Dokonalý únik (2009)

Ač jsem si až do půle filmu říkal, co jsem si to pustil za nesmysl.. vydržel jsem.. a vyplatilo se.. druhá půlka opravdu struhující.. popírající vše, co jsme se o postavách, které "by měly být v ohrožení" dozvěděli..

Vzhůru do oblak (2009)

Jednoznačně pecka! Podobně mne naposledy z kreslených filmů vzal Bolz nebo Úžasňákovi.. a asi bych vzpomněl i na jiné.. Super rodinný film, který pobaví, dojme, "poučí".. prostě výborná směsice ¨či filmová všehochuť vsazena a namíchána v ideálním poměru.

Apocalypto (2006)

To že se Mel Gibson vyžívá v brutálostech a řekněme bestialítách, již víme s filmu Umučení Krista. A ani nyní o moc nepolevil, a relativně bez servítků nám naservíroval předzvěst válečného tažení španělů, proti Mayské civilizaci. Mám na mysli konkrétně bojové scény Mayové vs. domorodé kmeny a následně skvěle akční úprk Jaguáří tlapy. Musím pochválit, za skvěle stylizovaný a hlavně časově umístěný příběh mladého lovce a jeho kmene, těsně před vyloděním.. Opět ten fatalismus.. jak ani netušíme, že naše lidské osudy se ubírají cestami, o kterých nevíme a které nemůžeme ovlivnit.

Oko dravce (2008)

1/ Reminiscence na film Nepřítel státu, Odposlech, Bournovo ultimátum. 2/ Zajímavá dvojice hlavních protagonistů, muže a ženy. 3/ Herecký výkon S.LaBeoufa opět nezklamal. Líbil se mi v Disturbii a tohle mu taky sedlo. 4/ Celkem dost reálné nebezpečí toho, že podobný počítač již na světě existuje. 5/ Velmi slušně a svižně, ale nenudíce, plynoucí akční jízda.

Halloweenská noc (2007)

Zmatek nad zmatek.. nemám nic proti filmovým adaptacím komiksových předloh, ale tohle podle mne bylo mimo.. bez souvislostí.. bez návaznosti, kterou člověk musel až usilovným sledováním pochopit.. a že bych tento film hodnotil jako horror..?? To snad ani neee... spíše parodie, kterou člověk zhlédne.. a již nikdy vyhledávat nebude.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

1/ Copak každej kolem Belly se stane nejakou příšerou ze záhrobí? Příště nějaký zombie nebo tak? Neskutečná blbina.. 2/ De facto 4/5 filmu člověk kouká na zcela unylé a ubohé zpracování rádoby "romantického" vztahu Belly a Eda. Trapně natahované dialogy milenců. A do toho zápletka s partnerským trojúhelníkem, s vlkodlakem.. Otřesné.. 3/ Kladně hodnotím těch pár, ale opravdu páááár akčních scén. A proto jedna hvězda.. 4/ Knižní předlohu jsem nečetl. Kéž by byla alespoň o 100% lepší než film. S Harry Potterem to tak bylo, tak snad i tohle si najde svoje fanoušky.. ale ne filmové.. 5/ Celkově film působí velmi velmi pateticky, trapně.. hraje si na něco co není.. ani horror, ani teenage movie.. prostě trapas.. :-(

2012 (2009)

Skvělé efekty! To rozhodně ano. A proto dávám dvě hvězdy. Nicméně jinak mi to přišlo jako velká slátanina filmů Den poté, Knowing, Armageddon a Drtivy dopad.. se všemi neduhy.. předvídatelnost, hloupá nelogičnost, patetické kecy, přitroublé scénáře.. Nicméně.. co se asi na tomto tématu dá vymyslet..

Glimmer Man (1996)

Otřesný.. Seagal tam delal jen veletoce rukama pred sebou.. a zas ty jeho kobercoidní saka... navíc jsem to viděl na TV Nova s šíleným dabingem, který potlačoval ruchy ve filmu, takže to byla jakási studiová nahrávka mluvících herců, pohybujících se v bezzvučném světě..

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Tak tohle není políček! Tohle je po filmu Let the right one in dalsi deklas pro film Twighlight - ktery se jiz v teto chvili da zaradit mezi teenage odpad. Naprosto skvele zvladnute tema - " jak dostat upíra do současnosti, aby měl kamarády i nepřátele".. A velice kladne a prekvapive hodnotim vykon Amandy Seyfried. Naposledy si ji pamatuju ve filmu Protivny sprosty holky. Ale jeji nynejsi herecky vykon, je velmi kultivovany, dospely a myslim, ze se nam tu klube dalsi mlada hvezda.

Grotesque (2009)

Použiju svoje oblíbené slovo.. "pitoreskní".. :-) Protože, tohle horror byl, o tom neni zadna diskuse.. nicmene.. takhle zvlastne.. jakoby usmevne.. a pritom hruzne natoceny hororac, jsem delsi dobu nevidel. Jestli nekdo z pritomnych zavzpominal na Saw a Hostel..jste vedle.. tohle sice mozna naznakem nejakou inspiraci ma.. ale jinak si jde naprosto svoji cestou..