A.D. Police (1999) (seriál)

Zlatá devadesátá. Možná by to chtělo seriál prodloužit, aby člověk zažil s hlavními postavami více, možná by to chtělo seriál zkrátit, aby se odstranilo ze seriálu to přebytečné. Spíš bych ale řekl, že počet epizod i délka je oprávněná. Nebýt těch dvou zbytečných, nedávala by pak smysl ta barová epizoda apod. Strukturou vývoje postav bych to nejvíce přirovnal k mě oblíbenému Trigunovi, svět je na pomezí současnosti a GotS. Nějaké větší zamýšlení tam bohužel není, ale nějaké to malé tam je. To co dělalo GotS nejzajímavějším, politické hrátky a vysvětlující přístup k vědění světa zde prostě pokulhává společně s akcí. Akčnost je sice velká, ale pořád dokola to samé. Abych shrnul.: Bro seriál cca jako Vash a Wolfwood z Triguna, óda na Bčkovou střílečku, zasazená do trošku moc světlého světa Bubblegum. solidních 60% Zajímavé, jak zde na csfd prakticky zapomenut.

Bubblegum Crisis (1987) (seriál)

Za mě ano, lepší než většina dnešní tvorby, jednoduše superhrdinsko-Irongirlsky až akční, ale aby se neřeklo, tak trochu toho robotismu do toho přidáno. Docela by mě zajímal názor nějaké dívky na toto, protože ač by člověk na první mohl říct, že je to pro holky, zdá se mi po konci, že to je spíše na pokoukání pro kluky, co tam pak ale dělal ten polda nevim :-). Není to Akira, není to mecha, není to GitS, není to pro holky, hraje v tom chytlavá muzika. Co je to? BGC. 70%

Bubblegum Crash! (1991)

Bubblegum Crash je vlastně takový nášup... i když nastavovaný. Myslím, že pouze pro fanoušky původního BG Crysis. Říkám proč by ne, ale trochu mi tam chybí lidskost, možná prostě by bylo lepší mít 4 episody rozvité, než 3 rychlé.

A.D. Police (1990)

Vlastně se mi seriál líbil docela dost. Ale nebyl čas vybudovat něco většího. DVD kvalita tomu taky nepřidávala. Někdy se po zdlouhavějších scénách objevily tak rychlé střihy, že to úplně pokazilo atmosféru. Na seriálu byl dost vidět omezený rozpočet. Soundtrack určitě plus.

Vychováni vlky - Série 1 (2020) (série)

WOW. Pustil jsem si toto jako náhodný seroš na HBO, že snad to bude nějaká lepší odpočinkovka než ty blbosti na Netflixu. Nakonec zjistím že je to z vesmíru Vetřelce x). Konečně seriál, na který se může koukat hloupý honza i já a oba se budeme bavit. Poslední díl je mindfuck, s tím můžu s godycz jen souhlasit. Díly 7,8,a 9 jsou slabé, půlka je vata. 1.-6. jsou nenápadně zábavné. Co jsem na seriálu nepochopil bylo nadpřirozeno planety, které bohužel zjednodušovalo tvůrcům život, protože tajemství je vyjasněno vlastně každému vyvolenému. A pár jich je.

Na nože (2019)

Nebylo to dokonalé, ale když se budou takhle filmově oslavovat imigranti pokaždé, tak to budu rád :-).

Transformers: Války o Cybertron (2020) (seriál)

"Budeme bojovat za svobodu!" za pět vteřin, "Dokud všichni nebudeme jeden". No prostě kokoťárna. V jádru je to strašná blbost omezená tím, že je to blbost už vesmírem a základem. Vysílačku mají zabudovanou v sobě, ale na obrazové vysílání se musí koukat na obrazovku a ťukaj tam do tabletu zbraní(jejich druh haksny), místo aby vymysleli nějaký inovativnější způsob shlížení informací. V jednu chvíli vytáhnout všichni zbraně, jak mají nepřítele v hrsti, pak někdo jednou vystřelí do vzduchu a už se bijou kov na kov. Dostanou od zdroje informací, který se potvrdí jako nevěrohodný, info o mytickém artefaktu. Přesto slepě věří, že mytický artefakt určitě existuje a musí ho hledat. Prostě pohádka. Provedení je průměrné, kovy se na postavičkách ohýbají jako ksvaly a kůže na člověku. Ale je tam vidět strašně solidní základ. Dramaturg zde odnáší pět hvězd. Rejža musel být srdcař. edit: prajiskra musí dle proroctví zůstat na planetě, jinak planeta padne - vezmeme ji a ovezeme ji - a co když ji odvezeme Optimusi, nemůže se to celé dojebat když o tom víme úplné hovno? - (opt) ty o mě snad pochybuješ? xD

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Předchozí díly byly za hvězdy 3, ale tohle mě do půlky fakt nebavilo. Od půlka tam byla akce. Bohužel všechno hraní na city dost levné, stejně většinou šlo o nostalgii, ale množstevně asi tak 10x víc, než je zdrávo. Fanoušky asi potěší, ale tohle byl snad nejhorší Star Wars co jsem viděl. Chápu zajímavou linku Kylo - Rey. Chápu nostalgii, ale bylo jí moc Chápu jednoduché Bčkové boje, ale už jsem to viděl v předchozích dílech. Tohle je tak dobré pro děti. Zlaté díly 1-3 x).

Umbrella Academy - Série 2 (2020) (série)

No, tohle je vlastně totéž co první série. Apokalypsa? Kdo ji způsobí? Jak zastavit? V této sérii byly ty multikulti věci už nazpátek v normálu jako je na Netflixu zvykem. Je vidět, že jsem první sérii asi i trochu přecenil. Mimochodem, druhá půlka zase horší. Nedostatky v akčních scénách jsou už samozřejmostí. Tentokrát žádný Hazel, ale, ač prvoplánová, super švédská trojka. Pětka tentokrát nejzajímavější. Největší stupid zase číslo 1... to člověk už neví co má říct. No prostě chytré vtípky už jsem prokouknul, i když stálke baví. Výplň, kterou přes půlku postav seriálu dělalo, nebyla nudná, ale byl to čistý průměrňákov a to je možná škoda.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

První série se dá spravedlivě přirovnat ke konkurenčnímu Doom Patrol. Nejsou zde jen levné cliffhangery. Gayství nebo rasové role jsou zde zasazeny naprosto přirozeně. Druhá sérka už je v normálu Netflixu, čistý průměr jejich tvorby. Pokud nechcete být zklamáni neoriginalitou a vším co Netflix dělá, nepouštějte se do ní.