Maximální limit (2005)

Velice slušná komedie, drama i thriller zároveň. Bylo to plné zvratů a nečekaných událostí. Končilo až pohádkově, čehož nebýt, dal bych tomu pět. Opravdu moc pěkná podívaná.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Ježíši kriste, kterápak Vy jste? Š.... by jste? ..... no jistě! Tak asi takhle nějak bych to zhodnotil a už nikdy více se k tomuhle nefilmu nebudu vracet. Hrůza, děs a běs. Dvě hvězdičky pouze za minisukýnky japonek, jinak včetně Vin Diesla na konci tupost sama.

Tristan a Isolda (2006)

Velkolepé romantické drama o válce, intricích, nenávisti, rytířích, zradě, přátelství a lásce. Tristan osyřel, jako malý chlapec a vychovával ho lord Marc spolu se svým synovcem, který ho nesnášel celý život. Vyrostl ve velikého bojovníka a stále se prohlubovala nenávist mezi Tristanem a Melotem (synovcem strýce). Tristan byl smrtelně zraněn Isoldiným snoubencem, kterého Tristan zabil a sám byl považován za mrtvého a pohřben na moři, které jej vyvrhlo u nepřátel, kde jej našla Isolda a zachránila. Oba se do sebe zamilovali, ale jejich lásce nebylo samozřejmě přáno. Isolda neřekla Tristanovi kdo je a on jel vybojovat příměří a její ruku pro lorda Marca, aniž by to věděl. Potají se i po svatbě scházeli a problém byl více, než-li malý.

Sexy Pistols (2006)

Sice velice stupidní, ale jinak i velice krásný (hlavně díky oboum hlavním protagonistkám) western. Celé se to motá okolo stavby železnice na území, kde bydlí chudí venkované a bohatá společnost jejich pozemky skupuje za symbolickou cenu a jediný, kdo s tím něco začně dělat jsou právě ony dvě krasotinky. Jedna je velice vzdělaná, z nóbl rodiny, druhá úplně hloupá z úplně chudé rodiny, ale jejich cesty dá dohromady nešťastná událost a pak už to jede na plné obrátky. Není žádný film pro zamyšlení, ale jako velice relaxační pohoda plná dobré hudby, krásné krajiny a samozřejmě krásných žen.

Světák (2006)

Příjemně strávený čas, kdy jsem hltal každičkou větu, každičké slůvko. Pravda začátek filmu byl trošičku pro mne zvláštní, tedy při prvním shlédnutí, ale nejen to mne přinutilo se na to podívat znovu a věřím, že né naposledy. V žádném případě to není film na jedno použití. Pravda komedie k popukání to není a i přesto mne pár scén dovedlo pěkně rozesmát. Je to pěkný příběh, který stojí za to vidět.

Poseidon (2006)

Jak jsem koukal, jsem asi jediný, který dal víc, než-li tři hvězdičky. Byla to opravdu rychlá jízda, která Vás nenechá ani chvilku v klidu a to, že sem tam byla nějaká chybička a nelogičnost, no přiznejme si v každém filmu se něco najde. Film ale není vůbec špatný a myslím si, že svojí úlohu alespoň pro mne splnil.

Dokažte mi vinu (2006)

Nesnažím se herce škatulkovat podle toho, co hrají. Dělá to spousta lidí a jen někteří z nich si časem uvědomí, že to je naprosto pošetilé. Nahrává tomu možná skutečnost, že jistý herec, nebo paní herečka hrají pouze jeden typ role. Potom samozřejmě je víc, než-li rozčarování, když jejich více, či méně oblíbený hrdina je obsazen do role, která je přinejmenším překvapí. Nebudu tedy dále psát o hereckém výkonu pana Marka Vincenta, jak se hlavní protagonista ve skutečnosti jmenuje. Naopak napíši pár řádek o filmu takovém. Skoro celé se to odehrává během dlouhého soudního procesu, který trval přes 600 dní, při kterém se sám obhajoval. Náš hlavní "hrdina" se Vám i porotě snaží dostat pod kůži svým humorem, nevědomostí, pohrdáním soudem, láskou (nevím, jest-li věděl, co to láska je) ke své rodině, ignoranstvím a neskonalé drzosti, až tomu i snad sám věřil. Celé to končí americkým happy-endem, až jsem vážně rád, že žiji v čechách a nemusím se tolik bát, že by tu u nás mafie beztrestně žila na úkor nás ostatních. Nám tu bohatě stačí někteří politici. Asi bych si takový film z naší současné politické scény dokázal živě představit. Jenom se bojím, že by to nebylo drama, ale horror. Jinak filmu dávám 3 hvězdičky za průměrnost. Nebylo to ani špatné, ani dobré, prostě šedá myška.

Mission: Impossible III (2006)

5 hvězdiček a to jen proto, že víc nejde. Je to opravdu radost pohledět na geniální film u kterého se ani chvilinku během dvou hodin nenudíte. Klobou dolů přede všemi, co se na něm více, či méně podíleli. Je to opravdu skvost a rád s k němu opět vrátím.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Nejsem ani tak moc příznivcem komixů, ale občas mne některý z nich potěší a tenhle byl opravdu hodně a hodně dobrý. A když se to někomu nelíbilo, ať se raději koukne na to, co se mu líbí. Viděl jsem i jedničku, i dvojku a u obou jsem usnul. Né, že by byly špatné, to né, ale nezaujaly mne. Tohle bylo opravdu dobré a na spaní jsem ani nepomyslel. Když šly závěrečné titulky, čekal jsem na nějaký přídavek.