Bezva finta (1985)

Jedno z najnápaditejších a najvtipnejších prepadnutí banky v histórii filmu.

Jumanji (1995)

Jeden z filmov môjho mládí. Na tú dobu výborné efekty, ktoré spolu inteligentným a zábavným scenárom majú čo ponúknuť aj teraz. A nielen tým najmenším. Modrú farbu si Jumanji určite nezaslúži.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Vsetko je to prenádherné. Pastva pre oko aj pre ucho. Ale je to nepredstaviteľne zdíhavé a občas dokonca ubíjajúce. No raz darmo, na nás mladých už platia iné veci ako pred 40 rokmi.

Olověná vesta (1987)

R.Lee Ermey na hrad! Tak minimálne toho oscara by si určite zaslúžil.

Desperado (1995)

Neuveritelná, čistokrvná, akčná podívaná! Hlavne v prvej polovici výborná zábava a veľkým plusom su výborne (Rodriguezovské) vedľajšie postavy (Marin, Larriva,Tarantino,Trejo...)

Městečko prokletých (1995)

Celkovo dosť bieda, no tie deti a najme hlavné dievča boli fakt prekliato strašidelné.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Až na zopár potrápnejších momentov je tu jedna nadupaná scénka za druhou + perfektný český dabing. Z novej vlny paródií, ktorú vlastne tento film odštartoval, a ktorá momentálne už snáď ani klesnúť nemôže, je toto jednoznačne to naj.

Přichází Satan! (1976)

Vidieť tento film pred tridsiatimy rokmy, asi by som si poriadne nadělal do kalhot. Dnes už trochu stráca na sile a údernosti, no stále má čo ponúknuť.

Účastníci zájezdu (2006)

Zbytočne dlhý, zbytočne sexistický a zbytočne zbytočný výkvet českej kinematografie. Keď budem mať nabudúce chuť na buranov pri mori, siahnem radšej po Slnku, sene, erotike...

Millennium Mambo (2001)

Nepopieram isté filmové kvality tohto snímku, ale pre mňa to bola jedná veľká nuda. Všetko som to už videl x-krát, tentoraz prezmenu so šikmými očami. A okrem toho hlavná postava vyfajčila počas filmu tak nechutne veľa cigariet, koľko by som ja nestihol ani za tri životy.