Do nitra Planety opic (1970)

Začátek mě teda nenadchnul (ale doufal jsem že se to zlepší a já budu žasnout jako u prvního filmu). Nějak jsem (ze začátku) nepochopil zmizení Taylora (scénáristicky šlo vymyslet snad sto jiných a hlavně srozumitelnějších způsobů). Potěší alespoň částečně že někteří herci (ať už lidi nebo pod maskou, respektive opic, protože je skoro jedno kdo je pod maskou) zůstali stejní, stejně jako kulisy/lokace (aspoň ty v první polovině filmu) a stejně relativně dobře přesvědčivé masky. Scénář je klasicky průměrný, najde se několik trhlinek. V prvním díle bylo devadesát procent scén potřebných a to při stopáži kolem sta minut. Tady je opravdu potřebných scén tak možná šedesát procenta dokonce bych řekl i několik (možná pět procent) naprosto zbytečných a to při kratší stopáži. Film začínal jít totálně do háje při scéně u fontány a později tomu zbytek lidstva nasadil korunu. Ale i tak se v druhé půlce našlo pár světlých chvilek (opičí armáda, Nova a první slovo). Jenom těsně za tři hvězdy.

Planeta opic (1968)

Musím přiznat že ze začátku mě to až tak moc nebavilo. Putování na planetě bylo docela dlouhé. Ale vzápětí jsem to pochopil. Perfektně to buduje atmosféru a divák se vžije do pocitů Taylora a jeho dvou spolustroskotanců. Od doby co se objeví první inteligentní opice, je napětí a drama téměř po celou dobu na vysoké hranici a vrcholí hned několikrát (postřelení, zajmutí, ztráta hlasu, první psané vzkazy, pokus o útěk, první rozmluva,  soud a tak dále). Uznávám že dnes jsou tyto masky už trochu zastaralé, ale stále se na to pěkně kouká (na rozdíl od některých nezáměrně naprosto ohyzdných masek nebo někdy otřesným CGI). Kulisy, herci, scénář, nemám snad nic co bych vytknul. Výborný film pěkně natočený s nějakou myšlenkou. Dnes se už takovéhle filmy téměř netočí.

Scooby-Doo a duch Labužník (2018)

Jedná se o lehce nadprůměrný film. Premisa je samozřejmě pořád stejná, ale i přesto mě pořád baví (i přesto že zrovna tento počin není ničím výjimečný nebo jedinečný čím by vybočoval ze série). Po tolika filmech a seriálech je samozřejmě těžké přicházet pořád s něčím novým a neotřelým aby to zároveň zapadalo do koncepce Scoooby-Doo. Ale i přesto si tento film dokáže udržet ten průměr (v tomto případě podle mě nadprůměr oproti jiným).

Scooby-Doo!: Zimní superpes (2002)

Král zbabělců - Rychlý díl který má nějaký ten dějový základ. Pro děti asi téměř ideální. Chybí většina party, kvůli čemuž tento minidíl taky celkem ztrácí 3*. Louskáček Scooby - Tak zde chybí pouze Velma. V podstatě se jedná o klasický díl 4*. Strašidelná noc se sněžnou příšerou - Klasický plnohodnotný díl. Zamilovaný Scooby je malinké pomrknutí k pobavení 5*. Sněžný přízrak - Mrzí mě že pachatel se zde dá docela rychle a snadno odhadnout 4*. Jako celek pěkně ladí zimní tématika. Až na slabší úvod se jedná o výběr těch lepších dílů.

Domek z karet - 62. kapitola (2017) (epizoda)

Všichni to hrají na všechny strany. Působí to možná až moc překombinovaně, ale to co všechno se děje v posledních deseti minutách to vynahrazuje.

Domek z karet - 60. kapitola (2017) (epizoda)

Sjezd mocných co uctívají ptáka. Frank zaválel a má možná další trumf v kapse.

Domek z karet - 59. kapitola (2017) (epizoda)

Téměř celý díl z bunkru. Občas trochu zamotané, ale ke konci se vše vyjasní.

Domek z karet - 58. kapitola (2017) (epizoda)

Povedený byl hlavně konec. Will se chová ke všem hrubě a ztrácí mou pozornost .Claire ve své nové roli nevýrazná. Ale nenudil jsem se.

Domek z karet - 57. kapitola (2017) (epizoda)

Napínavé. Emoce jsou na maximum. Snad poprvé jsem si řekl že to Claire sluší. Frank hraje o přežití.