Kdo z koho (1999)

Pro mě originální a zajímavá komedie :) Čtvrtá hvězdička patří Reese Witherspoon. 75 %

Most (2003)

Vyhrocená a povedená chvíle se ztrácí ve změti postav, obrazů a hudby, které zkrátka nedávají divákovi žádný smysl. Výkon Vladimíra Javorského je nicméně nadprůměrný. 65 %

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Skvělá alegorie na lidské soužití :) Má to dobrou dynamiku a pobaví i dojme přesně tak, jak je třeba. Za mě 95 %

Poslední smích (1995)

Film mě velice zklamal. Komedie je v něm pomálu, napětí snad ještě míň, děj se neuvěřitelně vleče. Herecké výkony mi bohužel taky nepřišly nijak závratné (možná až na Rona Perlmana). Myšlenka za filmem je sice dobrá, ale ani ta nejlepší myšlenka nemůže zachránit špatné provedení. 40 %

Před soumrakem (2004)

Autoři filmu si zaslouží velký potlesk, sequel je většinou fail či alespoň mírný úpadek oproti původnímu filmu, ale zde mi přijde, že se nic z původního filmu nezkazilo, naopak kvalita narostla. Je to lehké, je to příjemné, je to kouzelné. 90 %

Instantní smích (1979) (TV film)

Prvotina Rowana Atkinsona, ve kterých můžete najít náznaky některých vtipů později zopakovaných v Mr. Beanovi. Prozatím jde však jen o křečovité pokusy nezkušeného herce, takže nepřirozený scénář ve stylu filmu The Room velmi vyniká v tom negativním slova smyslu. 55 %

Polární expres (2004)

"Často věříme jen tomu, co vidíme. Ale někdy jsou podstatnější věci, které nevidíme." 75 %

Snídaně pro psy (2007)

Samotný příběh je docela blbost, ale pro fanouška Stargate: Atlantis je to příjemně strávených 80 minut. 65 %

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Za mě poněkud slabší, na rozdíl od seriálu si tak ode mě vyslouží pouze 4 hvězdičky. V podstatě jde ve šlépějích posledních sérií SG-1, které už zkrátka nebyly "to pravé". Zvláště po odchodu R. D. Andersona ztratil seriál část svého drivu, ačkoliv se především Amanda Tapping a Christopher Judge snažili udržet laťku vysoko. Příběh zde je poněkud příliš magický, dříve velký důraz na technické vysvětlení všech událostí v 1 hodině a 40 minutách nahradilo zasahování povznesených a zázrak jménem Archa pravdy. Právě racionální vysvětlení mě na Stargate vždy bavilo a zajímalo. Přesto jsem rád za zakončení příběhu s Orii a jejich následovníky (v seriálu byla jejich smrt naprosto banálně přehlížena). A díky obsazení si druhý z filmů SG-1 udržel alespoň částečně svou kvalitu.

Hvězdná brána - Bez konce (2007) (epizoda)

Chápu, že díky navazujícím filmům si mohli tvůrci seriálu dovolit i jinou závěrečnou epizodu než jen vyřešení všech problémů (což typicky u takto dlouhých seriálů v posledním (dvoj)díle bývá). Přesto považuji za nápadité, že seriál SG-1 byl ukončen právě takto - dílem, který umožní lépe poznat některé vedlejší charakteristiky hlavních postav a zamýšlí se nad plynutím času. Uznávám, že začátek s Asgardy byl poněkud zbrklý (vzhledem k jejich roli někdy v 3.-5. sérii jim mohla být věnována i celá epizoda, např. ta předposlední), ale zase zbylo více času na samotné okno časové diletace. Doplnění o song "Have you ever seen the rain?" jen podtrhuje zábavnost a příjemné naladění po zhlédnutí finální epizody. Díky za vše, SG-1! 90 %