Ctihodný občan (2009)

A opravdu! Po "klišovitém" úvodu, se "to rozjede". A já dokonce lituji,že se to nerozjelo daleko více a déle.. ale to už by sme tu měli další pokračování filmu The Punisher :-) A to jstě nebylo úmyslem tvůrců. Každopádně důkladná promyšlenost Clydových výchovných lekcí, bych si dokázal představit nejen na filmovém plátně, ale mnohdy i v realitě.

Smrt čeká všude (2008) odpad!

Já nevim, z čeho jsou tady všichni tak nadšeni? Že to natočila ženská? Ženský pohled? To si děláte srandu? Copak ve válce umírají ženy? Vojandy? A že jsem si nevšimnul.. Takže jakýpak pohled ženy na válku??? Odkud? Jak? A proč? A s jakým pověřením? A tím pádem vznikne neskutečná nuda a fantasmagorie a rádoby realistické podání toho, jak to doopravdy chodí. Podobný "já jsem hrdina" akce sedí opravdu ve filmech s Brucem Willisem, a zmíněný natvrdlý vojáček, by jistě po jedné své "hero" akci dostal v US Army padáka nebo aspoň půl roku v báni. Což bych mu ostatně velmi přál a již nikdy bych ho k bombě nepustil. Takže prosím, brzděte své nadšení a ještě jednou se prosím zamyslete, co nám tento řekl chtěl sdělit?! Příběh to nemá. Dokument to není. To, že se to zakládá na realitě, myslím tím, že v Iráku opravdu existuje bomb squad. Není to pohled vojáků na každodenní život. A tím pádem to nenmůže být hodnoceno jako "válečné drama". Protože nic dramatického se tam neděje.

Přenašeči (2009)

1/ Proč furt ty vzpomínky z minula..? Hlavně na konci filmu.. to mi k tomu nějak nesedělo.. Chápu, že to mělo skončit depresivně, smutně.. ale proč zrovna typem "rozbite" bratrske lasky a vzpominek na dětství..?? 2/ Ty rukavice a nesednoucí velké rukavice.. opravdu slušněj nesmysl.. Divim se,že to díky té extrémní virulecni, kterou vzpomínali na začátku filmu nedostali okamžitě všichni.. Trapnej prachovej respirátor doopravdy nestačí :-D 3/ Proč si parta zdravejch lidí vyjela na "vejlet" na pláž? Přes celou zemi? Zajímavá idea na postapokalyptické pseudoexploitation.. 4/ Vykreslení postav slušné. Jistě.. Za zákeřná mrcha jim neřekla, že se nakazila.. ač měli pravidla.. Nicméně, že bych si z dějové linky nějak "cvrknul" a hodnotil, jak to bylo skvělé drama.. No tak to doopravdy ne ;-) Doporučuji všem nadšeným "dramatikům" shlédnout film In the bedroom. Ať viděj, co je to drama. 5/ Jinak pro mne díky mnoha invencím - apokalypsa, drama, ... - je tenhle film těžko zařaditelný.. Na podobný si nyní nevzpomenu.

Symptom Pandorum (2009)

Děsivé! Prostředím a stísněnou atmosférou mi to připomělo film Moon a námětem knihu od Briana Aldysse - Non-stop. Neboli kolem a kolem.. další apokalyptická vize naší Země, resp. to, jak dojde k záchraně/zničení lidské populace. A opět jako ve filmu Serenity se objevují geneticky zmutovaní zmetci.. a vše dokupy s podtextem psychického narušení posádky vesmírné lodi, v rámci opakované dlouhodobé hibernace hodí tento, pro mne, dechberoucí sci-fi snímek.

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Jelikož jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu, byl jsem velmi překvapen z rychlého vtažení do děje.. Anděl.. Útok na město.. chlapec Shinji, který okamžitě prokáže své schopnosti.. No a následně další a další spletitosti, které se snad dozvím v dalším pokračování. V rámci žánru pecka. Především, kvůli nemilosrdnosti, s jakou si japonští tvůrci zahrávají s fiktivní budoucností lidstva.

Bratříček a sestřička (2008) (TV film) odpad!

Toto opravdu není pohádka, která by patřila mezi ty vydařené. Otřesné herecké výkony, stupidní scénář.. Připomíná mi to práci produkčního týmu kolem seriálu Lensen a spol. .. A to opravdu bolí, takhle zprznit pohádkový příběh.

Avatar (2009)

1/ Jak to tak sleduji, procentulni hodnoceni Avatara v prubehu tydnu klesa :-) Zajimave.. Na film jsem se moc moc tesil, po nekolika letech opet do kina a stalo to za to! Sice sem si musel prvnich cca 30min zvyknout na "hloubku" obrazu, ale pak uz mne Pandora pohltila. Zpetne receno.. bych na to sel znovu. Uz jenom kvuli uzasnym zaberum dzungle, zvirat, celeho dobrodruzstvi.. behem ktereho jsem se pristihnul, ze se usmivam.. mimodek.. jak je clovek fascinovan tim,co vidi, co vnima, jak je to uzasne a nove.. Pribeh je jednoduchy, ale to clovek tvurci opousti, oplatkou za to, jakym novym zpusobem je mu podavana realita pribehu, vizualni.. dale v rovine "mysticke", kdy je videt, ze Cameron mel do posledniho brouka promyslene, jak planeta zije, dycha, principielne funguje.. a diky promyslenym zaberum, do posledniho puntiku vydetailovanych. 2/ Herecke vykony.. no na hrane snesitelnosti.. vice hrali modre animovane figurky, ac "jakoby zive".. 3/ Delka filmu.. diky sve uchvatnosti, akceptovatelna. 4/ Ekologicka agitka? Toto slovo, se neustale objevuje ve spojeni filmem Avatar, a zajimalo by mne, ktery zoufalec, si tenhle nesmysl vydedukoval v hlave.. J.C. to urcite nebyl a ja ten pribeh takto rozhodne nevnimal.. 5/ Podle mne Star trek je filmovou udalosti roku, ale diky Avatarovi, zacinam byt "nalomeny"..

Elitní jednotka (2007)

Rozpačitý a neurčitý začátek, ale od půlky už to je jednoznačně super jízda, takové "vyprávění" o tom, jak to bylo v naší jednotce. Místama sice ideově přitažené za vlasy, ale jinak to asi nejde.. na hrubý pytel, patří hrubá záplata. A není potřeba si to nijak přibarvovat. Pokud budeme tolerovat byť i malé ilegální věci.. takové to pohulení travky apod.

Dogma (1999)

Po stránce příběhu, nápadu na zápletku a dialogů, to nemá chybu, a byl jsem fascinovanej, jak obtížná témata lze nacpat do filmu s humormým podtextem. A tyto zmiňované věci jsou tahounem celého filmu, protože té stránky komediální z mého pohledu bylo pomálu. Spíše mi to připadalo jako parodie.. kor´ s postavami Jaye a Mlčenlivého Boba. A je dobré vědět, že hvězdy spolu kamarádí a že se tady sešlo mnoho dobrých a známých herců!

Zkáza Ecobanu (2003)

Vizuálně moc moc pěkné, ale viděl jsem lepší anime.. trochu mi vadily ty "jakoby 3D" animace.. a věci v popředí.. kdo viděl, asi pochopí.. Co vadilo hlavně, byla přílišná poetičnost celého příběhu, díky které snímek působí unyle.. a divák, natěšený na akční podívanou, najednou dostává pouze jednu 5ti min. bitvu na závěr filmu..