Hamlet (1990)

Dobře obsazené a výborně zahrané. Mel Gibson zkrátka válí. Helena Bonham Carter jako Ophelia opravdu krásná. Režisérsky skvěle zvládnuté. Leč typ řeči kterou zde naprosto všichni mluví, ač je přesná a poslouchá se pěkně, pak mě stoprocentně nesedla (a nesedne asi každému, ale dá se to snést).

Nebezpečné hry 4 (2010)

Žádný zázrak se nekoná, ale jsem rád že se čtvrtý díl vydal (částečně) vlastním směrem. Kdyby mi někdo řekl že mi bude platit dům a pojištění auta a na zbytek si musím vydělat, alespoň do třiceti kdy zdědím miliony, tak jsem fakt šťastný. Ale v Americe se každý druhý ohrne že chce všechno a hned (ta nevděčnost a rozmazlenost je neuvěřitelná). A protože toto je čtvrtý díl je zde i "trojka" ve sprše málo (symbolická čtyřka, která mě celkem překvapila). Celkově je to asi na úrovni druhého dílu (i když možná ještě o maličko lepší než dvojka).

Nebezpečné hry 3 (2005) (TV film)

Po třetí to samé? Bere si to něco z prvního a něco z druhého dílu (scénáristi druhého dílu si asi nevěděli rady). Cokoliv co je zde přidáno (nebylo v předešlých dílech) nefunguje. Představuju si jak asi vypadala tvorba scénáře (vezmeme scénář z prvního dílu a náhodně vyškrtáme šedesát procent, ze scénáře druhého dílu vyškrtáme taktéž náhodně šedesát procent. To co zbylo poskládáme dohromady. Do toho co vzniklo vměstnáme to první co napadne tříčlenný pomocný tým céčkových scénáristů, aby se zalepily nerovnosti v ději), výsledek je opravdu špatný. Nejhorší je to, že je zde úplně jasné kdo je s kým a kdo se s kým hraje. Herecky nic oslnivého. Jedna hvězda za některé pěkné scény.

Nebezpečné hry 2 (2004)

Začátek je docela kopírka, První díl byl skvěle obsazený, solidně zahraný a celkem slušně napsaný. Druhý díl se nemůže pyšnit žádnými hvězdnými jmény, působivými výkony ani kvalitním scénářem. V prvním díle byla nahota nebo intimní scény účelné, trefné, zkrátka vykreslily atmosféru. Zatímco tady je to jenom proto, aby to tam prostě bylo a divák dostal aspoň něco. Scénáristi si s dějem hlavu nelámali, čím déle se dívám, tím větší kopírování prvního dílu je viditelnější. V podstatě jsou změněna jen jména, místo, okolnosti, a některé další aspekty. Pokud bych přimhouřil oči a odmyslel si špatné věci (například fakt že jde o předělávku prvního dílu) dosáhlo by to na solidní průměr. A protože druhá půlka mě nenudila, rozhodl jsem se že ty tři hvězdy dám (ale jen opravdu těsně).

Nebezpečné hry (1998)

Vypadá to ze začátku jako jednoznačný verdikt, kdy má navrch nespravedlnost. Soudní scény, ačkoli byly krátké, mě dost bavily. Překvapení v hotelovém pokoji s šampusem by se dalo odhadnout, ale dvojité překvapení jsem už nečekal. Celkově se tam toho dá dost odhadnout, ale taky je tam spousta překvapení, možná až moc. Scénáristicky to má nějaké trhlinky, ale s trochou představivosti je dokážu překousnout nebo si zbytek domyslet. Lehce erotické kriminální drama, podobné se dnes již netočí a když už ano, není rozhodně tak odvážné jak tady.

Vytí vlkodlaků: Znovuzrození (2011)

Hned na úvod je nám představen klasický stereotyp snad ze všech úhlů (kluk na střední vyčleněný z kolektivu, co se mu líbí holka která chodí s grázlem a tak dále). Ten šedivý filtr je hrozný, moc to připomíná Stmívaní. Romantická linka moc nefunguje a spíš to kazí. Vlkodlaci nevypadají nejhůř (nejlépe taky ne), ale závěrečný souboj má opravdu moc špatný zběsilý střih.

Howling: New Moon Rising (1995) odpad!

Potěší sice nějaká návaznost na předešlé díly, ovšem to bude tak nějak vše. Rozhodně bych toto nenazýval hororem. Toto je spíš hodně špatné konverzační drama z (nejspíš) jihozápadu USA. Bohužel se jedná o dost nudný film a ze série Howling rozhodně jeden z nejnudnějších, což je co říct když se jedná už o sedmý film a konkurenci v tom horším slova smyslu má celkem velkou. Sice se to nesnaží být za každou cenu vážný horor jako většina předešlých dílů, ale tento tento díl se nesnaží být vlastně ničím. Zbytečný.

Zrada a chamtivost na Planetě opic (1980) (TV film)

Závody nijaké, nezvláštní, nezajímavé, nudné, nenapínavé. Potěší snad jen nějaké to spojení s jiným předešlým filmem skrz prefekta. Druhá část působila pěkně, ovšem ten konec byl takový neuspokojivý, neukončený.

Život, svoboda a pronásledování na Planetě opic (1980) (TV film)

Už začátek je hekticky sestaven. Ovšem od doby co jsme v nemocnici je děj překvapivě svižný, zajímavý a docela i napínavý. Druhá část bohužel absolutně nenavazuje a je to jako bych se díval na film a během něho na patnáct minut uprostřed usnul. Celkově je ale druhá část opět svižná a dokáže udržet pozornost diváka. Zorganizovaný plán na nalezení a následný útěk je zatím nejlepší co tyhle filmy z roku 1980 nabídly. Stačilo by vyřešit ten začátek a návaznost uprostřed filmu a bylo by to ještě o hvězdu výš.

Zapomenuté město na Planetě opic (1980) (TV film)

Toto fakt ne. Hned na začátek souboj který vypadá hůř než amatérský wrestling (fakt mě bolelo se na to koukat). Následovalo rozhodnutí vydat se získat ztracený disk, i když je všem jasné že je úplně k ničemu, ale je to přece naděje (tady mě fakt bolelo to poslouchat). Pobavilo mě schování se za stolem u výběhu koní (za tím stolem byli určitě neviditelní). Zápas v aréně celkem nudný. Útěk z vesnice dost neohrabaný. Druhá část se odehrává ve městě. Ty neustálé teorie o lidech, které se všechny druhy opic snaží aplikovat, mě taky dost štvou. Ale jinak druhá část celkem ušla, snažila se (většinou bez úspěchu) mít nějaké to srdíčko, což beru alespoň jako malé plus.