Transformers: Pomsta poražených (2009)

Prvá hodina je skvelá, svižná, zábavná až som sa divil, okiaľ sa vzaly tie rozporuplné ohlasy, ktoré dvojku od začiatku sprevádzali. No po tej tragickej smrti prišlo trochu zdĺháve pátranie a hľadanie pravdy, vyplnené vtípkami a cool hláškami, ktoré na mňa moc nezaberali. A nakoniec tá megalomanská púštna bitka, síce po technickej stránke dokonalé dielo a fakt obdivujem režisérov, ktorí dokážu točiť takéto veci, ale myslím, že tu si Bay až moc uletel na svojej sláve a predstavivosti. Takže po čase všetky tie výbuchy začali mierne nudiť. Snáď sa Bay trochu uvedomý a nabudúce to bude viac podobné jednotke. P.s. Uznávam, že na Zemi to mohlo pred 19000 rokmi vyzerať trochu inak, no určite nie natoľko, aby sa po Afrike preháňali Tigre(:

Miss Březen (2009)

Celé je to slabé, dosť často trápne, amatérsky zahrané, miestami lacná kamera tomu tiež nepridáva body, plus je tam asi ten najotravnejší dlhovlasý týpek v hlavnej roli, akého som vo filme nevidel už dlho. No je tam zopár scén (3-4) pri ktorých som sa fakt smial ako divý a po opakovanom pozretí (len tých scén samozrejme, celý film by som nevydržal ani náhodou) sú stále tak zabijácke, keď nie ešte viac ako prvý krat. Russian lesbians na hrad!

Zataženo, občas trakaře (2009)

V 3D kine je to určite skvelý zážitok ale bez toho to je iba síce originálny, no priemerný animák s nevyužitým potenciálom.

Ledově ostří (2007)

Slabšie ako Zoolander ale zato omnoho lepšie ako Vybíjaná.

Škola svádění (2006)

Výborný rozjazd, o ktorom svedčia hlasné výbuchy môjho smiechu v podstate celú prvú polovicu. Škoda, že to nevydržalo do konca

Wanted (2008)

Videl som to na kompe v priemernej kvalite, po rusky bez titulkov a so zvukom, ktorý sa v priebehu filmu nenápadne posúval čoraz viac do predu. Všetky tieto faktory zapríčinili, že som si to neužil tak ako som mohol a tým pádom som váhal s hodnotením. Priklonil som sa k lepšiemu, lebo som si istý, že v kine a za optimálnych podmienok by to bol megalomanský zážitok. No napriek všetkým efektom, naháňačkám a headshotom, sa mi najviac páčil Angelinin šibalský úsmev v scéne, kde sa pred schodami uhýňa McAvoyovy, ktorý ešte vyplašený uteká z pištoľou v ruke z bratrstva(: god this bitch is hot!

Rychlí a zběsilí (2009)

Keby mi niekto ešte pred nedávnom povedal, že sa mi bude páčiť film zo zbesilej série, určite by som ho prahsprosto vysmial. Nový fast and furious sa mi nielenže páčil, ale doprial mi fakt príjemnú hodinu a pol s tým, že minimálne 80 percent času som bol naplno zatiahnutý do deja. Ked k tomu prirátam, že od kedy som si pozrel Find me Guitly, mám aj na Vina Diesla a jeho herecký talent iný pohľad a už to není pre mňa len nabušený buran ale aj v tejto sérii vyložený sympaťák. Takže ako mali predošlé diely kvalitatívne klesajúcu tendenciu, až to došlo k zúfalému Tokijskému potratu, štvorka naopak je niekde úplne inde a pre mňa je to jednoznačne najlepši FaF.

Rok jedna (2009)

Hluché miesta sa striedajú s vydarenými pasážami a fórmi a film sa samozrejme občas nevyhne vyložene trápnym a zbytočným momentom, ktorých je ale našťastie menej akoby ste v podobnom žánri čakali. K Blackovy som si cestu ešte stále nenašial, zatial čo Cera je sympaťák, no tu si zas odbil svoj lúzerský štandard. Chcelo by to už nejaký posun. Určite by bola zaujímavé ho sledovať v roli drsňáka.

Dokažte mi vinu (2006)

Odporúčam všetkým Dieslovým neprajmníkom. Holohlavého frajera by ste v ňom v tomto filme len márne hľadali. Film nadpriemerný hlavne vďaka jeho skvelému výkonu. Dúfajme, že to týmto neskončilo a ešte si ho v takejto serióznejšej pohole pár krát užijeme.

Chceš mě, chci tě (2009)

Sledovať film pod vplyvom mäkkých drog ma mnoho výhod ale aj jednu nevýhodu, a to takú, že sa potom takýto filmový zážitok veľmi ťažko evaluuje. Pri Twilighte to bolo jasné. Z toho by ani tie najúčinejšie drogy nevyčarily kvalitný film, no pri komédiách je to trochu iné. Ťažko povedať, či sa človek výborne bavil len vďaka filmovým kvalitám a či by sa takto dobre pobavil aj za normálnych okolností. Ja budem pre tento raz filmu veriť, lebo ako si matne spomínam, tak poniektoré hlášky boli fakt úderné and that my friends is ugly truth.