Lego DC Super hrdinové: Vesmírný souboj (2016)

Nakonec lepší než jsem se ze začátku obával. Navíc je fajn že je to pojato v tomto komediálním lego zpracování, protože kdyby to bylo myšleno vážně, nedopadlo by to tak dobře.

Lego: Batman (2013)

Takový lego animáky mám rád. Příběh je fajn, postaviček je dost, vtipy jsou zábavné a stopáž dostačující. Člověk se při sledování nenudí. Nějaké menší dírky ve scénáři se dají najít, ale je to přeci jenom určené hlavně pro děti, takže menší nedostatky bych klidně odpustil.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Pěkná pointa. Trošku mi ale vadilo, že ačkoliv se pohybujeme kolem policie, tak porušování zákonů zde není nijak trestáno (za vyhození z okna žádný normální postih?) a taky neuzavřený konec, který bohužel do poslední chvíle dával naději (na rozluštění). Ale jak jsem napsal na začátku, pointa je opravdu dobrá.

Slavný Myší Detektiv (1986)

Řekl bych typ animáku, na který se můžou dívat děti společně s dospělými. Krátké, ale ne zas moc. Na příběh to pěkně stačí a přitom se nikam nespěchá. Jen mám obavy, jestli to není na některé citlivější děti moc temné. Ale za mě v pohodě kreslená verze Sherlocka.

Hindenburg (2011) (TV film)

Neumím německy a v českém dabingu (nebo s titulky) jsem sehnal pouze zkrácenou verzi zhruba 107 minut dlouhou (namísto dvojdílné celkem 180 minutové verze). Je tedy možné že některé (možná všechny) negativa (a pozitiva) jsou zapříčiněné touto sestříhanou verzí. Po trikové stránce to nevypadá špatně. Co už ovšem vypadá špatně jsou někteří herci. Scénář je takový nijaký a v některých ohledech dost naráží. Totálně televizní kamera. Jakmile se dostaneme na vzducholoď, je to sice lepší část, ale stejně negativa dost bijí do očí, takže si to člověk moc neužije.

Hindenburg (1975)

Zručný režisér Robert Wise by dokázal natočit snad cokoliv. I toto pro mě na první pohled nezajímavé téma dokázal uchopit za správný konec. K tomu mu jistě  dopomohl i dost slušný scénář. Škoda že takové řemeslné filmy jsou dnes už vzácné.