Poznání na Planetě opic (1980) (TV film)

Nejsem si jistý jak mají jít tyto filmy sestříhané ze seriálu přesně po sobě, ale návaznost nebude asi stoprocentně sedět. Úvod se žralokem byl tak příšerný až byl vlastně (nechtěně) vtipný (hned jsem si vzpomněl na čelisti). Katova slovní (a mozková) zásoba je zřejmě po záchraně omezena na to že je mrtvý, a na ničem mu už asi ani nezáleží (i přesto že má mladou dceru). Druhá část zaměřená na rogalo působí o něco zajímavěji. Je jenom škoda že všechno co se tam stane je vlastně docela zbytečné. Na mě to působí jako slepá ulička. Je to jako naprosto samostatná na nic nenavazující epizoda zbytečného seriálu na který se nikdo nekouká.

Návrat na Planetu opic (1980) (TV film)

Jestli to má navazovat na nějaký díl z původní série, tak to dělá dost podivně, neohrabaně a celkově špatně. Takže usuzuji že o pokračování se nejspíš nejedná. Ovšem pokud tvůrci chtěli natáčet remake, tak ani ten se jim vůbec nepovedl. Dialogy jsou špatné. Masky opět úplně stejné (jako i jména, ale u těch se to dá pochopit), což jen podtrhuje zmatení z toho jestli se jedná o remake nebo (volné?) pokračování. Smysl a logika je zde taky dost matoucí. Herecké výkony zde spíš nejsou. Děj má spousty trhlin a celkově chování i těch nejchytřejších jedinců je dost hloupé (napadá mě například do očí bijící chyba, kdy zneškodní stráž ale neseberou její zbraň na svou obranu). Druhá půlka filmu to trošku zachraňuje, ale víc než jednu hvězdu si to ode mě nezaslouží.

Domek z karet - 66. kapitola (2018) (epizoda)

Věděl jsem že Spacey si v poslední sérii nezahrál. I přesto jsem si řekl že se mrknu jak se seriál tvůrci rozhodnou zakončit a jak si celkově bez Franka poradí. Bohužel skoro všechno je o (minimálně jeden) stupeň horší. Spousta nových nesympatických postav. Staré postavy nezajímavé nebo jakoby jejich herci zapomněli hrát. Děj je najednou naprosto bez šťávy a napětí. Postava Claire bohužel sama tento seriál neutáhne, její promlouvání k divákům nefunguje prostě tak dobře, děj okolo ní taky není moc dobře vystavěný (lidi ji předtím měli rádi, ale najednou ji nesnáší?). Ale pořád je to částečně Dům z karet a najdou se nějaké ty světlé chvilky.

Domek z karet - Série 5 (2017) (série)

Ze začátku to na mě působilo velice dobře. Seriál si dokázal udržet laťku jakou měl téměř celou dobu. Ovšem s posledními díly se to nějak hroutí. Postavy dělají podle mě výrazné chyby které by normálně neudělaly (Frankův rozhovor s bývalým prezidentem, který všechno jen zhoršil), nelogické kroky (Claire se rozejde s Tomem), a taky podezřele moc vražd a podobných nehod (Tom, Catherine, Leann). Pátá série se sice dá pořád užít, ale konec je celkem zklamání (i přesto ale věřím že své příznivce si konec této série najde).

Domek z karet - 65. kapitola (2017) (epizoda)

Docela zklamání. Všichni proti všem a při tom se všema. Absolutně nechápu nikoho v tom co dělá. Doug je sice loajální ale nějak nevěřím že by si toto nechal líbit. Leann je mi líto, tu jsem měl docela rád. Frank a Claire se chovají jako by spolu soupeřili. Nějak nechápu logiku tohoto (a celkově posledních tří) dílu. Je to poprvé co musím bohužel udělit nějakému dílu v tomto seriálu jen tři hvězdy.

Domek z karet - 64. kapitola (2017) (epizoda)

Nelíbí se mi kam všechno směřuje. Franku, co ti nabídla? Claire, proč se chováš tak divně? Doufám že poslední díl to všechno napraví. Nezklamte mě.

Domek z karet - 63. kapitola (2017) (epizoda)

Zdá se mi že se všichni chovají divně a dělají špatná rozhodnutí. Celkově mi tento díl ve spoustě věcech nesednul (Claire a Tom, Frank a jeho trenér, věci okolo Douga a takhle bych mohl vyjmenovat skoro všechny). Dost to zachraňují některé maličkosti a málem jsem byl nucen dát jen tři hvězdy.

Bitva o Planetu opic (1973)

Opět pěkně navazujeme na předešlé díly. Děj se posunuje o několik (opět asi kolem dvaceti) let dopředu. Tento díl se ovšem snaží navodit atmosféru jakou měl původní snímek, ale jde vlastní cestou a způsobem zpracování předešlých dvou dílů (některé se mi celkem líbili, takže naděje a očekávání nějaké mám). Film celkem pěkně uzavírá kruh a druhý díl (který považuji za nejslabší) i díky tomuto filmu dostává pro mě větší smysl.

Dobytí Planety opic (1972)

Od předešlého dílu jsme se přesunuly asi 23 let do budoucna. Vize se naplňuje. Překvapuje mě, že je to docela dobře natočené. Krátké, ale výstižné. Zpracování mi celkem sedlo. Není to žádné terno, ale dokáže si to získat svoje diváky, kterým se na to bude pěkně koukat a já se řadím mezi ně. Sice bych pár maličkostí změnil, plus některé výkony nepůsobí oslnivě, i přesto mě tento již čtvrtý přírůstek potěšil.

Útěk z Planety opic (1971)

Planeta opic naruby/obráceně? Měl jsem trochu pochybnosti ale na úvod to celkem funguje. Scénář je na tom rozhodně lépe než druhý film. Všechny věci se vyvíjí přirozeně a téměř vše má svou logiku. Návaznost na první a druhý díl je více než solidní a dokáže z předešlých dílů těžit, ale přitom na nich neparazitovat. I když film není dokonalý a nemá na původní snímek, tak si mě přesto dokázal získat a já osobně nemám až na malé výjimky co vytknout. Konec je stejně jako u předešlých dílů smutný (a zde pěkně ukazuje jací někteří lidé jsou a to nejen ke zvířatům. A jen tak na okraj, ten konec mi hodně připomínal King Konga, je možné že by čerpali inspiraci?).