Kronika mutantů (2008)

Politicky koretkné komando sa výdáva na ďaľšiu save-the-world kind of mission a ja už len čakám, kedy niekoho konečne napadne obsadiť do podobných fresiek poriadneho Slováka! A Boh chráň keď sa nedostane minimálne do survivor top 3! Hneď by film dostal onakvejší spád. Asi si to ale budeme musieť natočiť sami. Tisícročná Včela Returns! Now more bloodthirsty than ever! Juraj už patrí do starého železa, ale taký Jakubisko Kroner by to zvládol určite. Talentu má dosť a trochu mladíckeho elánu by tiež určite priniesol. Dej bude zasadený ako inak do postapokalyptickej 5ržalky a včelu si zahrá Rytmus, ktorý v Bastardoch všeckým československým ovciam ukázal, že okrem najlepšieho repera v Európe, všestranného speváka, legendárneho brejkera, Kinga of pop, stroja na penáze a baro rai módného guru a.k.a Black Prince, je aj výborným charakterovým hercom.

Zhong Nan Hai bao biao (1994)

Na to že sa jedná o film Corey Yuena s Jet Lim v hlavnej úlohe, je tam až žalostne málo súbojov. Vlastne iba jeden úplne na konci, ktorý našťastie stojí za to. Viac sa dej točí okolo vzťahu bodyguarda a svedkyňe. Niečo na obdobu Osobného strážcu v ázíjskom balení. Zvyšok akcie sú prestrelky, kde Jet Li bez jediného zaváhania kosí jedného šikmookého padoucha za druhým, pričom žiaden nie je samozrejme schopný ho trafiť ani raz. To logicky dokáže až hlavný padouch na konci, dokonca dva krát a nadôvažok sa mu podarí aj zabodnúť rýchle-vykrvácanie-spôsobujúci trojhranný čínsky bajonet až nebezpečne blízko Jetovho srdca. Ten sa z toho ako inak bez problémov vylíže a zatiaľ čo jedno zlomené srdce (Christy Chung mňam mňam) plače na hraniciach, on si ešte z vesela zapózuje pred majestátne vlajúcou čínskou vlajkou. No povedzte deti, možete takýto film nemať radi?

Suddenly, Last Summer (1959)

Výborný herecký koncert Katherine Hepburn a Elizabeth Taylor, ktorému nenápadne sekunduje postava doktora, ktorý je vlastne sprostedkovateľom a účastníkom skelých dialógov, ale celý čas sa skôr drží v ústraní, necháva priestor týmto dvom výborným herečkám a to je len dobre. Zaslúžené nominácie pre obe. Taylor je okrem toho nádherná a očarujúca, plná vášne a sexuálnej energie, ako máloktorá iná herečka. Veľmi som chcel dať za plný počet, ale koniec, ktorý mal byť veľkolepým vyvrcholením, ma vôbec neuspokojil, takže silné 4.

Carrie (1976)

Brian Brian ty starý lišiak perfekcionistycký! Film mi ušiel tak rýchlo, že keď sa pomaly blížil záver plesu, mal som pocit, že mám ešte minimálne polovicu pred sebou. A pritom bolo necelých dvadsať minút do konca. Čiže som sa nenudil ani na chvíľu, užíval som si precízne kamerové zábery a postupne aj Sissy Spacek, ktorá ak nebola práve s vypleštenými očami zaliata litrami krvi, bola priam étericky nádherná. Musím určite pozrieť viac z jej ranej tvorby. Čo ma hneď privádza k Nancy Allen, ktorá je dokonalý cock-teaser a viditeľne si to užíva. Hlavne dokázať orálne obšťasňovať Johna Travoltu a pritom každú sekundu opakovať Billy, Billy vyžaduje už onakvejšie skills! Trochu mi len chýbala hororová atmosféra, ktorú by som prirodzene od hororu čakal. Neviem nakoľko je hororová kniha, predpokladám že dostatočne, ale vo filme som ju (tú atmosféru) nepostrehol ani za mak. Stále však príjemne strávena hodina a pol.

Xena (1995) (seriál)

Určite by ma nenapadlo, že Xena bude mať o 4000 hodnotení viac ako Hercules. Je to holt holka šikovná. Zocelená žárem bitev!

