Jak vycvičit draka (2010)

Od filmu Up! (Vzhůru do oblak) ještě neuběhla tak dlouhá doba a helemese!! Je tady další strašně zábavný a dobrodružný animáček, který mně vzal! Bravo! Skvělá animace, skvěle podaný (i když celkem banální) příběh, moc hezkej černej drak, hlavním hrdina jdoucí si vou cestou navzdory osudu i celé vesnici. A celé zakončené happy-endem. No co byste více chtěli od positivně laděného rodinného filmu? Už se těším,až bude CZ dabing (snad ho zase nějak moc nezmrší..),abych to mohl pustit svému 3letému synovi.

Machete (2010)

Velké,velmi velké zklamání. Na co si budem hrát? Točit akční filmy v podobným retro stylu, alá Desperado.. to už mne nebaví delší dobu. Nemám nic proti Rodriguezovi, ale jestli chce točit filmové pocty každému hrdinovi stříbrného plátna, děsím se, co natočí pro S.Seagala, s ním v hlavní roli. Tohle byl velmi pozérský a následně nudný snímek, který nezachránilo ani obsazení známými obličeji. To co fungovalo v Desperadovi a Planet terror - kterou člověk bral jako parodii - tak tady prostě nefunguje. Mám pocit, že se chtěl vyrovnat filmu od Slye, Expendables.

Na nože! (2010) (pořad)

Zdeňkovi to ne úplně sedí. V pořadu Ano,šefe! to byl pan kuchař, co se zapojil, a ukazoval lidem, jaký blafy se vařej v českých hospodách a že lecos, za co člověk vyplajzne velký peníze, je vlastně velkej podvod. V týhle šou, je to doopravdy o "vycepování" a nalezení všestranného kuchaře, mistra, což na jednu stranu může znít zajimavě, na stranu druhou je to proti původnímu pořadu se Z.P. relativně nuda.

The Collector (2009)

1/ Hned na zkraje velmi kladně hodnotím nenápadný začátek a následně celkový velmi depresivně, tísnivě a bezvýchodně laděný průběh a i konec. 2/ Herecký výkon Joshe Stewarta, velmi nadprůměrný! 3/ Dochází tady mezi ostatními hodnotiteli ke srovnávání s filmem Saw. S čímž ne úplně souhlasím. Podobnost vzniká doopravdy jen v souvislosti s rozestavováním pastí a následně bestiálním chováním "sběratele". Jinak pohnutky jeho chování jsou někde úplně jinde než u Jigsawa. Mimochodem v rámci pastí to bylo celkem zábavné, protože takhle RYCHLE a umně nastavit pasti. No pane! To by nezvládl snad ani ten nejlepší iluzionista. A podotýkám bez hluku! 4/ No a na závěr, to co by mělo horror dělat horrorem, je podle mne vyvolání strachu, úzkosti u diváka. A myslím, že tento snímek toto splnil do puntíku.

Druhý tah pěšcem (1984)

Tomuhle snad nemohl věřit ani autor předlohy. Neskutečně ubohé. Špionátoři. Konspirace. Super auťáky. Posedávání v bistrech. Několika set korunové útraty :-) Usvědčení na základě filatelistické stopy. Neuvěřitelné! :-D

Skippy (1992) (seriál)

Nejde hodnotit něco, co se z původním seriálem, který si pamatuji z dětství nedá srovnávat. Podobně jako Souboj Titánů z let 80.tých a z roku 2009. Nebe a dudy. A Skippy 1992 to těžce projíždí v typicky australském stylu. Hloupé dialogy, hloupé zápletky a příběhy, hloupé chování herců. Nemám nic proti dětským seriálům, ale copak to musí být doopravdy taková stupidita?

Zmizení Alice Creedové (2009)

Komorní, relativně poklidně plynoucí věcička, která především ze začátku vypadá velmi věrohodně, a člověk by se snad i těšil, že to tentokrát s tím únosovým filmem vyjde. Jenže ouha! Vše je jinak. A na scénu přicházejí scénaristické kousky a výmysly a zápletky a s tím samozřejmě spojené nesmyslné dějové zvraty a bohužel i nelogické chování hlavních protagonistů. Já něříkám, že to nejde, resp.nešlo zkousnout.. ale já měl doopravdy pocit, že určité situace, jsou doopravdy přitažené za vlasy! Homosexualní podtext mezi únosci? Podlý "masteplan" jednoho z nich? Nebo snad milostná expartnerská zápletka s unesenou? Uff.. a já doopravdy věřil, že se to únoscům tentokrát "nepodělá".

Repo Men (2010)

Doopravdy jsem čekal něco více, něco lepšího, něco akčnejšího, něco více jako Minority report. Něco, co by doopravdy splnilo mé očekávání, naplnilo přání velkého potenciálu, velkého sc-fi námětu. A co jsem dostal? Jen rutinní, banální zápletku o dlužnících, nehorázných požadavcích bank, obchodu s orgány, a pro mne záhadné bezbolestné a co navíc, někdy i za živa prováděné odběry orgánů, kdy hrdina jen zatne zuby, aby vydržel, když mu jeho partnerka jezdí čtěčkou čárových kódů v břiše, resp.hrudníku? To snad néé.. Houpat nás můžou, ale ne dělat kotrmelce. A pokud si chcem hrát na vážný sci-fi thriller, pak se vším všudy, a nikoli s prvky parodie. A nezachrání to ani charismatický J.Law ani jeho trochu raplý kolega Forest. Ne, ne.. tam kde Minority report nabíral dech, ke strhujícímu a uspokojujícímu závěru, se tento "drajv" vytrácí zhruba v půlce filmu a pak už se to hlemejždím a nudným tempem vleče ke konci.

Predátoři (2010)

Jen průměrná akční podívná, na které jsem zejména ocenil, že se vrátila "ke kořenům" - dějově mi to velmi připomnělo atmosféru Predátora s Arnie Schwarzenegrem - a celou "sérii" předsi jen posunula zas o kousek jinam, na jinou planetu a do očekávání dalšího pokračování. A právě proto říkám, že "jen" průměrná podívaná.. ono ruku na srdce, co byste chtěli na zabíjení s predátory vymýšlet inovativního? Dlouhé břitvy na předloktích zůstaly, i střílející elektropušky na levém rameni. Z postavy predátora se stává jakýsi "archetyp".

Nekonečná - nevystupovat (1978)

Krásné vzpomínky na dětství, a na nenáročný film, na herecký koncert v té době velmi populárních Lasici a Satinského. I po letech si člověk vzpomene na skvělé melodie a písničky. Oddechovka, jakých se už v dnešní době točí zoufale málo, respektive vůbec..