Smečka (2004) (TV film)

Musím byť miernejší, pretože som to videl s dabingom, ktorý mi kazil celkový dojem. (Keď vidím to obsadenie, muožem len ľutovať). Inak to bolo úplne v pohode až na pár "real" záberov, hlavne zo súbojov, ktoré tam veľmi nezapadali.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Ďalší príklad čo dokáže spraviť debilný dabing. V originále som odpadával od smiechu, s dabingom som pochyboval, či sledujem ten istý film.

Jedinečný (2001)

Jet Li dokázal, že vie zahrať dobrú aj zlú postavu zároveň, a obe mu v pohode uveríte. No to na aspoň priemerný akčňák nestačí a Statham by mal urobiť niečo s tým kŕčom v tvári.

Hory mají oči (2006)

Videl som Pach krvi a myslel som si, že je to úplna blbosť. Potom som zhliadol Hory majú oči a už sa mi to až také blbé nevidelo. V Pachu bol aspoň náznak poriadnej hororovej atmosféry a priznám sa, že občas mi nebolo všetko jedno. Aja dal radšej prednosť samoúčelnému násiliu a úchylnej brutalite. Miesto strachu som pociťoval skôr znechutenie. Sám sa čudujem, že také niečo píšem, ale toto bolo trochu moc.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Druhá polovica ma trochu prekvapila - pozitívne. Nečakal som, že to dôjde až tak ďaleko. Aj keď záver bola už samozrejme happy klasika. Keby to skončilo scénou pred nemocnicou, bolo by to určite lepšie a zauímavejšie a samozrejme kontroverznejšie, a to si predsa nemôžme dovoliť, veď stále je to len rodinná komédia.

Robot-monstrum (1953) odpad!

Toto predsa nemôže normálny človek myslieť vážne. Nejde ani tak o toho Monstera a celú podstatu tohto snímku, ale tak stupídne dialógy a vlastne celkové herecké "výkony" som už dávno nevidel. Niečo tak idiotské, že to už ani nie je smiešne (nie to ešte vtipné). No ale úplne ma dostala Ro-manova gestikulácia! Ešte dobre, že to malo len hodinu. 1* za dinosauri a cool efekty (zostrelenie rakety nemá chybu :) ...Oprava. Radšej ani jednu.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

V Cineme v recenzii odznela jedna veta, ktorá tento film asi najlepšie vystihuje: "Jak může být tolik zábavný film tak nudný?" no presne tak.

Forrest Gump (1994)

Možnože má POMO pravdu, ale tento film si plný počet jednoducho zaslúži. Ďalej by som rád upozornil na jednu významnú vec. Tou je knižná predloha. Mali ste pri tomto filme niekedy pocit, že hlavný hrdina toho za jeden mladý život stihol zažiť trochu priveľa? Omyl. Okrem tohto všetkého Forrest v knihe hrá na harmoniku v kapele, je hviezdou wrestlingu, účinkuje v hollywoodskom filme (niečo medzi Robot monster a Tarzanom), letí (s opičiakom) do vesmíru, odkiaľ havaruje rovno do pralesa kdesi v Novej Guinei, kde ho po niekoľkých rokoch (hrania šachu a práci na poli) domorodci skoro pripravia o život, v Číne sa mu podarí zachrániť topiaceho sa Maa! (áno, presne toho) a ešte plno úžasných dobrodružstiev, ktoré si našťastie už nepamatám. Jednoducho najvačšia sračka, ktorú som dočítal do konca (a to rátam aj povinnú literatúru v škole). Takže môžme byť všetci vďačný Robertovi a neviem komu ešte, že dokázali vytvoriť niečo také.

Svět podle Prota (2001)

Ostáva otázka, odkiaľ to potom všetko vedel...

Amazonka (1999) (seriál)

Pamätáte na prvú časť s ľudožrútmi? Keď si spomeniem na tú ženskú s dáždnikom a diabolským usmevom uprostred tmavého, upršaného pralesa, nie je mi všetko jedno. (pre upresnenie: Margot Kidder z Donnerovho Supermana. No hrôza pomyslieť)