Legenda o "1900" (1998)

Ja filmy o hudbe, a zvlášť o klavírnej jednoducho môžem :)

Paralelní světy (2012)

Škoda že dolný svet vyzeral ako Nemecká demokratická republika počas železnej opony kombinovaná s opusteným Černobylom. Trochu menej gýču by neurazilo, ale keďže miera romantiky a hĺbky v príbehu Adama a Evy (tie mená sú úmyselné ?!) je v ľahko mínusových číslach, tak aspoň ten optický gýč, ktorý to nakoniec zachraňuje.

Konečná (2013)

Taká milá akčná blbosť.

Gardens of the Night (2008)

Hnus. Miestami na vracanie. Bezmocnosť. Zároveň viacero veľmi vhodne nedotiahnutých dejových línií a držanie sa tej hlavnej. No stále tomu niečo chýba. Možno väčšia konzistentnosť, dotiahnuť niektoré myšlienky do väčšej hĺbky.... nebol to čistý zásah do čierneho a scenár na to určite potenciál mal.

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

Víno mám rád. Zábery na karpatské vinice tiež lúbim, ale ani to v tomto prípade nestačí na hviezdičku.

Užívej si, co to jde (2009)

Netušil som čo idem pozerať. Potom som nevedel dlho odhadnúť žáner. Naknoiec som ale predsalen zistil, že je to komédia. A vcelku príjemná.

Předčítač (2008)

Mal som šťastie nevedomosti. Iba som zachytil, že boli dobré ohlasy. Netušil som o čom to má byť. Úvod navnadil na analýzu zložitosti medzigeneračného milostného vzťahu. Boj rozumu s citmi pod tlakom spoločenských noriem, kde neexistuje „dobré“ riešenie. Potom to však nabralo úplne inú hĺbku a dostal som omnoho viac. A som rád, že to bol práve nemecký film.