První rána (1996)

Nejsem fanda kung fu filmů a i zde je to znát. Film je doslova nabitý ne tak úplně kungfu, ale kaskadérskými scénami. Ty jsou fakt super. Ale o ničem jiném to není. Je to... vlastně nuda. Není tu jediný osobní příběh. Z HK filmů jsem zvyklý na přepálené city, ale !hlavně!, když film sám o sobě ví, že není AAA, tak si ze sebe dělá srandu, a všechny mezilidské vztahy jsou tak zlehka komediální, což dodává ten vtip, a pak přichází obdiv z kaskadérských scen. Zde bohužel vysoký rozpočet nebyl doplňen scénaristickým umem.

Apokalypsa (1979)

Řekl bych, že to zestárlo. Hodně kecací a o ničem. Tedy vlastně o zamyšlení o válce a životě vůbec. Ale bez nápověd! Kouře s neurčitem bylo až moc. Ale má to tak tři pět výborných scén. Film zdá se mi trochu jako na otázku američanů po válce. "Proč naši spoluobčané veteráni z Vietnamu zabíjej lidi jako maniaci?" PTSD! Druhá světová pohoda, válka v Koreji horší, ale vegetační podmínky standartní. Když má ale člověk honit Vietkongy po džungli, kde neví jestli za stromem šustí opice nebo Charlie, navíc pak vraždí nevinné civily... buď má v hlavě guláš nebo je psychopat.

Le Mans '66 (2019)

Lehčí a kratší než Rush. Asi protože nejsem tolik do aut a mám radši informace, zaujalo mě to víc jak srdceryvnější Rush. Nemám tomu co vytknout. Nebyl to pro mě extra třída film, ale je takový jaký má být a lepší už prostě být asi nemůže. Klasická american story, vlastně o maličkosti, vyhrát jeden závod. S trochou přesahu jaká to může nebo nemusí být zábava, ale rozhodně to bude srdcařský.

Mengele mi říkal prosím (2023) (TV film)

Dnes bych rozhodně neskončil jako pan Artur. Zastřelili by mě, kvůli protestu, kvůli nasrání, kvůli pohodlnosti. Byl to borec, že to dal, já ho chápu, ale jako on bych  němce poslouchat nadokázal. Dávám 4 hvězdy ne tak kvůli tvůrcům, jako spíš kvůli opravdovému příběhu Artura, který i přes Ježíšovskou náturu dokázal tak dlouho přežít.

Dr. House - Ve vzduchu (2007) (epizoda)

Co si budeme povidat, jedna z mene vsednich episod. V podstate hodne epizodicka, ale na House je to moc jako nejaka detektivka. Za me super.

Dr. House - Série 2 (2005) (série)

Druhá série mě už nepřipadá tak uvěřitelná. Věci se tam dějí přesně tak, aby nahráli Housovi na smeč, nebo strašná náhoda, nebo jednoduše neudělají něco, co je logické i pro mě jako "neznalého" diváka. House is rocking v některých situacích až moc. Jindy je to až moc o osobních příbězích hlavních postav. Ale jo, je to logické, to dělalo sledovanost. Ty osobní telenovelovitější příběhy jsou to co zachovává seriálu stále tu původní šťavnatost, kdy se člověk ptal sám sebe, co to je za maníky a jak je možný že vůbec existují. Teď se to dozvídáme.

Dr. House - Série 1 (2004) (série)

Po dlouhé době jsem shlédnul. Pro mě výborný seriál... a nemyslím, že by oproti modernějším pojetím ztratil na hodnotě. Od jedné třetiny už se herci rozehráli a jelo to jak po másle. Epizodické, ale zároveň navazující v každém díle. Přes předposlední emoční, do posledního se smutným koncem. Kdo z nás by nechtěl přečíst každého jako otevřenou knihu? Kdo by nechtěl být nad věcí? Kdo by si nechtěl dělat co se mu zlíbí? Jestli jste neviděli, go for it, alespoň dva první díly.

Dým bramborové natě (1976)

Aha. Už chápu proč mi tento film tolik připomínal Markétu Lazarovou :-). Je to hutný, je to těžký, je to... víc než melancholický, skoro depresivní. Je to o ničem, a přece přesně o tom, co si pamatuju jako zasněné městské dítě na vesnici. V takovémhle marasmu bych moc dlouho nepřežil, nebo možná spíš, stal bych se další figurkou v toho podzimního světa.

Východní přísliby (2007)

Viggo podle me moc hrat neumi. To se mi zde jen potvrdilo 😁. Atmosfera byla taková falešná, až znepokojivá. Ale jestli me tenhle film necim dostal, byla to byla to jednoznacne jedina akcni scena, syrove realisticka rezba na miste pro to stvorenem.

Suzume (2022)

70%. Kino tomuhle roadmovie docela pridava. Predvidatelne. Clovek tomu musi odpustit nejake nelogicnosti.