Hrdinové (2006) (seriál)

2.11.09 - Podařilo se mi sehnat celou první a druhou sérii a uplynulý víkend jsem koukal jen na bednu a byl napjatej, jak se bude dále a dále rozvíjet zápletka v současnosti, budoucnosti. Neskutečně poutavá seriálová scifka, kterou musím velice doporučit, především v rámci dějových zvratů a fantasie příběhu. A to v současné době už běží třetí a čtvrtá série! Jen se trošku obávám, aby nešly kvalitou dolu, podobně jak tomu bylo u seriálu Ztraceni.

Poslední skotský král (2006)

J.McAvoy mne prekvapil ve filmu Wanted, a nyni retrospektivne objevuji a zjišťuji, že jako herce jsem ho měl objevit daleko dříve! Skvělej hereckej výkon, role mu sedla. F.Whitaker taky slušnej, ale na Oscara to asi nebylo. Příběh zpracováním zajímavý, postupně gradující. Klidně bych si odpustil ten pseudo"happy end", kdy jsme se dozvěděli, že ugandský diktátor zemřel v azylu.. celý snímek, mohl klidně zůstat na dostatečně depresivní hladině, kdy se doktorovi podařilo uprchnout. Líbí se mi ony pohledy "zevnitř". Kdy víme, de facto z první ruky, jak to s těmi diktátory je, a že jejich mysl je opravdu "dětská" a krutá.

Superman: Soudný den (2007)

Bavilo mne tohle volné pokračování příběhu o Supermanovi. Hlavně nebojácnost tvůrců, přijít s tím, že pan S. jde zabít a že to není až zas taková věda. Samozřejmě každý čeká a čekal reinkarnaci.. No a tím pádem "happy end" zaručen.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

J.Travolta průměr. D.Washington průmer. Ostatní herci podprůměr. Jedná se o remake filmu z r.1974. První půlka filmu.. něco na způsob psychologického dramatu. Druhá půlka se rozjela.. Ale zas rychle zhasla, po trapné a snadno čitelné zápletce, resp. plánu Bé. U mne to jako akční krimi thriller rozhodně nefungovalo. Občas se prostě stane, že remake se nepovede. A že to nezachrání ani hvězdné obsazení. A tím pádem, platí obecné tvrzení, že všichni herci si občas zahrají v nějaké "blbině".

Moon (2009)

Dost depresivní na můj vkus.. a ze začátku se ten film tak vůbec netvářil. Rozhodně filmová sci-fi událost roku 2009. Po Sunshine, který mi tento film připoměl svými interiéry, stísněnou atmosférou, je tohle další "drama" či thriller ve vědecko-fantastickém hávu.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Bavi mne na tom to, ze se snazi lidem pomoci, poradit, inspirovat, vylepsit. Nekdy je az sokujici videt, co v hospode povazuji za jidlo a kvalitni sluzby a samozrejme nasledne s tim spojenou ochotu se nejak zmenit. No a druhá série, přináší mraky nezapomenutelných hlášek.. "vývar silný jako noha vod kulečníku :-D".. Pan Pohlreich je pan kuchař a na nic si nehraje. A to mi od něj přijde super férový.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Tak dětem, bych tento snímek jistě nedoporučil, protože postavička čarodějky, co vám chce místo oči přiší jehly.. uff.. to je mazec docela! Vynikající fantasie scénáristy, jakoby předělaná Alenka v říši divů, místy slušně horrorová a napínavá. Po delší době, jsem se u pohádkového filmu bavil od začátku do konce.

Číslo 9 (2009)

Smíšené pocity.. jsme vrženi rovnou do děje.. pomalu nemáme tucha co se děje a dozvídáme se to postupně.. že ty legrační postavičky mají svůj význam.. Že byly myšleny jako určitá forma "reinkarnace" života na Zemi,a že pouze všechny dohromady dávají smysl. Celkově velmi zvláštní pohádková, vizionářská, apokalyptická scifka s "happy endem"... A snad i možným pokračováním??

Ať vejde ten pravý (2008)

Tak tohle je těžkej políček pro film Twilight, který se také pohrává s myšlenkou upírů mezi námi, a jejich "začlenění" do společnosti.. Strašně zvláštně a poklidně natočený. Rozhodně bych ho nepřiřadil k žánru horror.

Gamer (2009)

1/ Natočeno velice zvláštním způsobem.. rychlej střih.. sekané přechody.. zrnění.. zvláštní náhledy kamery.. ČB.. sepie.. berný obraz.. 2/ půlku filmu jsem pořádně nevěděl "vo co gou"..?! Co je realita a co skutečnost.. Co je hra.. Což docela vadilo, že se člověk s myšlenkou koupené živé loutky, chytne až ke konci filmu.. 3/ Nač tolik slangových výrazů a nadávek..? Jako póza? Jako že to je drsnej film?