Kurýr 3 (2008)

Prvý kuriér bol ako-tak kvalitný akčný film so slušným pribehom atmosférou a originálnym a sympatyckým hrdinom, druhý diel bol síce maximálne prehnaný a stupídny, no aspoň sa pri tom človek nenudil. Tretí vsadil na "hlbšiu" myšlienku a romantickú zápletku!! no dopadlo to o dosť horšie ako nový James Bond. Súboje nie sú zaujímavé a nič nové neponúkaju, takisto ako celý film, kde sa kameraman roztrasenou kamerou hrá s hlbkou ostrosti ako v lacnej telenovele a myslí si že robí umenie. Pozeral som to spolu kamošmi a Ukrajinskou priaťeľkou, takže tá si užila svoje. "We are different! Here and here.":D

Vanilkové nebe (2001)

Mám rád nejednoznačné filmy, kde musím dávať pozor a niekedy ani to nestačí, no tu to bolo všetko zamotané tak, že som už len čakal na záver a dúfal, že dostanem nejaké rozumné vysvetlenie. Záver prišiel no k rozumnosti mal veruže preďaleko a k tomu tak priamočiaro a primitívne vysvetlený, akokeby si z nás režisér delal prdel. Keď nabudúce budem mať náladu na príbeh s podobnou tématikou tak dám jednoznačne prednosť Eternal Kate a Jimovmu, čo je po všetkých stránkach lepšie zvládnutý a zahraný film.

Recon 2020: Masakr na planetě Caprini (2004) odpad!

Prvú polku som prespal a druhú pre istotu už len preklikal. Jednoducho hrôza! Zbytočne sa rozpisovať, lebo toto je fakt vrchol demencie a k zábavnosti nepomohli ani "anglicko"(čínske) titulky, ktoré sú kapitolou samou o sebe. Radšej si pozriem Marabuntu tri krát za sebou ako mať s týmto ešte niekedy dočinenia.

Pěst legendy (1994)

Na jednej strane výborná oldskul kungfu akcia a na druhej príbeh, dialógy a celkovo jednanie postáv tak neuveriteľne stupídne a naivné, že napísať horší scenár, ktorý sa ešte tvári seriózne a pritom je úplne na smiech by fakt bolo umením . Je síce pravda, že kungfu filmy sú založene hlavne na kungfu a to ostatné je tam len aby sa nepovedalo, ale predsa len. Neostáva nič iné len sa nad tým počas filmu pousmiať a užívať si tie súboje, ktoré su fakt nevídané, hlavne keď Jet li má už po troch minútach filmu na konte zo desať zlomených poprípade vykĺbených končatín.

Toxický mstitel (1984)

Tak takéto niečo môže fakt natočit len really true independent studio akým sa Troma tituluje. Niežeby som podobné typy filmov nemal v obľube, veď napríklad taky Braindead je čistá klasika, ale toto bolo fakt trochu moc. Niektoré scény až vyložene sadisticky choré a to čo malo byť vtipné, by bolo vážne vtipné asi až po lobotómii. K tomu príšerné výkony "hercov", ktorých asi pozbierali z ulice pol hodiny pred natáčaním. Sprvoti som myslel, že si pozriem postupne celú 4lógiu, ale začínam o tom pochybovať. Inak, hlaška "Gotta go to church" nemala chybu:D

Tropická bouře (2008)

V prvom rade by ma zaujimalo čo robia čínsky "teroristi" vo vietnamskej džungli a hneď potom akým jazykom ku nim násladne promlouval Downey jr. Každopádne to malo od čínštiny, aspoň tej ktorú ovládali teroristi sakramentsky ďaleko. Celkovo sa ale jedná o mierne sklamanie a o komédii roku nech si nechajú tvorcovia zdát. Najväčšie plus je úžasný "harvey weinsteinovsky" Tom Cruise ktorého som spoznal až v jeho predposlednej scéne. Klobúk dolu!

Faunův labyrint (2006)

Čakal som pestrofarebnú rozprávkovú fantasy, no dostalo sa mi skôr potemnejšej akčnej drámy s prímesou čarovna, čo ale bola po Hellboyovy dvojke vítaná zmena. Keď sa bude Del Toro držať viac tejto línie ako tej preplácanej a preexponovanej hellbojovskej aj v Hobitovy, tak sa máme na čo tešiť.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Del Torovi sa nedá uprieť veľká fantázia a efektom tie desiatky miliónov, ktoré boli využité fakt veľmi dobre. Ale žeby to ako celok dávalo dokopy niečo, na čo sa oplatí pozerať aj kvoli niečomu inému ako hore spomenutému, to ani náhodou. A tak isto ako v jednotke som tu žiadnu "tonáž cool humoru" nezaznamenal, skôr krčovité pokusy, kde sa hlavne Perlman snaží byť za každú cenu hypercool až to niekedy vyznieva trápne. Sorry

Vzpomínky (2006)

Keby to celkovo nevyznievalo až priliš sci-fi a tých absurdností by nebolo toľko, bol by som ochotný zdvihnúť hodnotenie. Pretože sa na to pozerá fakt dobre, nechýba potrebná dávka napätia a ked sa prižmúria obe oči a vypne mozog, aj to do seba dobre zapadá. SPOILER. Fakt by ma zaujímalo ako by to dopadlo keby na konci Denzel prežil. Čo tak natočiť pokračovanie v tomto duchu a urobiť z toho rodinnú komédiu?:D