• Rodinný

Amazing Spider-Man (2012)

"AMAZING" film. Ano, je to tak trochu modernější, to teď jsou všichni lidi této doby. Herecké zpracování ujde, s tím nejsem zklamán. Líbílo se mi herecké zpracování, hudba, a moderní způsob Spider-Mana i jeho kostýmu. Co se mi ale nelíbílo je, že scénář byl slabý, a čekal jsem víc.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Paule W.S. Andersone, cos to provedl? Znáš vůbec Vetřelce nebo Predátora? Očivině asi ne. Anderson nám ukázal akční podívanou, na kterou se jen ztěží můžu dívat, pokud tedy nemám AVP náladu. Vetřelce zkazil, když je vytvořil digitálně, a nepoužil skutečné herce, pak by to vypadalo opravdově. A Predátora? Z toho udělal akčního sólistu, a byl úplně jiný, než ve filmech Predátor a Predátor 2. A to že se Predátor spojil s člověkem, ách bože. Příběh byl sice dobrý, ale to, co mi tam hodně chybělo, byla krev. Hodně krve. Predátor i Vetřelec potřebujou krev, bez toho to není ono. Je to moc, "měkké". Ale aspoň to mělo i dobré stránky, příkladem je představení Lance Henriksena jako Charlese Bishopa Weylanda, to se mi líbilo, že se tam objevil. Henriksen ho zahrál skvěle, stejně jako v sérii Vetřelec. Hudba byla taky dobrá, ale to je snad z filmu všechno. Herecké zpracování (když vynecháme toho Henriksena), se mi vůbec nelíbil, nebyli mi vůbec sympatický, a myslím, že si mohlo studio/režisér vybrat líp. Fox si měl také vybrat lepšího režiséra, jako je James Cameron. Hudba a Henriksen se mi líbili ve filmu, slabý příběh a málo té krve, a digitální vetřelci + akční hrdina Predátor, se mi nelíbili. Jsem zklamán. 3*

Prometheus (2012)

Pátý Vetřelec se vyvíjel TAK dlouho, že se změnil na prequel. Prequel prvního Vetřelce, který s ním nemá nic společného. Tedy až na....režiséra Ridleyho Scotta. Ten nám místo Vetřelců, chtěl ukázat, kdo nebo co nás stvořilo. A představil nám tzv. "Tvůrce". A tady nám už něco ukazuje, a tiše odkazuje na prvního Vetřelce. Space Jockey, neboli ti Tvůrci, kteří vlastní "C" lodˇ a chtějí nás vyhladit. Proč? Podívejte se na film a já budu pokračovat. Herecké obsazení se mi líbilo, Michael Fassbender jako android David se mi líbil, hrál ho skvěle, a Noomi Rapace jako Elizabeth Shaw se mi také líbila. Oba byli skvělí, a skvěle to hráli. To samé chci říct o Charlize Theron a její "tvrdé" postavě Vickers. Scott nám ale nechtěl ukázat vetřelce, ale spíše jejich "rodiče", ale to nám nestačilo. Příběh byl slabý, nejen kvůli tomu, že jsme nechápali, proč by to měl být prequel Vetřelce, a ne samostatný film, ale i to, že to bylo málo zpracované. Hudba se mi líbíla, herci také, výborný výběr na post-režiséra, ale ten příběh...to ne. Snad nám to vynahradí pokračování.

X-Men: První třída (2011)

