Město na kopci (2019) (seriál)

Je to pseudokrimi, možná drama a možná thriller. Co je jistý, že se vás snaží seriál upoutat novými zjištění o postavách, které vám představuje. Moc okaté, moc klišovité? Možná jsem jen přemlsaný, ale i když si vážím toho barevného mixu, nemůžu tomu dát moc hvězd. A to i přesto, že po dokoukání první série prostě nechci nebýt Jackie bitch Rohr. Co umí seriál poctivě po HBOvsku je tempo, neuspěchává. 60% Hale-fuckin-luja.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Velmi solidní no brainovka. Bohužel spousta nedomyšleností a nic moc počítačových efektů. Nelituju, že jsem viděl, ale že za pár let zapomenu, že jsem to vůbec viděl je téměř jisté. 50%

Oni - Covenant (2021) (série)

Zajímavé lehce hororové drama. Ukazuje to na strasti jedné černošské rodiny s rasistickými Spojenými Státy. Mám s ním však dva problémy. První a důležitější - hlavní hrdinové nemusí dělat, a neudělají, nic nadrámec běžného života, aby se zbavili hlavního záporáka. Prostě jen žijou... a sic to chápu vzhledem k celkovému vyznění, chybí mi tam těžce nějaké přechytračení zla. Protože když člověk nemyslí, tak je to opravdu až sluníčkářsky pitomé a špatné věci se pořád dějou. Zde ne. Za druhé mi seriál vyznívá lehce rasisticky. Chápu že v minulosti a v US zvlášť maj dost tupců a rasistů, ale naznačovat nad rámec filmu, že černí jsou lepší než ostatní... já chápu, že se ten seriál točil jen kolem čtyř postav, ale bylo tam jen pár bílých, kteří byli normální, a to ještě byli prodavači, kteří se smáli, když jim černoši podávali peníze. Prostor tam byl. Není to moc, ale je to naruby. A je to paradox, když si hlavní background vyberou téma rasismu a sami vypouští do éteru něco nekorektního. 60%, a to takovýhle žánr nemám moc rád, poutavě natočeno. Bylo to trochu přemazlené, ale líbila se mi Alison Pill.

Padlí andělé (1995)

Drama, krimi, romantický... romantik nejsem, ale tohle romantické oproti jiným romantickým bylo. Hlavně je to ale Hongkongský Hrabal míchnutý Max Paynem. 70% Chudák mafián, zdálo se mi to, že v tu chvíli se už moc tlačí na pilu, ježto se blíží konec.

Kulka v hlavě (1990)

Co napíšu už tu zaznělo v mnoha komentářích, jen má k tomu každý jinak líbivý postoj. Přemrtě akce, rejža se snažil nacpat tam i ty dojemné scény. Po technické stránce to je silný film, výbuchy, střílení, nějaké rvačky, davové scény, super. Ale bylo toho fakt moc. Prostě tam scházel prostor pro viditelnější vývoj postav. Celý film bych měl asi hodnotit v rámci Bček kladně, přeci jen byl tam superpřátelský James Bond po hongkongsku nebo gangy vietnamců, co se chovají jako makakové. Ale právě efekty, výborné scény z Hongkongských ulic, celkový feeling filmu... si prostě hraje na velikána. A takovýhle velikán si podle mě nezaslouží víc jak 50%.

Dny teroru (1986)

Přátelé, Above the Law(96 min) není moc dobrý film. Ale je to skvělý sled akčních a vtipných skečů. Co museli kaskadéři schytat mě dostalo. Kamera není vůbec špatná a je to samozřejmě důležitá pomůcka při některých na druhý pohled ne až tak akčních scénách. Musím říct, že jsem se bavil a to nejsem žádný velký fanda kung fu filmů.

Království zombie (2019) (seriál)

Pokud se chcete podivat na historicke drama o intrikach na korejskem cisarskem dvore, neudelate spatne. Jestli ale mate radi i zombie drama, toto koreni je zde pridano. Bohuzel cim blize ke konci(druhe serie) se snazi vysvetlovat ty fantasy fenomeny, tim je to vetsi nesmysl. Ac nejsem expert, myslim, ze o historii to ale rekne dost. 70%

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Tak pratele pozor. Konecne cesky film ze soucasne tvorby, na ktery se da popcornove zajit do kina. Proste spravna parodie. Pribeh ma hlavu a patu, divaka i trochu nuti krimi premyslet o vrahovi... presto je to jen sled prumernych skečů. Velmi lehke a zabavne. Nic neni prepalene, trapne, nudne. Obcas to neni ono a treba Hana Vagnerova obcas nepadla do role a Miroslav Taborsky... no rekneme i obecne to neni muj oblibenec. Milan Steindler mel roli o nicem. Par hereckych nedokonalosti a obcasna hlucha mista dela slusnych 70%. Jak se rika i u Tarantina... muze to byt o hovne, ale hlavne to musi byt dobre natocene.

Ruo sha (1994)

Wow. Velké překvapení. Čekal jsem klasické Bčko až porno... a ono ne. Máme zde zajímavého hybrida, který dokáže uchvátit hereckými výkony, psychicky vás vydírat jako nejkvalitnější telenovela, akci hodnou skoro až Ačka... a opravdu jsou tam i popcornové části, kdy jsem napodoboval hlavního záporáka a bavil se nad jeho kantonštinou. Čistých 80% a asi můj nový nejoblíbenější Honkongský film... i když nevím, Yun Fat Chow je Yun Fat Chow x).

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Vlastně ani nevím, jestli tomu mám dát čtyři nebo pět hvězd. Něco mi sedlo, něco vůbec, ale je jasné, že kvalita provedení, nasazení herců, i s přihlédnutím na dobu, si prostě o pět říká. Zatímco první série byl rozjezd, druhá asi nejlepší, následovaná třetí a čtvrtou. Nejlepší scénky jako pták, nebo závod twattů pocházejí tuším z té první, kde ještě měly fakt hodně nápadů. Je ale jedno kolik tomu dám hvězd, člověk se do toho musí dostat, jinak je tomu kdekdo schopen dát i odpad. Pro mě byl začátek Pythonů těžký, a to jsem už předtím viděl mnohem přátelštější a jednodušší IT Crowd, Little Great Brittain, nebo dobře stravitelný film Holy Grail.