Umbrella Academy - Série 3 (2022) (série)

Tato třetí řada mě spíš překvapila. Možná to bude tím, že pokles kvality z 1. do 2. série se z 2. do 3. nekoná. Sice už neobjevujeme moc nových mindblowing umbrella world explanations, ale tvůrci bez větších servítek jedou skeče, znají feeling seriálu, tak akorát hrají na emoce. Nejhorší - vysvětlování/nevysvětlení transformace Vaniy na Jacka nebo jak se jmenuje, prostě Elen Page tam udělala trochu bordel. Pokud jste dali 2. sérii, tak třetí vás nezklame. pozn. Ano, feťák a teleporťák to zase táhnou. Ostatní ze sebe dělají blbce a Page je zase nevýrazná.

Expanze - Série 1 (2015) (série)

Chápu že rozpočet musel být na knop. Dělat nový svět v takové stopáži je o hubu. A v tom je chválím. Dobrý až klišovitý až gaming příběh. Detailíčky OK. V čem mohli přitvrdit je realističnost a to herectví... není špatné, ale je to spíš space opera. Chybí ji ale everyday činnosti(krom detektiva) a je megalomansky přecpaná, chybí rozvinutí osobností postav. Rozvinutá politická linka v seriálu bude asi nutná pro další série, ale za mě mohla být strožejší a vícenárodová/nádnárodní 70%.

Robin Hood (2010)

Převeliká škoda. Rozpočet evidentně byl, herci tak napůl, vůle režiséra malá. Kromě staršího a líného Crowa herci hráli na pohodu. Oceňuji třeba bilanci, jakou musel být vykreslen anglický král, aby role fungovala. Nejdřív povaleč, pak kruťas, pak směšný, na závěr zase roajálně krutý. Těžké, ale povedlo se. Co ale neoceňuji je celkové zpracování. Konče závěrečnou bitvou, kdy se líbají uprostřed boje a tlustý mnich starající se o včely se stává bojovým mnichem, který přejel půlku anglie za dva dny. Bohužel neuvěřitelných scén je tam jak hráchu v hrachovce. A taky to tak chutná. Dlouho už asi neuvidím film ve kterém cihly a prkna páčí plochou stranou meče. 40%

Braindead - Živí mrtví (1992)

Peter Jackson jak jsem ho do dneška neznal. Naivně překrásná Paquita. Pasující tupý příběh. Krvavě skvělý film.

Síla psa (2021)

I am sorry, ale tohle bylo na mě moc táhlé. A věřte mi že některé čtyřhodinové filmy jsou mé oblíbené. Musel jsem přeskakovat, protože jsem tu táhlost prostě nedával. Pochopil jsem, ale není to můj šálek čaje. 40% Super herecké výkony.

Opravdu děsná plážová party (2000)

Tento film doslova napodobuje Bčko z Xtých let a trošičku je paroduje. Vytahuje ze sebe to nejlepší co umí, ale nejsem si jist, že u většina publika najde zalíbení. U mě také zalíbení nenachází. A je to škoda, protože možná stačilo více parodovat a o trochu méně se vyžívat  v dlouhých nudných pasážích. 40%

Rozhněvaný muž (2021)

50% víc ani ťuk. Hraje si na velkýho drsnýho... a není to úplně marný. Ale chybí tomu snad všechno další x). Jako oddychovka ideální. Ale teda to brnění a helmy se mi fakt nelíbily. Obzvlášť když projektily nezanechali ani tečku. Sklouzly se jako dítě po klouzačce.

Privilegium (2022)

Pohoda Bčko co si hraje na Ačko. Od všeho trošku, proč by ne. Dobře natočené, ale nedovysvětlené. 45%

Red Force 4 (1989)

Po přečtení recenze Filipnica jsem se nadchl a po shlédnutí musím říct, že zatím nejlepší film s parkourem a bojovým umění co jsem viděl, ale možná mě čekají ještě objevit další super HK kousky. Bohužel v Above The Law bylo trochu víc velkorozpočtovějších a techničtějších věcí, takže nejsem schopný říct, které z těchto dvou Béček se mi líbilo víc. Cynthia Khan, i když tělo neukázala,l tak ale k nakousnutí. Ač si tento snímek na (skoro)nic nehraje, tak je jedna věc na kterou hraje, a to je na true america - málo americký začátek. A pak druhou věc bych vytkl slabší konec.

Kaze no na wa Amnesia (1990)

Toto anime určitě není ztracených 80 minut života a ani brak. Ale opravdu spíše průměrný postapokalyptický akční filozofovací roadmovie. Dobré na něm je, že nemá vyloženě slabá místa, takže se člověk nenudí. https://archive.org/details/a-wind-named-amnesia - po stažení v originále s anglickými titulkami