Superman se vrací (2006)

Singer by mal zájsť k Bayovi na lekciu rozumého investovania peňazí do filmu, lebo fakt nechápem kde sa tých viac než 200 miliónov podelo. No aj keby boli efetky neviem aké úžasné a strhujúce, tak by to tomuto "návratu" nepomohlo. Lebo najdôležitejší je scenár a príbeh, ktorý dokáže človeka zaujať a nenudiť, od čoho mal nový Superman veľmi ďaleko.

Temný rytíř (2008)

Už ako som dopozeral Batman begins, vedel som že pokračovanie bude pecka. Musím sa priznať, že moc často do kina nechodím ale na toto som sa tešil viac než pol roka dopredu. Keď som sa dozvedel, že u nás sa bude premietať až 14 augusta myslel som, že ma porazí a doslova som odrátaval každý deň. Niečo podobné sa mi ešte v mojej filmovej histórii nestalo a je dosť možné, že už ani nestane. Po Ledgerovej smrti som si bol už stopercente istý, že Dark Knight bude minimálne hit, keď nie film roka. Keď som už každý trailer videl aspoň 15 krát a prečítal skoro všetky dovtedajšie komenty na csfd (čo niekedy nie je práve najrozumnejšia vec) som sa konečne 14. poobede vypravil do kina na filmovú udalosť roka 2008. Šiel som do toho s tým, že keď tomu budem musieť udeliť menej než 5 hviezdičiek, budem sklamaný.....Treba uznať, že podívaná to bola fakt veľkolepá a či už sa to týka kamery a strihu, zvuku, efektov, hereckých výkonov a celkovej atmosféry, niet o čom. Trochu horšie to už bolo so scenárom, kde som mal občas podobný pocit ako opisuje Marius. No možno len tým, že som to predtým čítal a viac som to vnímal. Ťažko povedať. Čo sa týka Jokera, bez debaty podal famózny výkon, čo len potvrdzuje fakt, že môj brat zistil kto ho hral až keď si pozrel jeho profil na csfd. No niečo mi na ňom predsa len nesedelo. Ťažko to vysvetliť ale určite v tom bol aj jeho geniálny a skoro bezchybný plán, ktorý mi prišiel až moc dokonalý a jeho postupne uskutočnovanie až príliš bezproblémové, ale zároveň som ním bol fascinovaný a pri scénach s loďou, podfarbených skvelou stiesňujúcou hudbou som skoro nedýchal. Samozrejme nesmiem zabudnúť na toľko spomínaný a teraz už pomaly kultový trik s ceruzkou na ktorý som sa obzvlášť tešil a musím povedať, že som čakal čokoľvek ale toto bolo teda moc. Geniálne! Dalo by sa čo to vytknúť aj Batmanovmu "plechovému" hlasu, na ktorého obranu je, že predsa len slúžil hlavne ako kamufláž, ale bolo nutné takto hovoriť aj s ľudmi ktorý jeho identitu poznaju? Každopádne precízne zžitie s postavou(: Jedna podstatná a myslím že nie veľmy priaznivá vec je, že pre neznalcov predošlého filmu bude Dark knight minimalne prvú polhodinu jeden veľký chaos a do deja celkovo sa budú dostávať len veľmi ťažko...Dlho som váhal s komentovaním, práve preto, že som si ešte nebol istý s hodnotením. Podľa všetkého by si to zaslúžilo plný počet, ale pri tom všetkom ospevovani mi príde veľkoleposť tohto filmu trochu umelá a veľkolepé je to len (alebo hlavne) na povrchu. Takže síce 5 hviezdičiek ale skôr takých technických, nie takých aké dávam pri filme ktorý ma fakt dostane a chytí za srdce.

Soudný den (2008)

Videl som to v príšernej zvukovej kvalite, k tomu ešte nefungovali titulky, takže som mal s tou britskou a neskôr škótskou angličtinou dosť problém a podaktoré možnože aj dôležité veci mi ušli, no vravel som si, že pri taktomto filme to ani nevadí. Nečakal som nič prevratné a dostalo sa mi pohodovej nenáročnej zábavy na čele s mega-sexy-drsnou Rhonou Mitra. Až na tú finálnu naháňačku, ktorá sa tu neviem z akých dôvodov tak ospevuje to bolo v rámci možností a žánru v pohode.

Pusinky (2007)

What the fuck?!....Asi fakt musím mať niečo iné medzi nohami aby som mohol pochopiť pochody a jednanie hlavných hrdiniek a celkovo tento film. Ale hudba a kamera vynikajúce a minidialóg o "ničem", ktorý spomína kleopatra je asi najlepšia časť filmu.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Jediné čo mi tento film dal, bolo zistenie a utvrdenie, že Marisa Tomei ešte stále stojí za hriech....a to poriadny. Inak pre mňa zbytočná a hlavne nudná záležitosť.

V řetězech (2006)

Bez tej hudby by to za 4 nebolo...

Casino Royale (2006)

Bondovky som nikdy moc nevnímal a okrem Dr. No som vlastne videl už len scénu, kde Pierce Brosnan na motorke dostihol padajúce lietadlo a samozrejme ho zachránil v poslednej sekunde...to som si povedal, že asi na tej mojej ignorácii predsa len niečo je a tak šiel Bond mimo mňa aj naďalej. No na Casino Royale som bol fakt zvedavý, už len kvôli všetkým tým rečiam a pochybám okolo. A takysto som bol zvedavý ako si s tým poradil Daniel Craig, o ktorom už dávnejšie viem že má niečo do seba. Musím uznať, že film ma chytil od prvch minút a nebyť trochu pomalšieho tempa hlavne v druhej polovici a tej (aspoň pre mňa) nevysvetlitelnej porcie romantiky, ktorá našťastie skončila skôr ako to začalo byť neúnosné, bolo by to možno aj za plný počet. Teším sa na ďalšieho Bonda. A to je asi najväčšie plus tohto filmu.

Frankenstein (1994)

Veľmi svojské spracovanie legendárneho diela. O vernosti k predlohe nemôže byť (hlavne ku koncu) ani reči, ale aspoň to nebola nuda ako v knižke.

Úhel pohledu (2008)

Príjemná jednohubka s výbornou automobilovou naháňačkou. Také niečo sa len tak nevidí. Tú si určite pozriem ešte zopárkrát.

Nelítostný souboj (1995)

Fucking Masterpiece! S veľkým eF a eM. Po všetkých stránkach brilantne natočený film. Aj napriek dížke som sa nenudil ani pol minúty a pri záverečnej scéne som skoro nedýchal. Mann Rullez!!!