Random Stop (2014)

(Ne až tak) zajímavý snímek natočený podle reality, jen nevím, jak moc je skutečně přesný. Zhlédnul jsem kvůli účasti Briana Krause, kterého znám jako věrný fanoušek Čarodějek. 70 %

Odhalení (2019) (seriál)

Neuvěřitelný příběh, neskutečné zpracování. Patricia Arquette i Joey King si za své brilantní výkony zaslouží všechno herecké uznání. Nejhorší na téhle sérii je, že ačkoliv si už další díl pustit nechcete, protože je to prostě srdce drásající podívaná, stejně si ho pustíte. Souhlasím, že je to mírně natáhnuté, ale míra přesnosti ve srovnání s realitou je vzhledem k dramatičnosti seriálu neskutečná a obdivuji tvůrce za tak skvělé sladění reality a zajímavosti. 95 %

Král Charles III. (2017) (TV film)

Jak patetické, že Tim Pigott-Smith zemřel ještě před vydáním tohoto filmu... A jak přesvědčivé bylo jeho vystupování. Chápu rozhořčení nad neúctou a nerealističností tohoto námětu, ale přesto jde o zajímavé zamyšlení se nad britskými ústavními zvyklostmi a změnami ve společnosti. 75 %

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Na rozdíl od prvního dílu, který aspoň trochu táhne nahoru hvězdné charisma Meryl Streep, se druhý díl ztrácí v temnotách. Příběh ždímá z ničeho, jen ze znovu obsazených rolí, které navíc odhaluje tajemně "postupně", což jen přidává na trapnosti. Hvězdičku navíc dávám za alespoň trochu uvěřitelnou Amandu Seyfried, jelikož Lily James a 3 nesympatickým mladíkům, stejně jako téměř všem ostatním hercům, jsem nevěřil ani nos mezi očima. 30 %

Pod zemí (2014)

Dobrá myšlenka a příběh, které se ztrácí v uspěchaném závěru a nepřehledných záběrech ve tmě. 65 %

Děvče ze sirkárny (1990)

Drsné zobrazení mladé ženy, která sní o trochu lepším životě. Z filmu jde cítit chudoba a zima, která vychází z nepřívětivých srdcí jednotlivých postav. Silný příběh donutí k zamyšlení skoro každého. Dle mého názoru je však závěr trochu laciný, byť je vlastně logický. Délka filmu je naprosto dostačující a vlastně dokonalá. 85 %

Pojedeme k moři (2014)

Přes nesympatičnost některých herců jde o značně zajímavý snímek. Pomohl mi překonat můj částečný odpor k českým filmům, jeho found footage podoba dodává filmu zvláštní atmosféru. Dětští herci v hlavních rolích by mohli na první pohled celý snímek zbabrat, ale tak se nestalo. Jo, je občas trochu nesouvislý a dětinský, ale to se dá částečně připsat filmům found footage jako celku. Každopádně nechápu, proč má modré hodnocení, za mě solidní čtyři hvězdičky. 80 %

Ghostwatch (1992) (TV film)

Zajímavé, ale nedotažené. Neustálý zmatek a neschopnost doktorky ve studiu cokoliv vysvětlit uspokojivě mě doháněly k šílenství. Přesto stojí za zhlédnutí. 70 %

Roky a roky (2019) (seriál)

Neuvěřitelný, čím dál více vyhrocený seriál. Naznačuje vývoj budoucnosti, nebo jen upozorňuje na největší excesy, kterým se máme vyhnout? Těžko říct. Každopádně je to ale seriál plný skvělých herců a zajímavých postav, které reprezentují dnešní Británii i svět. Tvůrci podle mě pokryli vše, co může dnešní divák žádat. A co za 15 let? Kdo ví... 95 %

Slečna Marplová - Karibské tajemství (2013) (epizoda)

Ano, na Geraldine McEwan ani Margaret Rutherford nová herečka nemá. Scény jsou občas natočeny podivně a diváka můžou mást (když mu neukážou zásadní scény, s pomocí kterých by mohl vyluštit záhadu i sám). Ale celkově jde o kvalitní detektivku se solidní zápletkou v dobrém moderním zpracování. 75 %