Princ a já: Královské líbánky (2008) odpad!

Děsivé, co všechno jsou schopna filmová studia vytvořit. Podobnou zhovadilost a stupiditu jsi naposledy vybavuju v souvislosti s Pipi dlouhou punčochou. Tento snímek nestojí ani za jedno shlédnutí, protože to celé jen a jen protrpíte.

Transsibiřský expres (2008)

S odřenýma ušima 3*. Herecké výkony vyrovnané; v prostřední části skvělá gradace filmu, závěr již unylý, a hloupý. Ostatně těch hloupých scénaristických pasáží tam bylo více. Co si budem povídat. Podobné dobrodružné cesty v cizích zemích, jen ve dvou. To nikdy nevede k ničemu dobrému. A kor v zemích bývalého sovětského svazu. Navíc mne podobné stupidní příběhy upomínají na film Záhada Blair witch (kt.je kromě stupidního ještě velmi humorný a rozhodně ne děsivý). Opět musím říct, že škoda nevyužitého potenciálu.

Krvavá paní (1980)

Viktora Kubala a jeho animace jsem miloval jako dítě. A toto je moje setkání po letech s filmem respektive příběhem, který jsem celkem nedávno viděl zpracovaný od jiného slovenského umělce - Jakubiska, Bathory. Nicméně, tato animovaná verse se mi líbí nepoměrně více. A zejména pro její nadhled a vtipné vsuvky.

Život je boj (2009)

1/ Channing Tatum je pohlednej chlap. Vo tom žádná. Ale tohle byla na něj až příliš těžká role, až příliš mnoho "těžkých" dialogů a scén, než aby to v rámci svého hereckého umění či nadání zvládnul. Jinými slovy, jeho herecký výkon těžce podprůměrný. 2/ Další zklamání. Ten herec za celý film ani na moment nezměnil výraz svého obličeje, či intonaci svého hlasu. Ať mluvil v klidu, či rozčílení. Prostě ŽÁDNÁ mimika, žádná gesta. Otřesné. Takhle bych si rozhodně 1.herce ve vedlejší roli nepředstavoval. A rozhodně bych nechtěl, aby za mne takovýhle "trouba" rozhodoval, či mi dělal managera. 3/ Příběh snadno čitelný, dokonce i závěrečnou "fintu" už dopředu tušíte. 4/ Celkově musím říci, že velké zklamání, podobně jako u filmu Noční rvačka, se nekoná další super drama jako v Klubu rváčů, ani další zrození legendy jako ve filmu Rocky.

Iron Man (2008)

To je přesně ta komiksová adaptace pro 21.století. Vtipná, akční, nadupaná, strhující a hlavně.. a to mne děsí.. uvěřitelná! Robert D.jr. jim to natřel tvrdě. Kdo mi tam neseděl je Gwyneth. Trochu taková "Many Peny" z J.Bonda, či Jane, dívka ze Spidermana. Jen teď nevim jestli bych tu postavu uplně vyskrtnul, nebo nahradil jinou herečkou.

Let's Dance 3D (2010)

Proti předešlým dvoum dílů, tohle je výprava do třetího rozměru. A především díky této dimenzi je to výprava do tanečních kreací, čísel, akcí, akrobacií a super kousků. A tím to de facto celý film u Vás vyhraje či projede. Pokud budete hledat příběh, nějakou romaci jako v LD 1 či 2, pak ji nenajdete, jen v jakési zpotvořené formě. Především radikálně osekané. Protože tento snímek byl "dizajnován" jen pro oči. Pro požitek ze "street dance". A tahle linie by u Vás měla vyhrát, jinak se budete zatraceně nudit!

Smrtící úder (2008)

Slabý, slabý, hodně slabý. Jediné co bylo super, byl ledovej klid Mickeyho Rourka a jeho hlas a hlášky. Ale to bylo vše a proto tak nízké hodnocení. Protože takovýho šaška jak byl jeho parťák Richie, toho by si sebou nevzal ani největší zabijácký looser v celém světě. Navíc, to zbytečné a trapné oddalování zabití Wayna a Carmen.. Škoda toho.

Čas probuzení (1990)

Trochu mi to připomnělo Přelet nad kukaččím hnízdem. Ale jen náznaky.. tou revoltou probuzených pacientů. Celkově velice rozumně a něžně podaný příběh lékaře z opravdu pionýrských času objevování tajů neurologie, biochemie, klinické farmakologie. Skvěle a bravurně zahraná role R.de Nirem, především momenty s projevy předávkování antiparkinsoniky. Dojemné, jak člověka opravdu donutí zamyslet se nejen na podobnými lidmi, o kterých si myslíme, že jsou divní a třeba doopravdy žijí někde uvnitř sebe a nemohou se "probudit". Však zamyslet i nad obecným smyslem života, nad elementárními věcmi, které nám přijdou tak všední, běžné, automatické, až na ně úplně zapomeneme.. vytěsníme..To co je pro někoho zázrak,něco nedosažitelného, je pro jiného věc obyčejná.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Příjemná oddechová romant.komedie, která by rozhodně měla být shlédnuta ve dvou. Definitivně ano! Matt.McC.podává svůj standartní výkon,který řadím mezi ty lepší mezi hollywoodskými hvězdami. Akorát mi k němu vůbec neseděla J.Garner. Absolutně sterilní dvojice. Navíc od filmu Přes noc třicítkou snad ještě více zhubla a její propadlé kachektické tváře působí velmi odpudivě. Co se týče vlastního duchařského nápadu..podobných "bilancujících" a "dosvéhonitranahlížejících" filmů už tu pár bylo, takže mi to vlastně ani nepřišlo zas tak originální. Spíše vtipné, resp.jiskřička nadhledu.

A co když je to pravda? (2005)

Strašlivě roztomilé, jemně komické a rozhodně romantické a nechyběl tomu nadhled :-) /mám na mysli toho kluka z knihkupectví, který měl dar vidění duchů aj../. Celkově hodnotím kladně positivní nádech celého filmu, který se dle celkem starého dobrého klišé ke konci zhoupne, že skončí špatně.. ale co by čert nechtěl, resp.Hollywood, koná se na samý závěr happy end jako prase :-)