The Hangnail (1999)

udelalo sa mi mdlo....aj laajk!

Proroctví (2009)

Proyas mäkne a komerčnie, a to nie len v priebehu rokov, čo sa odráža v jeho filmlografii, ale aj v priebehu tohto filmu. Zaujímavý námet, pekný začiatok, trochu napätia aj Nemci z lesa nahnali zopár zimomriavok, no ten veľkolepý koniec to maximálne zabíja. Škoda, byť to polhodinový kraťas s vrcholnou scénou v metre plus nejaké racionálne rozuzlenie, tak dávam za 5.

Kung Fu Panda (2008)

Zatiaľ najlepší akčný animák a jeden z naj akčných komédií vôbec. Samozrejme, príbeh nie je nič originálne ale príjemný, nenásilný humor, nádherná hudba a v prvom rade neskutočná akcia to vyvažujú na plnej čiare. Vidieť to v kine, alebo nedajbože v 3D, poprípade Imax, tak si asi nadelám do kalhot.

Jednoduchý plán (1998)

Vinikajúci thriller, ktorý veľmi realistickým a ľahko uveriteľným spôsobom opäť potvrdzuje, že s prachy nejsou žerty. Hank to tušil od začiatku a nakoniec na to doplatil najviac. Trochu škoda občasnej zdĺhavosti, ktorá ma nenechala strhnúť týmto filmom tak, ako to dokázal Fargo. P.S; s tou ženskou určite nebolo všetko v poriadku. Najstrašideľnejšia postava filmu.

RoboCop (1987)

22 rokov po mojom narodení a 22 rokov po natočení Robocopa som mal konečne tú česť vidieť túto akčnú klasiku. Aj napriek svojmu veku a tomu, že som to ako malý nevidel, takže nostalgický faktor tu neúčinkoval, vo mne Robocop zanechal vskutku dobrý dojem. Čistokrvná 80tková akcia s výborným záporákom, okorenená správnou porciou čierneho humoru a naivity plus citeľná dávka Verhoevenoského čara. Ten je podľa mňa jeden z naj nedocenených režisérov Hollywoodu. Každý jeden jeho film (aspoň americký, so staršími nemám zatiaľ skúsenosť) je osobitý a minimálne každý druhý kultový. Dokonca aj tie preklínané Showgirls považujem za veľmi kvalitný a hlavne zábavný film. No späť k Robocopovi. Na Terminátora síce nemá, ale určite by mu bol zoči voči zdatným súperom. Že to Andersona ešte nenapadlo.

Zack a Miri točí porno (2008)

Fakt by som rád videl dospelého, triezvo uvažujúceho človeka, ktorý si myslí, že "porno", ktoré sa točilo v tomto filme bude schopný niekomu predať a ešte na tom pekne zarobiť. Kvalitnejšie porno a často krát aj lepšiu zábavu nám poskytli dokonca aj 17 ročný mládežníci z Péčka pre začiatočníkov a nepotrebovali na to ani R-kové označenie a fuck za každým tretím slovom. Jednoducho keď už sa rozhodnem točiť to porno, tak nestojím s nehybnou kamerou 7 metrov od scény a nenechám v zábere pobehovať zvukára s hokejkou. Aj tie najretardovanejšie erotické filmy, čo som mal tu česť zhliadnuť na Markíze po polnoci, boli zaujímavejšie a pozerateľnejšie ako to o čo sa tam pokúšali tvorcovia. Jasné, že išlo hlavne o komediálny faktor, ale nie za cenu, že z tých ľudí urobím imbecilov bez súdnosti. Smithove komédie by mali predsa byť inteligentne. Ked sme už pri tom, tak keby to nebol nový film Kevina Smitha, tak by z tejto veľkej bubliny nebolo nič a určite by sa tu nevyhrieval v červených farbách. Neoriginálny námet plus často na silu tlačený vulgárny humor (a s takým ja normálne nemám problém)...Na záver jedna vec k Sethovi Rogenovi. Hrať samého seba už asi v štvrtom filme nie je veľké umenie a po čase sa to už ľudom zunuje. Myslím že ten čas nastal už pred týmto filmom. Ale aby som len celý čas nekritizoval: Elizabeth Banks very nájs!

Extra život (1997)

Dobrý rozbeh, no postupne to stráca šťavu a dospeje to až do konca, ktorý je už úplne mimo. Ewan klasicky kvalitný a Cameron ešte zamladi celkom sympatická. Zatiaľ najslabšie Mistrovo dielo a nerád to priznávam, no dokonca aj Slumdog Millionaire bol lepší.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Začiatok je skvelý a koniec mi dokonca nahnal slzičku, no to medzi tým hlavne po stránke humornej mierne zaostáva.

Zakázané království (2008)

Čakal som horšie. V rámci žánru veľmi príjemná a nadpriemerná rozprávka, aj keď by som od konečného spojenia Jeta a Jakcieho ocenil trochu serióznejšiu latku. Súboje ako inak výborné, hoci to už na 80te a 90te roky nemá a ani mať nebude.

Duch doby: Dodatek (2008)

Zprvoti ma mierne odradilo začiatočné cool intro, ktore chcelo svojím umeleckým poňatím za každú cenu upútať a šokovať od samého začiatku. S pribúdajúcim časom sa dojem lepšil až do záverečných 10 minút, ktoré už boli na mňa trochu moc a zaklincoval to Projekt Venus, ktorý je podľa mňa len ružovým, naivným prevtelením komunizmu. Poniektoré myšlienky boli velmi zaujímavé a hodné zamyslenia a ostáva len dúfať, že nie všetko je pravda a filmári si pomohli trochou brainwashingu.