Herkules a ztracené království (1994) (TV film)

Za mladi som Herkulovi fandil o 106. Všetky úvodné filmy mám napozerané x krát a musím aj po rokoch uznať, že sú to všetko kvalitné televízne počiny, ktoré na rozdiel od neskoršieho seriálu mali zakaždým čo ponúknuť a neskĺzli do trápnosti a paródie. Ťažko teraz po rokoch rozhodúť, ktorý bol horší a ktorý lepší. Vnímam ich preto ako celok, jedno veľké dobrodružstvo, ktoré som mal veľmi rád a preto dávam všetkým nostalgických 80%.

Hon na myš (1997)

Bonton Home Video uvádí...Máloktorý film vo mne vyvolá príjemný, nostalgický pocit chodenia do VIDEOpožičovne ako práve Hon na myš. Jedna z klasík môjho detstva...Najlepšie bolo prísť v piatok, mohli sme mať kazetu až do pondelka! Ale nezabudnúť pretočit!

Sbal holku a vypadni (2009)

"Herecké" výkony sú strašné. Príbeh a konanie postáv je jedno väčšie wtf ako druhé. Našťastie je film verný svojmu názvu a servíruje fakt adrenlínovú akciu minimálne 40% celého čásu. Väčšinu z nej obstaráva výborný Daniel O'Neill, ktorý sa od 45 minúty do konca vlastne nezastaví a len beží, skáče, kope a mláti všetko naokolo. Na to aký je celý film nesmierne amatérsky, su bojové scény zvládnuté veľmi dobre. Je ich viac ako v ktoromkoľvek filme aký si dokážem vybaviť, majú výbornú, realistickú choreografiu a aj kamera a strih fungujú skoro dokonale. Na príjemne kickass GP odreagovanie by som ťažko momentálne hľadal lepší film. Plus nádherná Praya Suandokmal, ktorú snáď ešte niekde uvidím.

Sharktopus (2010) (TV film)

Tak za prvé. Kto sa odhodlá na takýto film pozrieť a čaká od toho niečo viac ako totálne amatérsku, nelogickú peachovinu, musí byť ešte viac blbý ako ten film. Ja som si to pozrel, lebo som mal náladu práve na takýto film. Čiže som rátal s odpadom, poprípade *, bez toho aby som potom plný znechutenia a rozčarovania nad filmárstvom 21. storočia, vychytával chybičku po chybičke, ktorá sa v tomto opuse vyskytla. Nakoniec to však ani nebolo potrebné, lebo po skončení filmu som bol celkom príjemne prekvapený. Je vidno, že ľudia za kamerou nie sú úplný idioti, čo dokazovali celkom schopne postrihané zábery mesta, pláží a celková práca s kamerou, zvukom a hudbou, ktorá tiež nebola najhoršia. Stačilo by trochu viac peňazí, hlavne na efekty a mohlo to mať skoro Áčkovú formu. Horšie to už bolo s príbehom a hereckými výkonmi. Keď si to tak spätne premietam, tak vlastne skoro všetci herci, až na zopár vedľajších rôl, odvádzali príjemný béčkový štandard. Eric Roberts diktoval ako sa patrí, ale to už nikoho neprekvapí, keďže je to harcovník ostrieľaný, ktorého ani 4 odpady do roka nezložia. Jeho dcéra tiež ušla, takisto ako bezškrupulózna novinárka, ktorá nakoniec dostala co proto. Najhoršie asi dopadol hlavný hrdina, ktorý sa síce snažil aby na väčšine záberov boli jeho vypracované ABSy, no ani to nedokázalo takého zdatneho kritika ako mňa obalamutiť a musím povedať, že chlapec ešte má čo doháňať. Teraz k príbehu: ...Heh. heh...Veľmi oceňujem snahu tvorcov, síce veľmi kostrbatú, urobiť si prdel samých zo seba a to štýlom: Dj on air: "So what is this Stephanie? Is this some mad experiment gone horribly wrong? - Maybe they´r doing a movie. - Oh yeah, I can see that now: Former navy seal/oceanographer is tracking down his abomination before it takes any more lives!" a na konci: "That better not jump at us again. -no, that only happens in movies" xixixi. Takisto sa mi páčil štýl Erica Robertsa, ako milujúceho otca, ktorý svoju jedinú dcéru pošle chytať na malom člne zabijácku, zmutovanú príšeru, o ktorej dobre vie aká je nebezpečná, zatiaľ čo on si vklídku popíja whiskey na obrovskej jachte. Krása. Film odporúčam všetkým milovníkom vody, šíreho oceánu, žralokov a v neposlednom rade chobotníc. Ak sa vám páčila Magická Hlbočina, Flipper alebo Lassie sa vracia, určite nebudete sklamaní!