Happy Feet (2006)

V priebehu jedného dňa som zhliadol oba animáky s tučniackou tématikou. Aj keď Surfs up má svoje nesporné kvality, musím dať prednosť Happy Feet. Určite jeden z najodvážnejších animákov, preto je aj tak rozporuplne vnímaný. V prvom rade mám pocit, že toto vôbec nebolo pre deti - minimum detského humoru a podobných infantilných vecí s tým spojenými. Pozerať to ako malý, v lepšom prípade by som sa asi unudil k smrti a v tom horšom by som mal možno zo dve noci zlý spanok. Samozrejme animácia je skvelá. Sprvoti mi síce vadilo, že všetci tučniaci vyzerajú rovnako - až moc realisticke stvárnenie, ktoré nedovoľuje prílišnú mimiku a tým pádom hlavne detský divák prichádza o veľa. No treba si uvedomiť, že celý film bol postavený na čo možno najrealistickejšom stvárnení, ktoré je v konečnom dosledku veľké plus oproti ostaným animovaným filmom posledných rokov. Scéna v zoo rules, také niečo by ste v animáku nečakali. Ale kde sa animátory skutočne vyřádily, bola scéna s tuleňom...úplne skvelá, dynamická naháňačka a vidieť to na veľkom plátne niekde v prvých radoch, tak by mi nebolo všetko jedno. Koniec možno trochu krčovitý, ale len podtrhuje celkový zvláštny a osobitý dojem z celého filmu. Po treťom pozretí hrdo prehlasujem, že je to najlepší animovaný film aký som kedy videl a všetkých, ktorý tomu dali 3 a menej je mi ľúto. Prichádzate o užasný filmový a hudobný zážitok.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Po Planéte opíc je toto daľšie sklamanie od mojho obľúbeneho režiséra (o Jonnym nehovoriac). No toto je o to väčšie, ze som sa na Sweeneho tešil odkedy som sa o tom prvý krát dozvedel a nebolo mi veru všetko jedno keď som postupne sledoval ako mu tu pomaly ale isto klesá hodnotenie z nejakých 96 až na terajších 81. Začiatok je výborný a vyzerá v celku sľubne, ale čo nasleduje potom je jedna veľká nuda nuda nuda. Musím podotknúť, že hudbu mam dokonca ešte radšej ako filmy ale tu bolo toho spevu až príliš a v niektorých momentoch to už bolo dosti ubijaúce. Aj keď netvrdim, že bez toho by to bolo lepšie. Predsa len by to asi bez tej nadnesenej muzikálovej atmosféry nebolo ono. No a nebyť posledných 20tich minút a samotného vydareného finále, tak by som bol nielem sklamaný, ale určite aj mierne znechutený.

Hory mají oči 2 (2007)

Zbytočné pokračovanie už aj tak zbytočného remaku alebo US Army v akci...

Kiwi! (2006) (studentský film)

Keď už, tak jedine Mad World Version. Nechápem čo tvorcov viedlo dať tam hudbu aká tam pôvodne je.

Kruh 2 (2005)

Po záverečných titulkoch som si uvedomil, že som sa vlastne celý film vôbec nebál....a to pre horor nie je moc dobrá vyzitka. Hlavne ak ide o pokračoanie tak skvelej jednotky.

Californication (2007) (seriál)

Výborný seriál na ktorom sa skvelo bavím a zároveň ma teda poriadne deprimuje(: Ale treba uznať že David je pre tú rolu ako stvorený a určite by som nepovedal, že mu vlastne ťahá už na 50ku. Jedno varovanie; pokiaľ je to len trochu možné, odporúčam sa oblúkom vyhnúť skvelému dabingu na čele s najväčším komikom Petrom Rychlým, zbytočne sa pripravíte minimalne o polovicu zábavy....Po skvostnej štvrtej sérii, ktorej 91,66666 % som sfúkol za jeden deň, zdvíham hodnotenie na plný počet. - Exactly how high are you right now? - Huh? - How high are you Hank? - Significantly.

Hostel II (2007)

Ešte tupšie a hlavne omnoho menej vtipné ako part I. Jediné plus je, že si užijete trochu viac slovenčiny.

Respekt (1992)

U got the juice now man...

Once (2007)

Príbeh je to veľmi pekný, príjemný, veselý aj smutný, uveriteľný bez žiadnych zbytočných "dramatických vylepšovákov" no zároveň aj veľmi krátky. Ten koniec prišiel tak náhle, že som si ho nestihol ani poriadne uvedomiť, nie to ešte užiť a precítiť tak ako by si dozaista zaslúžil.

Madagaskar (2005)

"This sucks!".....zhrnutie + najlepšia scéne filmu dohromady(: