To je vražda, napsala - Pro krásu všude (1990) (epizoda)

Díl z Cabot Cove, kde i divák může odhalit vraha, když trochu dává pozor, což vždycky oceňuju. Tento díl je víc o Jessičině všetečné sousedce Eve a dalších ukvičených postarších ženuškách, ale právě to mě na tomto seriálu baví. 70 %

Afterparty (2022) (seriál)

Jednotlivé díly nejspíš nebudete hltat tak jako podobně laděné Only Murders in the Building nebo nekomediální Clickbait, seriál má přesto něco do sebe. Hlavní vyšetřovatelka mě spíš štvala, jen v posledním dílu skutečně září. Kdo je vrahem mě napadlo už dřív, jen to zdůvodnění nejspíš plně neodhalíte v záplavě informací, příběh jako takový je vystavěný poměrně dobře. Celkově nejde o špatnou volbu na pár večerů, ale mám pocit, že snaha režie o příliš velkou komedii promarnila potenciál seriálu. 65 %

Chloe (2022) (seriál)

"Everyone I've ever known might be pretending to be somebody else." Seriál je natočený trochu podivně a herci jsou mi nesympatičtí. Scénář je přesto velmi dobrý, čekal jsem větší pohodu, ale je to silné psycho. Délka je tak akorát, přesto vás neustále při sledování matou lži a falešné (?) představy Becky. Za hudbu a závěr dávám čtvrtou hvězdičku, poslední díl je velmi napínavý :) 70 %

All In: The Fight for Democracy (2020)

Dobrý obsah, ale ne úplně dobré podání. Příběh Stacey Abrams je zajímavý a stejně tak i příběh potlačování volebního práva v USA, ale jejich kombinace a prolínání není podle mě tak hladké, jak tvůrci filmu doufali. Film určitě stojí za zhlédnutí, ale příště by podobnému dokumentu seděla alespoň o něco kratší stopáž. 65 %

Smrt na Nilu (2022)

Velmi pomalý rozjezd, příšerné greenscreeny, slabý scénář. Jen některé herecké výkony to táhnou nahoru a velmi mě potěšila přítomnost Maeve ze Sex Education. Za ni přidávám třetí hvězdičku. Nová adaptace Vraždy v Orient expresu se podle mě povedla daleko víc, neočekávám proto další pokračování. 55 %

Zločiny v zahradách (2003) (seriál)

Zlatá Fletcherová... Dvě otravné báby zahradničí a u toho vyřeší pár vražd. Po dvou epizodách mě však to neustálé kdákání o ničem a naříkání přestalo bavit. "Dramatické" utíkání před vrahem na konci dílu působí spíš komicky než že bych o ty dvě měl strach. Zkrátka nemá to příliš soudnosti ani logiky. Druhou hvězdičku přidávám za český dabing, který skutečně vystihl otravnost a unylost hlavních postav. 35 %