Frida (2002)

Tak já nevím. Děj v podstatě nulový, emoce vyhrocené, ale ne tak latinskoamericky, ale prostě až neuvěřitelně (kdo někomu během 15 sekund řekne "ne, to dítě nechci!" a hned na to "ty ho vážně chceš? no tak si ho teda necháme"?!). Ve filmu se v podstatě prolínají jenom scény erotické a alkoholické. Film navíc není zaměřený na umění Fridy, ale jejího manžela; ona je vždycky jen ta v pozadí. Hvězdičku ubírám za délku, podobný děj a emoce by se v klidu vešly nejvýše do 90 minut. 50 %

V bezpečí (2018) (seriál)

Seriál nabitý napětím a akcí od začátku až do konce... dějová linka, která v prvních dílech dává smysl snad čím dál míň. Přesto má všechno své vysvětlení, a brilantní poslední epizoda to odhalí. Jediné co moc nedává smysl je to, že Tom (M. Hall) nespolupracuje víc s policií, když ji navíc vede jeho přítelkyně; jen občas tak náhodou něco mezi řečí prohodí. Kdyby jste hledali podobné krimi drama, doporučuji film Pátrání (Searching) z roku 2018. Jeho 102 minut však nemůže nahradit tuto nadupanou mini-sérii. 90 %

Neopouštěj mě (2010)

Neplakal jsem. Unylý příběh směřující k předvídatelnému konci, přičemž film vlastně nezajímá samotná anti-utopická společnost, ale přemýšlení zamilovaných lidí. Z mého pohledu neveselý snímek o ničem, který je jen náhodou dobře zahraný a natočený. 65 %

Všechno úplně všechno (2017)

Kdyby to nebylo tak předvídatelné, tak by to možná bylo i zajímavé. A o 20 minut kratší metráž by snímku taky neublížila. 55 %

Holka z livechatu (2018)

Zajímavý snímek. Doporučuju najít si teorie, které tento film vysvětlují, zvlášť ta o Alence v říši divů mě zaujala a dává dost smysl. Na mě je to trochu moc otevřené, ale celkově povedený a především dobře zahraný film. 80 %

7 životů (2017)

Přes předvídatelnou pointu jde o zajímavě natočený a akcí nabitý film. Já osobně bych ocenil méně akce a více přemýšlení, vysvětlení motivů jednotlivých postav. Noomi Rapace to zahrála skvěle, ač mně osobně není až tak sympatická. Nejvíc nelogické mi ale přijde, jak rychle dochází ke schvalování určitých zákonů. 75 %

Feministryně (2018)

Upřímný snímek o výrazné švédské političce. Myslím, že ať už s jejími názory souhlasíte nebo ne, musí každý uznat, že Margot Wallström je pracovitá žena, která má na vše připravené argumenty. Co se týče samotného filmu, oceňuji, že odhaluje i zákulisí práce a života ministryně, ale chyběl mi výraznější konec. 80 %

Dům smrti (1971)

No řekněte, který horor dnes navodí takovou atmosféru? Výkony herců i hudba v pozadí ve všech epizodách jsou prostě excelentní. Škoda jen, že ty příběhy nejsou nijak originální. 85 %

Hannah Arendt (2012)

Kromě toho, že zjistíte, jak moc Arendtová kouřila, pochopíte taky část jejího myšlení. Film filozofku ukazuje jako velkou elitářku, ale domnívám se, že právě v tom se nejvíc mýlí. Jedna z největších myslitelek 20. století byla veskrze emancipovanou ženou, která měla to štěstí a několikrát unikla hrůzám Evropy, aby mohla dát naplno průchod svým jedinečným myšlenkám. "Trying to understand is not the same as forgiveness." 75 %

In Fear (2013)

Silně se rozcházím se zdejším hodnocením... Atmosféra je podle mě mimořádně dobře vybudovaná a ani závěr nepovažuji za nijak zvlášť nepodařený (byť jde o slabší část filmu, tak jako u většiny hororů). Některé věci jsou nevysvětlené (a asi i racionálně nevysvětlitelné), ale to filmu z mého pohledu na kvalitě příliš neubírá. Co mi ve filmu chybělo je lepší vysvětlení útočníkova chování. Po dlouhé době však považuji nějaký horor za nadprůměrný. Nakonec dodám, že jako fanouška Panství Downton mě potěšilo herecké angažmá Allena Leeche :) 85 %