Panic je nanic (2006) odpad!

Tohle jsem tehdy s manzelkou ani nedokoukal.. Ty dialogy.. ty situace.. proste trapas nad trapas ke zbliti.. Pardon pane Ivo Machracku.. Ale tohle byl a je hodne spatnej film.. :-(

Nuda v Brně (2003)

Nelibilo.. nepomohla tomu ani CB metraz.. nepomohl tomu ani idiotsky vyrazy v oblicejich hl.protagonistu.. A jestli na tom nekdo neco shledaval ftipnyho.. ja ne.. :-(

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Zadna hvezda.. Babica otresnej.. ale obcas je tam dobrej recepis.. ;-)

Výplata (2003)

Skvělej nápad, s úpravou paměti, nahledy do budoucnosti.. a následnými problémy s tím spojenými, pokud se jedná o nějakou nekalou vec.. Tohle Affleckovi sedlo.

District 9 (2009)

Nejenž mám slabost pro sci-fi, ale především pro filmy, které se tváří alespoň trochu visionářsky.. chápejte.. "Co by, kdyby.." :-) A tohle mi strašně připomnělo filmy Válka světů, Cloverfield, MIB a jim podobné.. Skrytá otázka toho, co je lidská humanita a zda jsme schopni být humánní, zda to vůbec umíme.. a jak se chováme v mezních situacích, kdy "kůra" vypíná a funguje jen "kmen".. stávaj se z nás neandrtálci. Nejen myšlením, ale i jednáním. Bojíme se o to "svoje". A tímto způsobem.. setkání s mimozemskou civilizací, kterou jsme moc nepochopili, můžete myšlenku "extendovat" na vše, co se kolem nás děje.. A proto si tento film zaslouží takovou pozornost.

Hanebný pancharti (2009)

Ale proboha!!! Tohle se nikdy nemělo dostat na 56.místo! Copak jste se všichni zbláznili? Za to že tam hraje B.Pitt? Za tu slizkou postavu Landy? Za ty rádobyduchaplné a úplně zbytečně předlouhé dialogy, které atmosféru naopak ubíjely? Za to, že ten film poskytuje "akce", jen na několik málo scén..? Nelogický americký scénář o bandě židáků, co válcuje západ evropy obsazenej nácky..? Za absenci jakékoli vtipné slovní hříčky..? Sorry.. Naposledy mne Q.T. zaujal u Kill Billa.. a od tý doby nudáááá.. :-(

Umlčeni (2008)

V rámci žánru únos.. únosce.. hledající.. bojující.. vystrašený.. pomsta.. to jistě není nic nového pod sluncem. Ale díkz britské invenci, to celé získalo trochu jiný "šmrnc" a styl napětí a vystavění atmosféry.. A to se u horroru cení! Navíc množství nelogičností mi přišlo redukované na minimum. Akorát mi někdo vysvětlete, proč ti záporáci, ať se děje - co se děje, chodej dycinky tak v klídku.. piánko.. :-)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Další akční jízda, u které netřeba přemýšlet.. nic řešit.. Je třeba jen koukat, vychutnávat a nechat se unášet :-)

G. I. Joe (2009)

Pecka! Akční jízda od začátku do konce, s celkem předvídatelným dějem, ale zase slušným navnaděním na další pokračování.. :-)