Dead or Alive: Hanzaisha (1999)

Videli jste film o Yakuze? Jo? Ale vite co je horsi? Zasrany cinsky migranti co si myslej, ze jim to v Japonsku cely patri. Tohle neni o propracovanem pribehu, ale o prostredi, kamere, drsnym oblicejum a nejakym tem drsnym scenkam. Co tu fakt chybi je logika. Jeden policajt si mysli ze zmakne smecku banditu a posily nepotrebuje. Tri hvezdy i za tu zaverecnou slataninu 😀.

Poslední pevnost (2001)

I pres trihvezdickove hodnoceni tomu nemuzu uprit naplno vyuzity feeling UNITED STATES OF AMERICA. Realne tam samozrejme byly nesmysly, ale na city to hraje vyborne.

Frajer Luke (1967)

Je to něco mezi Přeletem nad kukaččím hnízdem a Female prisonerkou 701. Mám ale takový pocit, že právě tímto filmem byla prisonerka inspirovaná. Na jednu stranu strašně borcovský Paul Newman, na druhou stranu po půl hodině filmu je půlhodina intermezzo jak si žijou ve vězení, aby jsme viděli závěrečnou půlhodinku s rozhřešením, které ale není dle mého až taková sláva. A ne, není špatné že není takový borec jako na začátku, ale je špatné, že režisér nevede diváka, v příběhu o tak rozevlátém charakteru, více za ručičku 50%

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

3 posrany hodiny jsem se koukal na bandu snatkovych organizovanych vrahu, jen abych videl 30 minutovy zaver, kde jeden z tech kokotu je nejblbejsi a neumi se rozhodnout zda to priznat nebo ne Natoceno hezky, ale obsahove prazdne. 50%

Čarodějnice (2015)

Nepopiratelně skvělé herecké výkony a atmosféra. Tu filmaři udělali syrovou a pohádkově temnou. Není to žádná syrově realistická Markéta Lazarová, ale je to novátorsky táhnoucí vaše mozkové závity. Jednoznačný problém byl velmi nejednoznačný konec. Film neuspokojivě vysvětlil kdo je vlastně ten onen záporák, který způsobuje kalamitu. Protože ač není nevysvětlitelných jevů mnoho, jsou důležité pro příběh. A vysvětlení, že je to vlastně fantasy, je mi prostě málo. Samotný závěr pak nepřinesl žádnou zajímavou poučku a nechal diváka na ocet. End of story. Jedině že by tím chtěl říct - jdi s davem, nic se ti nestane, ale to trošku pochybuju.

1BR (2019)

Ano už nevím proč jsem ho stáhnul, mám ho na disku víc než tři roky... a ono to po všem odkládání není tak hrozné. Připomíná mi to serál Serpent, čistě z důvodu toho, že se to odehrávalo taky na jednom místě a to místo taky bylo v pohodě :-). Ale tohle bylo jaksi lepší, protože se člověk netrápil tak dlouho. A i to mělo podobný potenciál právě jako Serpent trochu napínat a v těch bytečkách rozvinout nějaký minipříběhy. Celý ten závěr by byl jaksi lepší, ale prostředek seriálu zase nudnější. Já tomu vlastně musím vytknout hlavně ten závěr, který byl vůbec takový přehnaný. A zpracování prostě trochu moc indie.

Starý Burgunďan (1966) (TV film)

40% Je hezké vidět omezené homelessáky jak nejsou zvyklí na význam velkých peněz a nechápou, že za peníze se dá koupit i spousta homeless-like věcí. Ale jen ten fakt zmíněný v předchozí větě sráží hodnocení, protože je to prostě blbost a vůbec náplň "povídky" není kdovíjaká. Zahráno skvěle, prostředí pěkné. Ale zbytek na houby.

Pod maskou soukromníka (1978) (TV film)

No, především nevím, jak tomuhle může někdo dát pět hvězd, protože i kdybych byl fanda toho všeho, je to tak na tři. Příště už asi na random propagandu koukat nebudu, protože to bylo trochu nicneříkající. Na druhou stranu jsem se dozvěděl o panu Tigridovi, a dokonce jsem spatřil dvě známá jména, co mě to spojují s mojí bublinou. Václav Benda a Marta Kubišová na obálkách časopisů, nebo spíše knih. Kolem a kolem, dokoukal jsem to, takže na odpad to není. Máme tam vše seřazeno a vysvětleno a dává to smysl. Kdybych se o to měl nějak zajímat a zjistit realitu klidně bych tomu dvě tři hvězdy dal, ale nevím co je sehrané a kde je pravda, takže nehodnotím. Pro dnešního diváka bez znalosti faktů je tento propagandistický film doslova nehodnotný.

Barbie (2023)

Hmm. Bylo to zajímavé. Počkal jsem si na 4K HDR Blu ray verzi a ještě jsem nebyl součástí velkého WOW. S téměř pravidelností mě filmy od ženských režisérek nesednou a zde to nebylo jinak. Stále si ale myslím, že je to nezkušeností/ nezralostí režisérek a možná že jim to i muži-pomocníci trochu sabotují :-). !SPOILER alert! Neměl jsem ani tak problém s tlustými nebo černošskými barbie. Ani mi nevadilo, že to Ken zmatlal a nebyl si schopen připustit chybu. A trošku mi vadilo, že se Barbie nakonec stala opravdovou ženou. Líbili se mi vtipné odkazy na kulturní události, líbili se mi praktické vtípky, a líbili se mi i jednoduché oboustranně nekorektní poznámky. Ano, chápu, je to celé vlastně blbost a trochu pohádka pro ženské, ale neodpustím tomu řekněme nekonzistentnost toho co je opravdové a co ne. Ztrácel jsem se ve složitosti logiky převratu v Barbielandu. Hlavní myšlenka, že muži mají na ženy přehnané nároky a v kontrastu že barbie v "dokonalém" světě mají keny za samozřejmost, ke mě sice došla, ale nějak nezazvonil zvoneček spokojenosti. Vedlejší příběhy taktéž nedořešené. Bylo hezké dívat se na Margot Robbie i Americu Fererru, která(s lehkou pidlookostí-sic!) působí opravdu přirozeně a dokonale. Nemůžu se rozhodnout zda ji ve svých snech chtít za maminku nebo za milenku :-D. Znám ji jen z Patroly a Superstoru. Bohužel ve filmech blíže mého žánru nehraje :-/.

48 hodin (1982)

Čistě akční komedie s pohodovým Eddiem Murphym a Nickem Noltem drsným jako štěrk. Za mě Murphy nic moc, tvářil se jako andílek. V base by určitě dělal ženskou :-D. Nolt je zase tak drsný a hrubý, že by jakožto policista jednoduše nemohl existovat, když porušuje tolik zákonů. Příběh pak má několik nepravděpodobných situací a jeden ošklivý oslí můstek. 50% za poctivou americkou akčňárnu s hezkými kulisami.