Terror Firmer (1999)

Wow. Po doplnění mezery si už nejsem tak úplně jistý, zda je Tromeo a Juliet tím nejlepším filmem od Tromy. 70%

Dvě těla na pláži (2019)

Nerozumím tomu. Jako že ženy šukézní a hloupé? Nějaká žena co by mi to vysvětlila?

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Slušná práce. Fůze americká a korejská. Ač postavy měli ctnosti  a chování jako korejci, kamera, akce, sex, to je po americku. Vše velmi plynulé a všechny nesmysly byly hezky zakamuflované, prostě na ně nepřišla řada v myšlenkách. Nejslabší stránkou je velmi velká prediktibilita. Co se bude dít víte minimálně pět minut dopředu, ne-li celý díl. 70% Taková seriálová "Díra".

Metropolis (1927)

Film nebyl úplně špatný. Na svou dobu asi hodně dobrý, ale dnes za mě nic moc. Je vidět hlavně důraz na vzdělání a zdravý rozum a to na tom oceňuju. 50% Viděna verze 150 minut. Kdybych viděl tu kratší, možná líp. Na druhou stranu bych tomu zase tak dobře neporozumněl... těžko říct.

Blame! (2017)

Super jednohubka. Post-apo dark sci-fi s japonskou náturou. 65%

Gokudō kuroshakai (1997)

Immersive jak svina. Na me ale az moc mlcenlive, nevysvetlujici. 65% Doporucuji poustet za melancholickeho deste.

Naprosto neočekávané (1998)

Výkony herců byly opravdu dobré a provedení taky nebylo úplně k zahození. Tomu napomáhala kamera, která byla sice trošku moc akční, ale narozdíl od střihu ne až tak nevyvážená. Bohužel scénář předurčil tuto kriminálku být půlenou s ne až tak dobrým sociálním dramatem. Bez špetky detektivky - to je na tom to nehorší. Takže relativně kvalitní akce i zamyšlení nad životem, ale v policejní práci chybí jakékoliv vyšetřování, a sociálnu chybějí vážnější kontakty. 45%

Metod (2015) (seriál)

Typický starý Netflix. Velké wow efekty, ale jinak úplně o hovně. Přitom ten potenciál by tam asi i byl. První dva díly o ničem, třetí čtvrtý OK. EDIT: Dokoukáno a dávám 45%.  Prostřední díly a ty poslední byly dobré. Bohužel si to hraje hlavně na velkou kriminálku a detektivku, ale nelogičnosti se sypou z nebe přímo od vypravěče. Nevadí že nedává smysl, hlavně že je to cool, Netflix. Není to ani nějaké velké zamyšlení nad životem, co člověk tuší od začátku, se ke konci splní - zajímavý background příběhu, ale naprosto prázdný, bez smysluplné myšlenky. Nálepku wierd si to zaslouží, ale nemyslím, že úplně v dobrém. Když tohle vynecháte, nic se nestane, alespoň nebudete nuceni koukat až do neuspokojivého konce. Mimochodem, hlavní hrdinka je přílišná vychrtlina a ještě navíc, a už je to jasné z prvních dílů, ze sebe šaty před diváky svlékat nechce. Vlastně se vším vražděním si nejsem jistý, pro koho má být seriál určen, možná bych ho tipoval pro děti 12-18. Škoda, mohla to být Lara Croft skřížená s Holmesem po Rusku.

Lepší než my (2018) (seriál)

Mujsím říct, že se oproti západní produkci dostavil pocit sounáležitosti s hlavními postavami a scifi scénáíř byl dle mého gusta. Že je to nízkorozpočťák s prakticky hroznými kulisami... OK. Semtam nějaká ta zkratka, nesmyslné fungování postav nebo světa. Všech pět hlavních ženských postav bylo hezkými slovankami... někdy až moc z mužské stránky idealizovaných. Takový hezký scifák pro teenagery nebo neodrostlé dospělé. 65% originál sem neviděl, zkusím doplnit