To je vražda, napsala - Dáma v jezeře (1985) (epizoda)

Jeden z těch dílů, kde se zadařilo úplně všechno: logický příběh, poměrně povedená zápletka, a hlavně prostor pro diváka pro odhalení vraha. 90 %

Pressure (2015)

Zdlouhavá nuda. Pokud nerozumíte dýchacím přístrojům, potápění atd., nejspíš film ani nedodíváte do konce. V tom případě vězte, že o nic nepřijdete. Doporučuji mnohem živější a pochopitelnější film 47 metrů40 %

Fermatův pokoj (2007)

Za mě jednoznačně skvělá zábava na pondělní večer. Jasně, hádanky jsou možná trochu otřepané a děj je do určité míry předvídatelný. Přesto jde o dobře natočený snímek, který je napínavý od začátku až tak do 3/4, a závěr je taky docela povedený. Celkově musím dát 5*, protože zkrátka thrillery z jedné místnosti jsou to moje :) 90 %

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Neskutečný bounceback po nepovedené dvojce. Kdo by to byl čekal! Tady funguje skvěle úplně všechno, od Patricka Dempseyho (mnohem sympatičtější než Hugh Grant), přes zapojení Bridgetiny práce do snímku, až po klasické trapasy. A myslím že Renée dokázala, že Bridget je stejně vtipná i štíhlá :) 85 %

Mělčiny (2016)

Závěr je bohužel naprosto nerealistický a kýčovitý, zbytek je velmi dobře vystavěný a smysluplný. Blake Lively je uvěřitelná, kamera vytváří většinou skvělé záběry. Celkově napínavé drama, kterému podle mě ke skutečně kvalitnímu filmu chybělo jen nepokazit konec. 70 %

Zase ona! (2010)

Povedená americká komedie, ne úplně inteligentní, ale občas si prostě člověk rád pustí i "blbý" film. Navíc hvězdně nabitý, zejména Kristen Bell a Sigourney Weaver ve filmu skutečně září :) Celý dojem kazí jen zbabraná dětinská část po večeři, kdy proti sobě ženy obou generací "bojují". Betty White i romantická linka pro Kristen Bell mi přišly ve filmu zbytečné. 65 %

Tajemná Agatha Christie (2013) (TV film)

Pojato jako příběh pro pamětníky, Agatha ve snímku působí jako autorka pouze pro babičky a dědečky (což podle mě rozhodně není). Dozvíte se mimo jiné tak šokující věci, jako že David Suchet je jenom herec nebo že Agatha jednou byla i malé dítě. Některé části jsou pojaty dobře (např. prostřední část o prvním manželovi a Agathině slavném zmizení v prosinci 1926), většinou však převládá plkání. Celkově jde však o příjemnou podívanou, u kterého vzhledem ke krátké délce neusnete, ale příliš mnoho šokujících informací se nedozvíte. 65 %

Nové sčítání hlasů (2008) (TV film)

Nejdřív jsem se domníval, že je to dokument - název filmu v originále je podle mě zvolený docela nešťastně. Po zhlédnutí filmu První říjnové pondělí jsem měl chuť na další pohodovější snímek ze soudního prostředí, a tak jsem se vrhl na tento. Je to velmi příjemné podívání, člověka to příliš nestresuje, byť jde o "vážné" téma. Film dobře odsýpá, někdy až moc - ale chápu, že jinak by to celé trvalo min. 3 hodiny. Dnes by se to už nejspíš udělalo jako minisérie s několika díly (viz třeba Nejsilnější hlas). 80 %

První říjnové pondělí (1981)

Příjemná konverzačka z amerického právního prostředí, na sobotní odpoledne jako vyšitá. Kdo očekává hluboký příběh či dramatickou zápletku, zřejmě zapláče, ale mě snímek pobavil a ani z pohledu právníka mi to nepřišlo jako až taková blbost :) 4 hvězdičky si rozhodně zaslouží. 75 %