Vyproštění (2020)

Dobrý akční film s Bčkovým příběhem. Velmi ucházející boje na blízko, dobrá střelba, chabé výbuchy a opět jako všude, naprostě směšné granáty. Trochu to nechápu, granáty neumí ani v žádné počítačové hře ani ve filmech. Svoji správnou vzdáleností zaujmou některé dobré sniperské positioningy, tak třikrát působí nechápavě záběry, kde jsou dva nepřátelé, ale třetí se vynoří na místě, které kamera ještě před sekundou zabírala. Házení lidí různě po místnosti nebo jejich otáčení o 360 jako mažoretka je taky gól. No ale chytlavé. Bohužel čím se film posouvá ke konci, tím víc je tam blbostí a v záverečné scéně už musíte úplně vypnout mozek, neboť něco prostě nemá vysvětlení a pro mě to bylo úplně nepříjemné. 50%. Upozorním ještě na všední problémy jako nelogické chování castingu(naprostá davovka). Dále naprostá nedotknutelnost dětí a to i v případě, kdy jsem čekal jak jich hrdina odpraví pět a z toho jednomu usekne hlavu. Bohužel. Apolitické, bezvyzání, prostě vše co by jen trochu mohlo být zaměřeno na určitou konkrétnost tam není. I přesto je to jeden z nejlepších produktů netflixu, který v nové exklusivní nebo své tvorbě prostě neumí zaujmout ani jiným "lepším".

Power/Rangers (2015)

Kraťas bohužel až moc krátký, než aby naplno ukázal svoje kvality. Ale tak co, jednohubka, která potěší každého power ranger fana.

Samurai 7 (2004) (seriál)

Seriál pochází z doby, ve které byly vytvářeny anime co jsem si oblíbil, takže potencionálně by mě to bavilo. Po shlédnutí dílu a půl mi ale bylo jasné, že hlavní myšlenky z výborných Sedmi Samurajů nebudou. No... takže nedokoukáno, nemůžu hodnotit, inspirace nebo kopírování po stránce příběhu je velká, ale přenesení ducha není. A já si nechci kazit náhled na můj nejoblíbenější film.

The Darkest Dawn (2016)

Amatérský film. Slušná věc. Něco mezi Válkou světů a novátorskými zombie apo. Nebyla část kde bych se vyloženě nudil, herecké výkony díky přehrávání lepší než některé české nedohrávané role. Klady ale žádné nenacházím, zápory musím odpouštět. Určitě nečekejte nic nového nebo zajímavého.

Olověná vesta (1987)

Skvělá první část. Je skoro povinnost každého ji vidět. Bohužel Vietnam je na rok výroby již slabší. Že Kubrick se snaží na 100% je znát, ale je jasné, že jeho kvality jsou v jistých směrech limitovány. Je něco, co do světa filmu přinesl, ale zde je vidět, že i to co ho napodobovali ho i v něčem předeběhli.

Mechanický pomeranč (1971)

Skvělý Kubrikův film pro jeho fanoušky. Já se ale mezi ně asi úplně neřadím. Ano, práce s hudbou skvělá. Film nepřestává bavit ani na minutu, žádné prázdné scény. Na rok vydání to jistě muselo být přelomové. Mě nejvíc zaujal stav rodiny hlavního charakteru :-D. Ač jsem psal, že film nemá hluchá místa, lehce mě zlobili akční pasáže, ale to je tím, že jsem z dnešních krvavých filmů již zmlsán. Dále zamyšlení kdo je kým zneužíván je myšlenka dnešní doby stálá, dívám se na ni každý den a je to prakticky moje denní kratochvíle o tom přemýšlet, takže mě to taky nezaujalo. Dávám proto 60%. Je ale jasné, že tento film si své diváky najde a ukáže tak možná něco, co já beru jako samozřejmost. Ale nevím, nevidím to tam, možná taky ne. Děkuji za rozvilý komentář Subjektivovi, který mě samotného podpořil, že jsem myšlenku filmu asi pochopil.

Doom (2005)

Wow... teda super. Doom serie krom toho úplně prvního mě prakticky minula, ale střílečka je střílečka a jaký je v tom rozdíl že :-). Když se koukám na Bčko, tak má většinou 10 minut epických supr akčních záběrů, půl hodiny zajímavého ukazování fantasy světa a dalších alespoň půl hodiny nudy. Tohle Bčko není. Občas něco nedává smysl, ale to se nebere vážně ani samo. Prostě musíte vidět. Nechápu, proč tomu někdo dává hvězdu jen jednu. Tohle je na dvě minimálně i když to člověka nebaví. U filmu se můžete prospat aniž by jste o něco přišli, ale můžete ho taky se zájmem dodívat a vědět, že že tohle je přesně co jsem potřebovali vidět. Britka Rosamund Pike bez podprsenky pobíhajíc chodbami a pronášejíc chytré i věcné řeči je docela příjemná část obsahu.70%

Tři zločinci ve skryté pevnosti (1958)

Jestli v nějakém filmu uvidíte lepší souboj s kopími, tak mi dejte vědět, vezte ale, že tohle je pecka. A sice jen párkrát, ale ty lidi co se tam valily, ta síla, která z toho pramení. Princezna zezačátku vykreslována jako romazlený fracek, nakonec však jako puma. Nejskromnější bývá člověk potom, co vidí hodně chamtivosti. Nejlepší bitvy člověk vídá po skromném postrkování. Ty dva chamtivý zmrdi byli tak dobře zahraný, že je úplně nesnášim :-D. Zajímavý je závěr, který je spíš jako pohádka. 70% Kurosawovi filmy dopoiručuji na Blu ray od Criterionu, který dostává své pověsti. Verze od BFI je chabá, jako by se člověk na film koukal přes velmi špinavé brýle.

Mizerové navždy (2020)

Jsem vyznavačem jedničky a dvojky. Nejsou to přelomové filmy a ve dvojce už trochu skřípou mimoakční scény, ale pořád velmi dobré akční filmy. Do první pětiny(úvodu) vidět Martina Lawrence předčítat svůj part bylo tak rušivé, že to skoro přehlušilo vložené nostalgia prvky, které se ve větší míře rozplácli po obrazovce v pětině druhé. Teprve třetí pětina je část, kterou můžu nazvat jako povedenou(rozdělení hrdinů a jejich spojení a trvání až do konce akce) a hodnou Bad Boys. Ve zbytku filmu se snaží hrát na kriminálku Miami i Jamese Bonda, ale umí ledatak hovno a přílišné opakování scén z předchozích dílů tomu nepřidává. Záblesky dobrého nápadu tam jsou a dobrá scéna občas problikne, ale jinak jsou tvůrci jasně předposraní. 20 let rozdílu se mělo jasně odrazit na dialozích hlavně trapného Marcuse a Mike Lowrey by mohl trochu bojovat se svou rolí v životě. Bylo mi jasný, že to bude horší, ale když film dostává stejné hodnoceníé jako předchozí díly, nevěděl jsem, že o tolik. 40% a to jsem hodnej... ne seru na ně. 30% za zničení Miamského Body a Doyla. edit: omg předchozí díly dělal Michael Bay, ten samý co teď dělal 6 underground, což je new age solidní akce s rozum dávajícím příběhem, ale samo TOTÁLNĚ Bčkovitá. Proč to nedělal on, mohl sem vnést i trochu poetiky z dětských Trasnformerů. :-(