No pro našince je vidět, že ukousli moc velké sousto, ale je jasné, že romantický pohled na evropu je pro asii asi trochu trendy. Což ale pořád neřeší moji situaci ... tři nebo čtyři hvězdy?

Za čárou (2021)

Bčko si hraje na Ačko a ono to z toho nekouká, nýbrž příští. Je to o malé opičce, která potká velkou opičku, ale v průběhu dvou dní se z té malé opičky vyklube gorilák a tak to celý vyflexí. To ve světě postsovietpunku. Je to akčňák s drajvem telenovely. Marný to není, ale dobrý taky ne.

Krize (2015) (seriál)

Slyšel jsem o tom, ale nevím, proč jsem tak dlouho odkládal. Velká chyba. Jsou tu filmy jako Zachraňte vojína Rajena, při kterých by člověk byl nejradši američan hrdý na svou vlast. Ale jsou tu i seriály jako The Brink, při kterých by se člověk chtěl cítit stejně. Je to o třech amerických blbečcích, zástupce nejvyšší třídy, vyšší střední třídy, i střední třídy. Ti se vybarví na kvalitní američany nejvyššího kalibru. Věci s Jackem Blackem moc nemusím, ale tohle je rozhodně povedené. Tim Robbins, už jsem někde viděl, ale tohle je rozhodně první zapamatovatelná věc. Ani další herci nezůstávali pozadu. Humor není kdovíjak drsný, ale lízá i náboženství a to je na seriál takového kalibru v roce 2015 dosti slušné. Prakticky to asi nejmíň násilnou formou ukazuje, že všude na světě jsou lidé chytří a lidé blbí, nehledě na geografii. Nemám co vytknout, protože vše ubíhalo a já se celé čtyři hodiny bavil. Zde nejde přiřadit zásluhy jen herců nebo režisérovi, tahle šou, ač neznám zákulisí, musela být s láskou opečovávaná minimálně od půlky produkce až do konce. Pět hvězd.

Star Trek: Enterprise - Setkání u Broken Bow (2001) (epizoda)

Přiznávám. Dokoukal jsem teď Next Generation a pak jsem s radostí začal koukat na původní sérii, kde mě dostalo, že neřeší nějaké osobní píčoviny. K tomuto dílu jako openingu. Mnohem lepší zvuk, efekty, sexy T''poll. Průbojný first officer, i když možná až moc. Bohužel sexy usměvavá T'poll. Kapitán co riskuje život svůj, posádky i celé lodi. Když jsem na to koukal, tak po první úvodní polovině jsem se párkrát přistihl říkat: Illogical. Illogical. Illogical! Dám tomu ještě pár dílů, ale už teď to vypadá koukatelnějc než Orville druhá série, kterou jsem se pokoušel koukat.

The Orville - Season 2 (2018) (série)

první sérka mě přišla nějak snesitelná... ale tohle. Dva díly a tohle není space opera. Tohle je soap opera in space. A zatraceně dobrá, ale pro mě to není. Pár dobrých vtipů to nezachrání. Go fuck yourself Orville.

eXistenZ (1999)

Wow. Bez amíků a parádně jede. Nevím, jestli je škoda, že jsem to ještě neviděl, nebo jestli dobře, že jsem to viděl až teď. Každym páde jsem to někdy vidět chtěl x). SPOILERY. Tak jo. Předem mě nechte říct, že ve chvíli, kdy hra dává sugesce hráčovi, může mu i při vzpomínání na opravdovou realitu jednoduše novou realitu v mžiku vytvořit. Otázka ale, zda by pak neměl hráč vědět že ho hra vnitřně ovlivňuje? Na těch spodnějších patrech už možná ne :-). Takže je to vlastně bezchybný koncept a film tudíž nepostrádá žádnou logiku. Hra(edit: a sakra, chtěl jsem napsat film) se u mě vlastně dost ospravedlnila, protože s logikou postav mám vždy problém. Oproti spielbergovému novému player number one to má méně megalomanských scén a skoro žádné počítačové efekty. Ale o to víc se v tom člověk ztrácí, o to víc mu to připadá reálné. Pravda, asi se to děje ve vzdálenější budoucnosti. Asi se nemá cenu dál rozepisovat, protože je film docela sebevysvětlující. Na rok výroby i správně všichni phablety v rukou. Wow. Někdo na konci rád točící se káču, já nejistého vyděšeného asiata :-). Dávám 90%. Než nastala konečná fáze, úplně mě to nabuzovalo hrát pořádnou hru z přelomu milénia, kdy vám hry nedaly vše zadarmo, ale už vypadaly k světu. Machové v herní historii. Směju se devadesátkám jak vypadají, ale miluju ten feeling. All over the world. All arts included. Je to proto,, že jsem na tom vyrostl, nebo dnes je to vše takové nahovno?

Valachiho svědectví (1972)

Plně chápu proč a s jakým úmyslem ten film filmaři udělali. Nevím jak jinak ten námět uchopit. Ano, někde to bylo trochu moc hopem světem, ale zase nebylo moc vaty. Z chudého kluka mafiánem do středně vysokých pozic. Celý film koncipován jako výslech policejním důstojníkem, se kterým si muž s harmonikou porůznu notuje.