Juno (2007)

Takhle citlivě natočenou komedii s hořkosladkou příchutí jsem už dlouho neviděl. I nějakou tu slzu vehnala do oka. Moc moc pěkný a celkem uvěřitelný realistický pohled na to, jak to asi chodí v 16ti letech. Sám si nedokážu představit tu neuvěřitelnou pragmatičnost hlavní protagonistky. Ten klid, s jakým napsala adoptivní matce: "If you´re in, i am in..". I potom všem co se kolem ní dělo. Emotivně velmi silné a rozhodně stojící za ještě jedno zhlídnutí.

Mechanik (2004)

Docela schíza, jak se lidská mysl umí/neumí vypořádat s nějakou událostí.. Obdivuji, co Christian B. udelal se svým tělem pro tuto roli. Velmi působivé..

Čtvrtý druh (2009)

Zajímavé zpracování.. dokument.. příběh.. LIVE vyjádření herců.. autentické záběry, které ve chvílích, kdy došlo k mysteriózním událostem plynule navazují na ony autentické záznamy.. a režisér ani scénárista nenechávají nic své obrazotvornosti; vše má být doopravdy a nechat rozvinout fantasii diváka. Herecky jednoznačně vyčnívá Milla J. a postava šerifa. V rámci žánru, rozhodně vyčnívající, a rozhodně jeden NEJ z řady podobných snímků, které si jen hrajou na "BUBU" atmosféru.. mám na mysli Paranormal activity, Deník mrtvých, Blairwitch project..

Orphan (2009)

Ten film mi připoměl některé jiné filmy v náznacích.. Vygradování domácích neshod, polotupej manžel, zlověstný plán, mírné nelogičnosti.. A rozhodně pocit otevírající se kudly v kapse z malé černovlasé holčičky, která zaslouží obrovskou pochvalu za perfektní herecký výkon. Fakt klobouk dolů!

Deník mrtvých (2007) odpad!

Sorry, ale tohle se fakt nepovedlo. Země mrtvých mne bavila. Úsvit mrtvých mne bavil. I Cloverfield mne bavil. Ale tohle.. Tohle mi prislo jako fajn remake na Zahadu Blair witch.. Špatný.. od kamery.. přes trapně již dopředu předvídatelného děje.. rádoby avizované hrůzostrašnosti.. až po otřesné herecké výkony a průpovídky.. čekal jsem něco originálního. Hrůzostrašného.. Ale dostavilo velké zklamání a vymlouvavé pohledy mojí manželky, kterou to taky nebavilo. Protože nebylo co k pobavení, k vystrašení..

Invictus: Neporažený (2009)

Neznám dějiny republiky JAR, a nemám tudíž sebemenší tušení, zda se toto doopravdy stalo. Zda Nelso Mandela opravdu tímto způsobem ovlivnil resp. inspiroval tým rugby JAR. Vadilo mi, však, že film staví toto politické vměšování do "normální" roviny, jakoby bylo v pořádku, že president tímto způsobem použije rugbyový tým jako politickou zbraň. Což musím říct, že v půlce filmu přestalo vadit. A já jsem se na konci doopravdy radoval s jihoafričany z vyhraného zápasu. Stejně si myslím, že celý tento příběh šel postavit více ve sportovní, než politické rovině. Ale odpusťme to Clintovi. Povedl se mu tentoráte slušný kousek. A ač je tématicky úplně jinde, asi se nad předešlé kousky slávou nepovznese. Ať již Million dollar baby, Gran Torino, Changeling.. Herecky bych rozhodně pozvednul Freemana. Kdo vadil a přitom je to můj oblíbenec byl Matt Damon.

Strašáci (1971)

Dustin Hoffman jak ho moc neznám, ač vím že herecký potenciál má. Zprvu poklidný průběh příběhu mladého Američana na britském venkově, zhoustne na vrub vyřizování si účtů na vlastní pěst. A David se zachoval, jako správný "amík". Můj dům, můj hrad. A že se bránil statečně. Musím pochválit naprosto skvělé vygradování celého filmu, které opravdu kulminovalo v poslední třetině a končilo několik máo vteřin před koncem. Takto agresivitou a brutalitou prodchnutý film by bylo nemoudré nevidět. Rozhodně vypovídá o tom, jak se k sobě lidi chovali kdysi.. a jak se bohužel chovají i teď.. P.S.: Připomnělo mi to náznaky film Eden lake.

Černej Dynamit (2009)

1/ Co to je za divnej styl, kterej razí amíci? Točit všecko s dvojitým obrazem v jednom záběru? Podobně mi to celkem vadilo i ve filmu Bitch slap. 2/ Naivní, přehrávané a afektované herecké výkony. Jakobych koukal na konkurz na konzervatoř DAMU :-) 3/ Hudba v pozadí nenápadně podsouvá starého dobrého Johna Shafta.. 4/ Akorát to, co v Shaftovi šlape celou dobu, tak v tomto snímku začne být po 10ti minutách vtipné, 15cti trapné a 20ti nekoukatelné. A člověk se rozhoduje, zda to je akční komedie, či parodie.. Nevim.. Takže dvě hvězdy jen proto, že jsem se bavil o něco málo více než u Bitch slap.

Pevné pouto (2009)

Ač jsem váhal, nakonec jsem dal 4*. Právě kvůli hře s emocemi, kterými především v druhé půlce filmu P.Jackson nešetřil. Zajimavý pohled na svět "mezi" nebem a zemí. Velkolepý. Nádherný. Zaujal mne už jen z toho důvodu, že to nebylo další duchařské pobíhání kolem nás. Rozhodně bych nezařadil do charakteristiky filmu horror. U mne to šlapalo jako velmi slušné drama/thriller.

Bitch Slap (2009) odpad!

No to si snad ze mne delate legraci! Takovouhle blbinu jsem opravdu necekal.. To není žádný akční film, ale série striptýzových a lesbických scén :-) Flashbacky jsou pod "pseudotaktovkou" nějakého rádoby napodobitele Rodrigeze. Takže kdo s hodnotitelů psal, že je to jízda, tak ano, souhlasím.. ale jízda do pekel kinematografie, bez hereckých výkonů a bez nějakého pocitu spokojenosti po dobrém filmu.. Jediné, čeho si na filmu lze cenit, je ten minimalismus, s jakým veškeré scény natočili jen někde na poušti u karavanu :-) zbytek udělal PC.