Společenství vlků (1984)

Na tento snímek mě nalákala A. Lansbury a poměrně zajímavý popis. Jedná se však o bizarní, převážně nudnou podívanou, zbytečně protáhnutou na 95 minut, jejíž příběh by šel zvládnout i za hodinku. Jen shodou okolností jsem film dodíval až do konce. 40 %

Až na Severní pól (2015)

Krásná animace a skvělý příběh. První polovina filmu je na 5 hvězdiček, ale v druhé půlce jsem se ztrácel a málem jsem sklouzl na 3. Celkově jde však o tak promyšlené postavy s viditelným vývojem charakteru i za 80 minut, že jinak než 4* dát nemůžu. 75 %

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Zajímavý halucinogenní nápad, který však bohužel po většinu času nudí a přinese nepříliš zajímavý závěr. Kamera 5/5, atmosféra 4/5, scénář 2,5/5, herci 2/5. Celkově 55 %.

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Bože, co je tohle za blbost... Děj v podstatě nijaký, absurdní chování většiny postav to jen dohrává. Kdyby šlo o absurdní komedii, tak bych řekl "bravo", ale bohužel o ni nejde. Za zmínku stojí jen neobvyklý závěr a Julia. 35 %

Nancy (2018)

Něco vám prozradím: V celém filmu se nestane vlastně vůbec nic. Čekal jsem a čekal, ale k ničemu. Tentokrát modré hodnocení nelhalo. Pokud se rádi rozjímáte nad dlouhými chvílemi ticha a bezvýrazných pohledů do tváří 3 lidí, pak se na film podívejte. Jinak ho nedoporučuju. Samo o sobě asi vypovídá to, že zřejmě nejemotivnějším momentem ve filmu je, když se ztratí kočka. 40 %

Zrodila se Astrid (2018)

Šíleně dlouhé scény a rozpačitost většiny postav má sice navodit švédskou atmosféru, ale ve skutečnosti jen podtrhuje celkovou nudu. Životní příběh Astrid je zajímavý, stejně jako její tvorba, ale podat se to dá lépe a především v kratší době. 65 %

Život začíná po stovce (2015)

Úžasná radost ze života nabíjí a povzbuzuje. Doufám, že se má Dagny pořád dobře a je stále tak usměvavá a veselá :) 95 %

Malá lež (2019)

Problémem filmu je, že mu vlastně není co vytknout. Jde o nevýrazný snímek, který vás nejspíš ničím nezaujme. Snad jen odlišná koncepce chápání člověka a jeho života stojí za zmínku, ale abyste se kvůli tomu museli 100 minut dívat na ztrápené obličeje jedné čínské rodiny... 55 %