Penelope (2006)

James McAvoy je podle mne vychazejici hvezda v ramci svetove herecke spicky. Tahle role mu sedla naprosto skvěle. Zase jiná poloha pro něj, na rozdíl od filmu Wanted. Jinak, nevím proč, ale tenhle film se zrovna v tenhle den, strefil do mojí nálady, takže takhleta pohádková romance, mne fakticky okouzlila, podobně jako mnoho další přede mnou. A nejspíš si ho s manželkou pustím ještě jednou, protože v rámci atmosféry, příběhu, to nemělo obdoby.

V zajetí rytmu (2007)

Tento film se jako "drama" hodnotit nedá! Vždyť to ani nebyl film s klasickém slova smyslu. V Let´s dance - jak tady někdo vzpomínal - byla alespoň nějaká zápletka. Ale tohle? Mne to spíš přišlo jako sonda do zákulisí mladých hudebníků. A docela nudný a velmi předvídatelný. Jednu hvězdičku dávám jen díky tomu, že reggaeton je jeden z mých oblíbených žánrů a na snímek jsem de facto koukal jako na videoklip na MTV.

Yes Man (2008)

Slušná oddechovka a Jim Carey opět v další poloze, ve které se mi líbí. Tedy že mu sedí nejen čistě komediální - Blbý a blbější - a nebo čisté "vážné" role - Číslo 23. Tohle je přesně tak něco mezi. S nadhledem a neurazí.

Poslední vyvolený (2007)

Další z filmů, které díky nápadu a scénáři mají velký potenciál, který ovšem není využit. A to je opět veklá škoda :-( Líbila se mi zápletka posledního spravedlivého na světě, trochu mne to upomnělo na Šifru mistra Leonarda. Líbilo se mi že do toho nepletli nějaká zaříkání a temné síly. Prostě relativně realisticky podaná sekta, která chce vyvraždit "vyvolené".

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Opět důstojné pokračování! Nezklamalo! A líbilo se mi, že se člověk tentokrát mohl více ponořit do atmosféry ghetta Okrsku 13. A to samozřejmě ovlivní sledování celého filmu, který najednou dostává nádech pohádky, boje dobra se zlem, pohádkových parcourových skoků a akce co by hrdlo ráčilo.

Východisko (2006)

Tak já nevim.. Úplně jsem se nenudil, ale tenhle žánr, film, měl větší potenciál. Takhle mi to přišlo, že to natočila banda znuděnějch švédů, co nevěděla co s penězma. Dokonce jsem pochválil i "temnou" zápletku, kdy se ukázalo, že hl.hridna, není zas takovej chudáček, jak se snaží film říct. Jen to tempo, ty gradace..

Okrsek 13 (2004)

Jako scénáristicky nesmysl jako báň.. :-) To jako ruku na srdce, ale podobný "sektování" a stavění bariér v Paříži.. To není fikce ve stylu Equilibria. Musím pochválit skvělé "hopsací" scény, ne nepodobné těm z Casino Royale a dvojfilmu Yamakasi. Přesto.. slušná oddechovka.

Nejhorší obavy (2002)

Neco na zpusob Peacemakera, akorat hl.protagoniste maji oba "koule" :-) Film slušně šlape.. akorat.. podobne jako spousta jinych.. mne rozciluje, jak je vykreslena byrokracie a "nenaslouchani" podrizenym, pokud se neco deje.. Proste situace, kdy nekdo krici "Bacha, bouchne to!!!" a jeho nadrizenej... "Ale prt.. " :-( Tohle je nešvar, kterej by se dal z amer.kinematografie vymýtit.. Ne snad?!

Peacemaker (1997)

Taková divná dvojice.. Clooney.. Kidman.. Ale ve filmu to tak zvlastne funguje.. ze mi to pripomina Flynna Carsena v moderni dobe :-) Kazdopadne film i po nekolikatem shlednuti funguje.. Pozn. Trochu mi to pripomina i film Sum of all fears.. Nejhorsi obavy..

Nepřítel před branami (2001)

Bohuzel jen prumerne hodnoceni, protoze mne v prubehu filmu neskutecne rozciloval AMERICKY PRAVDIVY pohled na to, jak rusti vojaci skakali do kulek.. a padali jak hrusky k zemi.. a do toho zezadu jejich velitel solil ze sve pistole, pokud chtej ustupovat.. roznaseni letaku po fronte o Zajcevovi.. a podobne nesmysly.. :-( A to v mych ocich cely film shodlio..