Domek z karet - 69. kapitola (2018) (epizoda)

Celý díl se vlastně odehrává na jednom místě během několika málo hodin. Opravdu velká spousta postav se zde proplétá (spousta bohužel dost zbytečně). Celkově jeden z těch lepších dílů.

Domek z karet - 68. kapitola (2018) (epizoda)

Dobrá zpráva. Konečně se něco kloudného děje. A není to až taková nuda. Ten konec celkem nečekaný.

Invisible Agent (1942)

Příběh je vlastně klasický a docela jednoduchý. Natočené celkem dobře, zvláště když si člověk uvědomí o jak starý film se jedná. Jako třetí díl naprosto dostačující, o něco lepší než druhý díl.

Návrat neviditelného muže (1940)

Oproti prvnímu dílu poněkud jednodušší scénář. Celkově mě druhý film bavil o něco méně (místy i nudil).

Neviditelný muž (1933)

Triky na tu dobu výborné, dokonce i v dnešní době mají spousty filmů triky na horší úrovni. Něco podobného bych řekl o scénáři. Film se nebojí ukázat všechno co by se ve skutečnosti v té době mohlo stát a tak zde máme slušnou nálož triků. Vzhledem k délce se děj hýbe kupředu, neustále se něco děje a nějak jsem se nenudil. Velká škoda je zub času který celkově jde v některých ohledech dost znát.

Tajemství Enfieldu (2015) (seriál)

1. Je to takový mírně lepší nadprůměr. Herci celkem ujdou. Příběh už relativně známý. Najde se pár relativně dobrých momentů a scének. - 3* 2. Když by někdo viděl tolik důkazů musel by snad uvěřit. Proto mě štve když Janet nikdo nevěří. Zdá se mi že příběhově tam něco chybí, jakoby záměrně vyškrtnuli několik méně či více důležitých postav. - 3* 3. Vymítání bylo takové že ve mě nedokázalo vyvolat žádné pocity. Nebylo špatné (třeba že by působilo levně), zkrátka jen nemělo tu pořádnou šťávu. Dále mě zmátlo že nebylo vysvětleno, když se Janet dívá na sebe (své tělo s démonem uvnitř?) jak popíjí se sestrou a mámou, že by byla jakákoliv návaznost jak se dostala zpátky do svého těla nebo co to mělo teda být? To stejné na hřbitově s Maurice, proč ho viděla dvakrát? A jak z toho vydedukovala že to dělá on? A závěrečné něco jako vymítání bylo poněkud velké zklamání hlavně obsahově (stačilo jí říct jen sbohem?). - 2* Celkově průměrná minisérie. Jako doplněk historie a možného srovnání s V zajetí démonů 2 to stačí. Ovšem rozhodně to není série kterou bych si pustil vícekrát.

Zhoubné zlo (2021)

Docela nápadité. Za mě to kazí jen celkem dost klišé.

Bláznivý exorcista (1990)

Bohužel nějak bez nápadu. Většina vtipů spíše trapných. Scary movie to zvládlo lépe. Ale na zabytí volného času a připomínky Vymítače ďábla, navíc spolu s kamarády se to zkouknout dá (ovšem dvě shlédnutí bych už asi nedal, stejně jako na to koukat sám).

The Gambler (2014)

Alespoň ze začátku lepší a poutavější než původní film. Nakonec je ale stopáž poměrně dlouhá na to všechno co se tam děje a tak jsem občas zjistil co je to nuda. Jedná se tedy o průměrný až možná mírně podprůměrný snímek.

Gambler (1974)

Hlavní hrdina je alespoň pro mě celkem nesympatický. Když se rozhodně svůj téměř vyřešený problém řešit tím že chce znovu sázet a to navíc celou částku, jakékoliv sebemenší soucítění co jsem s postavou měl bylo pryč. Scénky ve Vegas buď málo nebo vůbec napínavé. Od doby konce zápasu v basketu se film nesl v úplně jiném duchu a byl naprosto nelogický a jaksi nenavazující. Konec filmu to završil a já byl absolutně zklamán.