Naprosto osvětleno (2005)

Pekný vizuálno-hudobný zážitok, ktorému omnoho viac svedčala prvá humorná polovica ako tá druha dramaticko-melancholická.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Geniálny film kde hudba a texty piesní sú plnohodnotná náhrada scenáru a dialógov, plus úžasné kresby, ktoré osobne pre mňa boli tým najväčším zážitkom.

Bruno (2009)

Nechutnejšie, viac tlačiace na pílu, no zato menej autentické a v konečnom dôsledku slabšie ako Borat. Je síce pravda, že som pri sledovaní Bruna mal pravidelné záchvaty smiechu, no tie boli skôr spôsobené šokéznosťou jednotlivých scén a až nechápaním, čo všetko si tento človek dovolí. Som si istý, že pri ďalšom pozretí, takú silu mať tento humor nebude. Film fakt len pre silné a otvorené povahy, ktorý vám napríklad ukáže i to, kam až sú schopní milujúci rodičia zájsť, ak sa jedná o sľubnú kariéru ich detí alebo ako Paula Abdul veľmi rada pomáha ľuďom. Z trojice sfilmovaných Cohenových alter-egov je ale Bruno podľa mňa najslabší.

Quantum of Solace (2008)

Foster sa nenecháva zahanbiť a po skvelej úvodnej naháňačke na Madagaskare v Casine, tu máme minimálne takú dobrú po strechách talianského mesta. Čiže akcia opäť na jednotku a niekedy som až žasol, čo sa dá s kamerou dokázať. Craig je pre mňa jednoznačne Bond číslo jedna a v podstate prvým o ktorého mám záujem. Takže tak isto ako po "jednotke", teším sa na ďalšie jeho dobrodružstvá a nevylučujem, že časom keď kvalita nebude klesať, sa z neho stane moja obľúbená akčná séria.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Po oboznámení sa s každým sponzorom, mediálnym partnerom, filmovým štúdiom, producentskou firmou a ministerstvom zo skoro celej strednej Európy som sa konečne dostal až k pravdivej histórii nášho najväčšieho hrdinu. Nebolo to ani zlé, ani veľmi dobré. Idúc na to s neveľkými očakávaniami, nemôžete byť sklamaný. Nástup v poli je síce skvelý, no dojem z prvej polovice, ktorú som statočne prezíval to nevylepšilo. Našťastie druhá to vcelku vynahradila. Musím ale uznať, že Jiráček hrá Jánošíka veľmi presvedčivo. Je sympatický, a má aj určité charizma, a v podstate ja som mu toho Jánošíka uveril. No to čo mu maximálne podkopávalo nohy bol otrasný slovenský dabing. Stačilo aby otvoril ústa a všetko charizma, akákoľvek stopa vodcovstva a hrdinstva bola preč. Veľká škoda, a pritom stačilo tak málo. Na fakt dobrý slovenský film, nie to ešte veľkofilm si ešte musíme chvíľu počkať. Dúfam, že nie moc dlhú.

Stmívání (2008)

Pozrel som si Twilight v podstate zo srandy, aby som si mohol vytvoriť negatívny názor z prvej ruky a nie len z dojmov. Dojem sa mi samozrejme potvrdil a musím zhodnotiť, že dramatickejší film o ničom som asi ešte nevidel. Už úvode, kde Stacy/Heather/Hanna(neviem) opisuje svoju komplikovanú existenciu, je podaný tak strašne vážne, melancholicky a umelecky a pritom sa pozeráme len na obyčajne výjavy a strasti zo života 17 ročnej zmätenej emáčky, čo si toho ešte nie je vedomá. V podobnom duchu sa to tiahne celým filmom, takže priaznivci dlhých, detailných záberov na uprené alebo zmätené adolescentné pohľady, si prídu na svoje. Škoda, že pre ostatných tam už veľa neostane. No trailer na dvojku vyzerá sľubne. asi tomu ešte dám šancu.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Nikdy by ma nenapadlo, že sa môžem pri Madagaskare takto dobre pobaviť. Oproti ultra infantilnej jednotke je toto výrazný posun vpred. Samozrejme zopár momentom pre najmenších sa to nevyhlo a určite nie som sám, komu agresívna babka nepríde veľmi vtipná. Výborný animovaný film pre celú rodinu, kde si každý nájde to svoje.

Bratislavafilm (2009)

Neurazí a nenadchne. Herci aj neherci sa snažia a až na Čistehochova, ktorý si strihol rolu retarda, znejú v rámci možností uveriteľne a prirodzene. Tri hviezdičky a 4 eura v kine beriem ako podporu slovenského filmu.

Clockwork (1978)

Nech je film akokoľvek krátky, na pointu by priestor ostať mal. Nebudem v tom hneď vidieť veľké umenie len preto, že to je ranná tvorba Sama Raimiho a náznak hororovej atmosféry. Hudba výstižná.