Působivý film. Vaughn ukázal, že dokáže pobavit X-Meny i bez Wolverinea (Hugha Jackmana). A ukázal také velmi zpracovaný příběh. Origin mladého Profesora X a origin Magneta, a dalších postav jako je Mystique, spojen dohromady do jednoho filmu/příběhu. Vznikl tak úžasné zpracování, a nejen díky příběhu, skriptu, ale také hereckého obsazení, Michael Fassbender jako Magneto byl výborný, James McAvoy jako Xavier byl skvělý, a nemluvně o tom, že tam byli další známí herci. Avšak je škoda, že moc nevydělal, což asi čekal každý že. Snad si ale kritici vezmou příště víc peněz. Příběh je úžasný, herecké zpracování také, a skvělé představení původu postav, které jsme viděli v původní trilogii X-Men.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Upřímně, Singera bych chtěl mnohem raději než Ratnera. Co se dá ale dělat, každý musí zažít něco nového. Avšak Ratner nám toho moc neukázal. Grammer jako Beast byl dobrej, avšak se mi nelíbila ta myšlenka, že polovičně vypadal jako člověk (koukněte se na verzi Beaste v tomto filmu a verzi Beasta v První Třídě). Příběh byl dobrý, avšak ta (další) myšlenka, že Cyclopse uvidíme jen na pár minut, se mi nějak nelíbila. Ano, museli nějak představit návrat Jean, ale nechat "zmizet" brejlatýho hrdinu si mohli ušetřit. Smrt Profesora X bylo nenávratně skvělé, a úžasně provedené. Wolverine nás nezklamal, jako vždycky, Jackman ho zase hrál skvěle. Berry tentokrát také dostala větší prostor, než jak to bylo v předchozích dvou filmech. Mystique si ale narozdíl od náší Storm, moc neužila, a ztratila svou schopnost už někdy v půlce filmu, a konečné bitvy se nezúčastnila - což je další věc, co se mi na filmu nelíbilo. Juggernaut byl úžasný, Vinnie Jones se pro tuhle postavu velmi hodil, a Ellen Pageová pěkně zapadla jako Shadowcat. Inu, i když měl film pár chyb, dá se to označit jako úspěšný film s otevřeným koncem.

Superman se vrací (2006)

No pane Singere, myslím že jste měl radši zůstat u těch třetích X-Menů. Ti moc nezazářili pod dohledem Bretta Ratnera, ale upřímně, ani tento snímek. A také upřímně, Superman se spodkama venku? Kde jsou ty časy, kdy jste věděl co je pro tuto dobu moderní a co ne. Koukněte se na své X-Meny, jak jste jejich kostýmy zdokonalil, a proč jste to nedokázal i u Supermana? Netvrdím, že je to špatný film, ale, mohlo to být lepší.

Muži v černém 3 (2012)

Muži v černém byli vždycky cool. Díky chladnému vzhledu Tommy Lee Jonese a vtipných kousků Willa Smithe, to bylo skvělé. A už hned na začátku. Dvojka ale byla o něco slabá, a trojka sice nepřesáhlo jedničku, ale i tak, bylo to rozhodně lepší než onen druhý díl. Tommy Lee Jones potřebuje pomoc, no a kdo je nato lepší, než náš agent J alias Will Smith? Takže se vracíme v čase, a setkáváme s další chladnou tváří, Joshem Brolinem. Jones sice v tomhle snímku nedostal příliš prostoru jako v předchozích dvou filmech, ale co, to nám moc neuškodí. S Brolinem jsme se setkali jen jednou, v příštím pokračování bude Jones mít prostoru co si zamane.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Sheldon Cooper, Leonard Hofstadter, Penny, Howard Wolovitz, Raj Koothrapali, Amy a Bernardette. Tahleta sedmice tvoří nejlepší sitcom všech dob. Úžasné vtípky, Howardovi úchylárny, sexy Kaley "Penny" Cuoco a Sheldonovo Bazinga! dostane každého. Kdo by tenhle seriál neměl rád. Seroš plný komedie, komedie, sexu/lásky, vědy a komedie.

Temný rytíř povstal (2012)

Epické a úžasné. Nejlepší film a závěr trilogie o Batmanovi, kterou jsem kdy viděl. Nolan nám ukázal dokonalý závěr na tohoto hrdinu, který se nám představil v epických filmech, které jsme ještě dosud o Batmanovi neviděli. Hudba zní úžasně, herci jsou sympatičtí, a záporák excelentní. Úžasné cameo Ras-al-Ghula, kterého si znovu zopakoval Qui Gon Jinn alias Liam Neeson, překvapivé objevení Scarecrowa, a nejlepší konec z trilogie o Batmanovi, kterou jsem kdy viděl. Nolan nám znovu ukázal výbornou práci, a jsem si jistý, že tohle, žádný jiný Batman nepřekoná.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Herci jsou sympatičtí, bojové scény ušli, a efekty také. Přítomnost Pierce Brosmana a Umy Thurman byla výborná, hudba se mi také líbilo, ale myslím, že to potřebovalo lepší konec. Ale jinak, je to docela povedený snímek. Ze všeho nejvíc mě zaujala "Poker Face scéna" ("Casino scéna", či "Lotus Casino scéna"). http://www.youtube.com/watch?v=UJ26JYrnYXw